5 pomysłów na dekoracje świąteczne, które wykonasz z dzieckiem

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Święta za pasem i przygotowania do nich powoli nabierają rozpędu. Warto w te przygotowania wciągnąć całą rodzinę, a zwłaszcza dzieci, które z radością pomogą Ci w wielu pracach domowych. Możecie też już teraz przywołać magię Świąt i wykonać razem dekoracje świąteczne.

Z uporem maniaka i przy każdej okazji, powtarzam, abyś szukała okazji (nomen omen) do przebywania ze swoim dzieckiem. Nie przeganiaj go z kuchni, gdy pieczesz świąteczne ciasto, czy lepisz uszka. Daj mu kawałek ciasta i lepcie razem. O tym, co możesz robić z dzieckiem w domu pisałam niedawno, więc dzisiaj nie będę się powtarzać, a tylko bardzo, bardzo Cię zachęcę, do wspólnego działania.

I jak zwykle przychodzę z pomysłami, co możecie razem robić, tym razem świątecznie. A że byłam ostatnio na zakupach w Pepco (czy Ty też uważasz, że to skarbnica wszystkiego? Jak prowadziłam zajęcia z angielskiego dla dzieci, tylko tam się zaopatrywałam w „pomoce” naukowe), kupiłam parę drobiazgów i postanowiłam pobawić się z moją siostrzenicą Zosią w produkcję świątecznych ozdób i przy okazji podrzucić Ci garść inspiracji:

Lampion decoupage ze słoiczka

Nie ma Świąt bez blasku świec, a ja kocham decoupage i znalazłam fajne słoiczki i t-lighty w rzeczonym Pepco, co mi się razem ładnie złożyło w lampion decoupage.

Do jego wykonania potrzebujecie słoiczka, serwetki, nożyczek i kleju do decoupage, ale równie dobrze możesz wykorzystać wikol.

Wykonanie:

  • Wytnijcie wzór z serwetki, który Wam się podoba i który wielkością pasuje do ścianki słoiczka.
  • Następnie oddzielcie pojedynczą, wierzchnią warstwę serwetki i przyłóżcie do ścianki słoiczka.
  • Rozprowadźcie delikatnie klej miękkim pędzelkiem, zaczynając od środka serwetki ruchami na zewnątrz.
  • Po przyklejeniu wzoru dziecko może na mokry klej nasypać brokat (szczególnie dziewczynki to uwielbiają).
  • Wysuszcie wzór suszarką.
  • Włóżcie t- light.
  • Gotowe.

Lampion ozdobiony roślinkami i innymi dekoracjami

Tutaj panuje pełna dowolność, dlatego nie będę opisywała szczegółowo, jak zrobiłyśmy ten lampion. Podpowiem tylko, że do wykonania lampionu użyłyśmy kleju na gorąco.

Tutaj konieczna jest Twoja pomoc i obecność. Takim klejem na gorąco dziecko może się oparzyć, dlatego nie powinno bawić się nim bez Twojej opieki.

Kula śnieżna

Taka kula śnieżna może sama w sobie stanowić element dekoracyjny. Może też doskonale posłużyć jako podstawka do świeczki.

Aby zrobić kulę przygotuj zakręcany słoiczek, małą szyszkę, gałązki świerku itp, styropian w kulkach.

Wykonanie:

  • Za pomocą gorącego kleju przyklejcie do pokrywki szyszkę, gałązki i co Wam przyjdzie do głowy.
  • Do słoiczka wsypcie kulki styropianu (dziewczynki pewnie wsypią też tam brokat).
  • Zakręćcie słoiczek – gotowe.

Szyszkowa choinka

Jak już macie rozgrzany klej w pistolecie, możecie go użyć, by zrobić szyszkową choinkę. Ale myślę, że wikol, czy inny mocniejszy klej biurowy, też będzie odpowiedni.

Przepis jest prosty i tylko dwuskładnikowy. Dość duża, rozłożysta szyszka (też są w Pepco, jak nie znajdziesz szyszki na spacerze), oraz kolorowe kulki – pomponiki (Pepco – oczywiście)

Przyklejacie kulki do „płatków” szyszki tak, by udawały bombki i ot cały pomysł. Taką szyszkę można postawić, ale równie dobrze możecie wykonać ich więcej, dodać sznureczek i powiesić jako bombki na choince.

Łańcuch z pomponików i słomek do picia

Do zrobienia łańcucha będziecie potrzebować: kolorowych słomek, kulek -pomponików, nożyczek, igły i nitki.

Z tą zabawą poradzą sobie nawet bardzo małe rączki. Będę tylko potrzebowały nauczenia jak trzymać nitkę, żeby nie wysuwała się co chwila z igły.

Potnijcie rurki na krótsze fragmenty. Nawlekajcie naprzemiennie rurkę, pomponik, rurkę, pomponik, rurkę, pomponik… Aż wyjdzie piękny, kolorowy łańcuch.

Jeśli jednak nie znajdziesz czasu na wspólne przygotowanie świątecznych ozdób, zawsze możesz się udać do Pepco z dzieckiem i wybrać wspólnie kilka drobiazgów, którymi udekorujecie Wasz dom. To też może być dla niego frajdą. Dodatkowo da mu też poczucie ważności, będzie się czuł jak „dorosły”, bo mama pyta je o radę i liczy z jego zdaniem.

Tyle moich pomysłów. Ciekawe, co Ty i Twoja Pociecha robicie razem przed świętami. Napisz, podziel się Waszymi pomysłami, lub zwyczajami.

A może, któraś z moich propozycji spodobała Ci się tak bardzo, że zechcesz ją udostępnić znajomym?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także