8 sposobów na ograniczenie puszenia się włosów jesienią

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Puszenie się włosów jesienią, to prawdziwy koszmar dla osób ze skłonnością do puszenia się włosów. Wiem coś o tym, bo moja córcia borykała się z tym problemem i dopóki była dzieckiem, ja walczyłam wraz z nią. Wystarczała odrobina wilgoci i już włosy wyglądały jak stóg siana, plątały się i były trudne do rozczesania

Wygładzenie włosów i ich ujarzmienie jest możliwe. Przez lata doświadczeń doszłyśmy jednak do tego jak to robić, by włosy były gładkie i lśniąc także jesienią. Oto one:

1. Zadbaj o nawilżenie i odżywienie włosów

Włosy puszące się to często włosy przesuszone. Podstawą będzie więc zadbanie o ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Nawilżony włos będzie ładnie i posłusznie się układał, oraz nie utrudniał rozczesywania. Postaw na specjalne kosmetyki wygładzające włosy, zaczynając od szamponu, poprzez odżywkę wygładzającą (fajnie działa InSight Anti Frizz), po kosmetyki, które wygładzą twoje włosy doraźnie.

Dobrze działa np. spray Goldwell Diamond Gloss. To jest wprawdzie spray przeznaczony do włosów farbowanych, ale także i te niefarbowane skorzystają na urodzie po jego zastosowaniu. Blokuje dostęp wilgoci na aż 72 godziny (!), wygładza pasma i nadaje im połysku. Włosy po jego zastosowaniu naprawdę pięknie wyglądają i nadają się na każde wyjście, także to wielkie.

Super pomysłem jest też stosowanie dwuwarstwowego systemu wygładzającego Schwarzkopf BC Smooth Perfect. Jedna buteleczka zawiera preparat chroniący przed wysokimi temperaturami (czyli ułatwia suszenie, gdy się spieszysz i chcesz włosy wysuszyć), oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Druga wygładza włosy dzięki zawartemu w niej olejkowi bassau. Tak zabezpieczone włosy nie będą się bały ani suszenia suszarką, ani wilgotnej aury.

Szkoda, że gdy moja córka była mała, nie wiedziałyśmy, że istnieją kosmetyki przeciw puszeniu się włosów. O wygładzanie włosów dbałyśmy bardziej domowymi sposobami, które nadal są istotne i warto o nich pamiętać, choć muszę przyznać, że wygładzanie włosów z kosmetykami jest o niebo łatwiejsze.

2. Myj włosy jak najrzadziej

Staraj się myć włosy najwyżej dwa razy w tygodniu. Częste mycie pozbawia je naturalnej ochrony i sprawia, że włosy są podatne na puszenie i uszkodzenia mechaniczne

3. Spłukuj włosy chłodną wodą

Po każdym myciu spłucz włosy chłodną wodą. Chłodna woda zamyka łuski włosów i chroni końcówki przed nadmiernym przesuszeniem.

4. Zrezygnuj z suszarki

Suszenie pozbawia włosy wilgoci, a my przecież chcemy zatrzymać jej jak najwięcej. Staraj się też nie wycierać włosów w sposób energiczny. Takie wycieranie niszczy włosy. Najlepiej delikatnie odciśnij nadmiar wody ręcznikiem z mikrofibry, a następnie pozwól włosom wyschnąć we własnym tempie. To bardzo zmniejszy puszenie się włosów.

5. Zamień szczotkę na grzebień z szerokim rozstawem zębów

Oj ile my się tych włosów naszarpałyśmy szczotką, zanim doszłyśmy, że grzebień jest o niebo lepszy. A szczególnie taki z szerokim rozstawem zębów. Niestety puszące się włosy wymagają szczególnego traktowania i nic tu nie przyspieszysz, ani suszeniem, ani szarpaniem ich szczotką.

6. Dbaj o regularne podcinanie końcówek

Włosy, nawet przy idealnej pielęgnacji, są narażone na uszkodzenia mechaniczne i po prostu się „starzeją”, dlatego końcówki tak, czy tak będą zniszczone. Dlatego dbaj o ich regularne podcinanie.

7. Zrób od czasu do czasu domową płukankę

Nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała namówić Cię do wypróbowania domowej płukanki. Stosowałyśmy ją z bardzo dobrym skutkiem: Zalej dwie łyżki siemienia lnianego dwoma szklankami wrzącej wody, odstaw do przestygnięcia, a następnie potraktuj płukanką swoje włosy. Zostaw na chwilę, a następnie spłucz chłodną wodą.

8. Wybieraj odpowiednie czapki i szaliki

Tak, tak. Wybór czapki i szalika ma ogromne znaczenie dla puszących się włosów. Aby włosy utrzymać gładkimi noś czapki i szaliki tylko z naturalnych materiałów, dzięki którym włosy puszą się znacznie mniej, niż przy sztucznych materiałach. Wnętrze czapki i szalik lekko spryskaj płynem elektrostatycznym.

Taka kombinacja domowych sposobów i kosmetyków na puszące się włosów sprawi, że wygładzenie włosów nawet jesienią nie będzie już Twoim koszmarem. Wypróbuj te sposoby na wygładzenie włosów i przekonaj się sama.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także