10 pomysłów na sprawienie przyjemności mamie na Dzień Matki

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Sprawienie przyjemności mamie wcale nie jest takie trudne, jak niektórzy myślą. Mamy bowiem, to są bardzo nieskomplikowane stworzenia. Cieszy je prawie wszystko, co zrobisz dal nich, bo tak na co dzień, mało kto się przejmuje losem mamy. A że jestem mamą, powiem Ci co ja myślę, że może sprawić innym mamom przyjemność. Piszę o tym już teraz, byś mógł/mogła sobie dobrze zaplanować ten dzień.

Idź rano po bułeczki i wyprowadź psa

Niech raz się mama w końcu wyśpi.

Potem śniadanie

Zrób mamie śniadanie. Tak pyszne, jak tylko potrafisz. Pomyśl, co mama lubi. Może jajka na półmiękko? Albo naleśniki? Postaraj się też, by śniadanie ładnie wyglądało. Wykaż się inwencją. Może być do łóżka, choć nie wszystkie mamy to lubią. Ale na pewno znasz swoją mamę i wiesz, czy woli jeść w łóżku, czy przy stoliku. Mamy tak często robią śniadanie innym, a tak rzadko ktoś robi im śniadania. Tak rozpoczęty dzień sprawi, że mama do wieczora będzie się uśmiechać. Moje dzieci właśnie tak celebrują Dzień Matki i niezmiennie mnie to wzrusza.

Daj mamie kwiatki

Mogą być polne, albo kupione u staruszki na rogu. Nie musi to być nic wielkiego. A może wiesz, jakie kwaity mama lubi? Po prostu przypomnij mamie, że jest kobietą, a kobiety uwielbiają dostawać kwiaty (tak mi się przynajmniej wydaje).

Posprzątaj swój pokój

a najlepiej całe mieszkanie. Pozmywaj naczynia, wyrzuć śmieci. Niech chociaż od święta mama nie musi tego robić. Jest pewne ryzyko, że ten prezent mamie się tak spodoba, że będzie chciała częściej, ale coś to dla Ciebie? Przecież ją kochasz i chcesz jej sprawiać przyjemność nie tylko od święta…

Zrób obiad

Nie szkodzi, że nie potrafisz gotować. Może to być spaghetti z gotowym sosem. Przepisy są na opakowaniu, więc nie będzie trudno, a mama zyska kolejne cenne minuty tylko dla siebie.

Wyciągnij mamę na spacer

albo na lody. Albo na spacer i lody? Chodzi o to, by mamie dać swój czas i uwagę. Porozmawiaj z nią. Tak normalnie, jak z człowiekiem. Nie o problemach w szkole (pracy), nie o Covidzie, tylko o niej. Co u niej słychać? Jak się czuje? O czym myśli? Opowiedz też o sobie. Taki spacer, to fajna okazja, żeby się z mamą zaprzyjaźnić.

Przygotuj mamie pyszną kąpiel

Przygotuj pyszną kąpiel z aromatycznymi olejkami, lub cudowną pianą. Ustaw świece i włącz mamy ulubioną muzykę. Na drzwiach powieś kartę „NIE PRZESZKADZAĆ” i uprzedź domowników, żeby wcześniej załatwili swoje łazienkowe sprawy.

Albo domowe SPA

Zrób mamie peeling i maseczkę własnej roboty. Przygotuj miskę z ciepłą wodą i olejkami , by wymoczyła zmęczone stopy. Wetrzyj krem w dłonie. Ty wiesz najlepiej, jakie SPA jest mamie potrzebne.

Przygotuj album ze zdjęciami

Teraz rzadko kto wywołuje zdjęcia. Trzymamy je w laptopach, na dyskach, w telefonach. A one giną w chaosie tysiąca plików upchanych na nośnikach. Taki album z wybranymi, ważnymi zdjęciami, który w Dzień Matki obejrzycie razem, to naprawdę będzie wielka przyjemność dla mamy.

Powiedz mamie, że ją kochasz

Banalne? Oczywiste? A kiedy ostatni raz jej to powiedziałeś/powiedziałaś? Że jest dla Ciebie ważna i jesteś wdzięczny, za jej troskę, poświęcenie i wszystko, co robi dla Ciebie? Powiedz to wszystko mamie. Choć ona to wie, będzie jej niesamowicie miło to usłyszeć.

Po prostu daj mamie swoją uwagę. Zauważ w niej człowieka i pokaż jak jest dla Ciebie ważna. Najdroższe prezenty tego nie zastąpią.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także