A Ty jaką masz pasję?

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Jaką masz pasję? Co lubisz robić najbardziej ?Bo moja Pani Ilonka lubi malować paznokcie. Byłam wczoraj na pazurkach u niej. Nie jestem typem tipsiary, ale paznokcie lubię mieć zadbane. Trochę się spóźniłam i zastałam ją malującą coś w skupieniu z uśmiechem na twarzy. Myślicie, że malowała obraz? W sumie to może trochę tak.

Malowała kolejny wzór na paznokieć. Robiła to z ogromnym zamiłowaniem. Widać od razu,  że malowanie paznokci dla Pani Ilonki to nie tylko praca, ale także pasja. I tak pomyślałam, żeby zapytać Was jaką macie pasję.

Więc, jaką masz pasję?

No i teraz się zacznie.:” Ja nie mam żadnej pasji, ja tylko lubię gotować.”, „Czytam książki, ale czy to jest pasja?”, „Grzebię w ogródku, nic takiego”. A czy pasja to od razu musi być coś wielkiego?

Nieważne jaką masz pasję

Pani Ilonka maluje przecudne wzory na paznokciach. Żebyście widzieli jej warsztat pracy. Tylu pędzelków nie powstydziliby się najwięksi artyści malarze. To jej radość i pasja. Połączyła ją z pracą i dzięki niej nie dość, że wreszcie mam paznokcie (wcześniej ciągle mi się kruszyły), to jeszcze są przepiękne. Moja przyjaciółka  Ewa jest fryzjerką. Swoją pracę wykonuje od dwudziestu lat, a nadal się szkoli i wolne chwile spędza na śledzeniu nowości. (Dzięki Ewa za moje fryzurki mega potargane i zawsze na czasie).  Znam też dziewczynę, która kolekcjonuje stare zeszyty i uczy się kaligrafii. Ala tańczy. Dzięki tańcowi ubyło jej ze dwadzieścia lat. Ma nowych przyjaciół, nowe doświadczenia i mnóstwo radości. Ania piecze ciasta. Żebyście wiedzieli jakie pyszne… Normalnie niebo w gębie.  Za mało na pasję ? Nie sądzę. Jeśli coś daje Wam radość, sprawia, że chce Wam się żyć, wstawać co rano z łóżka, to to jest  właśnie pasja.

A teraz usiądź i pomyśl: Jaką ja mam  pasję? Co lubię robić? A może miałam kiedyś pasję, ale praca, codzienność i pasja się przykurzyła? Siedzi gdzieś samotnie w kącie i czeka, bym do niej wróciła ?

Ja np. mam wiele pasji, które z czasem chciałabym Ci pokazać.  Powiem tylko, że  gdy robię, to co kocham czuję się szczęśliwa, a przecież chyba o to w życiu chodzi.

Dlatego namawiam Cię, do odkrywania w sobie pasji. Ucz się, szukaj, rób to, co sprawia Ci radość. Nieważne, czy to coś wielkiego, czy małego. Nie ma różnicy, czy gotujesz pyszne posiłki dla swoich najbliższych, robisz piękne paznokcie, układasz fryzury, czy opływasz świat samotnie kajakiem, lub zdobywasz ośmiotysięczniki. Każda pasja jest dobra. Każda ważna i wspaniała. To ona Nas określa i  daje spełnienie.

Bo kto ma pasję ten żyje podwójnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także