Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Kołobrzeg znamy z pięknych plaż i wakacyjnej atmosfery. Okazuje się jednak, że to piękne wakacyjne miasto to całoroczny raj dla dzieciaków. Chcę przedstawić Wam trzy super atrakcje w Kołobrzegu, w których świetnie spędzą czas nie tylko dzieci, ale i rodzice – bawiąc się i ucząc.

Miasto Myszy

Miasto Myszy to niesamowite miejsce, które pokochasz nawet, jeśli nieco się obawiasz gryzoni. W baśniowej krainie mieszka ponad 500 myszek różnych ras, umaszczeń i wielkości! Te inteligentne i zwinne zwierzątka pokochasz, gdy je bliżej poznasz. A tutaj na pewno będzie ku temu okazja.

Usytuowane w podziemiach dawnego Kapitanatu Morskiego, swoim wyglądem odwzorowuje wnętrze mysiej norki. Pomieszczenia połączone są korytarzami pełnymi fluorescencyjnych rur, w których czujesz się jak mała myszka przemykająca pod miejskimi zabudowaniami.

Podczas swojej podróży przez mysią krainę dowiesz się co myszy robią zimą i jak odnajdują się w tropikach. Jak żyją, mieszkają i rozmnażają się, co jedzą i jakie mają zwyczaje.

Miasto myszy to wspaniała lekcja biologi na żywo i miłości do zwierząt.

Muzeum 6D – Maszoperia

Myśląc muzeum widzisz gabloty, filcowe kapcie zakładane na buty i napisy „nie dotykać eksponatów”, słyszysz ciszę i od czasu do czasu skrzypienie podłogi. Muzeum 6D – Maszoperia kompletnie zmieni Twoje wyobrażenie o muzeach.

W tym wyjątkowym miejscu możesz nie tylko oglądać eksponaty. Możesz ich dotykać i bawić się nimi. Poczujesz zapach bryzy morskiej, wiatr potarga Ci włosy i usłyszysz krzyk mew nad głową. To niezwykłe i chyba jedyne takie muzeum na świecie, angażuje bowiem wszystkie zmysły.

Piękną dekoracją i tłem dla wystaw są ściany pomalowane ręcznie w technice 3D, dzięki czemu jeszcze lepiej wejdziesz w świat Maszopów – rybaków, którzy żyli i pracowali nad Bałtyckim Morzem. Poznasz historię, ale też bajki i opowieści takie, jak ta o zaczarowanej sieci i wiedźmie, która okazuje się być dobrą czarownicą.

W tym ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię muzeum w Kołobrzegu nie sposób się nudzić!

Ukryta Kraina

Tym razem zapraszam Cię do świata magii i spełnionych marzeń. Ukryta Kraina to jedyna w swoim rodzaju atrakcja dla dzieci. To interaktywna wystawa dla najmłodszych, zwiedzając którą maluchy stają się prawdziwymi czarodziejami, którzy za pomocą magicznej różdżki ożywiają bajkowy świat i postacie go zamieszkujące.

Podczas spaceru po zaczarowanej Ukrytej Krainie najmłodsi przeżyją niesamowitą przygodę połączoną z lekcją przyrody i poznawania świata. Ukrytą Krainę zamieszkują bowiem nie tylko bajkowe postacie, ale też żywe zwierzątka: białe króliki, gekony lamparcie, złote rybki, ślimaki olbrzymy i wiele innych.

Przemierzając Ukrytą Krainę dzieci będą mogły przechodzić przez tajemne przejścia i zakamarki napotykając całe mnóstwo niespodzianek. Poznają Pana Wiewióra kochającego masło orzechowe, krasnale i gnomy, a Pani Mysz zaprosi je na herbatkę.

Jednak nie myśl, że tylko dzieci świetnie się tutaj bawią. Możesz uczestniczyć i towarzyszyć dziecku w tej tajemniczej wyprawie. Czas wspólnie spędzony w Ukrytej Krainie to kolejna okazja do budowania waszych więzi, oraz pobudzania wyobraźni i kreatywności Twojej pociechy.

Mam nadzieję, że zainteresowały Cię te atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i odwiedzając to piękne miasto, znajdziesz chwilę na zapoznanie się z nimi, wraz ze Swoimi dziećmi. Życzę udanej przygody i świetnej zabawy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także