Biuro rachunkowe — Twój partner w biznesie

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Prowadząc biznes, niemal na pewno będziesz potrzebować wsparcia księgowej. Nawet jeśli to Twój konik, to kierowanie firmą nie zostawi Ci czasu na „zabawę” w korektę faktur za ołówki do biura.

Co oznacza biuro rachunkowe dla Twojej firmy? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców przed wynajęciem usług księgowych. Odpowiedź często zależy od wielkości firmy i jej potrzeb, ale biura rachunkowe mają wiele do zaoferowania każdemu przedsiębiorcy. W tym artykule omówimy, w jakie korzyści dla Twojej firmy, przyniesie zewnętrzny dział księgowy.

Podstawowy zakres usług

Biuro rachunkowe zapewni prowadzenie księgowości, usługi kadrowo-płacowe, doradztwo podatkowe, rejestrację działalności gospodarczej oraz przygotowanie rocznych zeznań podatkowych. Specjalista analizuje, księguje i raportuje o sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie. Dzięki temu masz pewność, że faktury zostały opłacone, a pracownicy otrzymali swoje wynagrodzenia.

Kwalifikacje i kompetencje

Szukając biura rachunkowego, zwróć uwagę na to, czy firma ma odpowiednie kwalifikacje. Podstawowym dokumentem powinien być Certyfikat Centrum Informacji Księgowej, który wydaje organizacja certyfikująca biura rachunkowe i księgowe. Do jego uzyskania potrzebne jest pomyślne zdanie egzaminu z wiedzy i umiejętności pod kątem określonych kryteriów.

Wartym uwagi są także dyplomy potwierdzające ukończenie kursów i szkoleń. Czasami wszystkie te rzeczy schodzą na dalszy plan, gdy biuro ma renomę. Wówczas nikt nie zawraca sobie głowy sprawdzaniem certyfikatów, choć można zrobić to w dowolnym momencie. Często jest to wynikiem wieloletniego doświadczenia.

Lata gromadzonej wiedzy i umiejętności, czyli doświadczenie

Firma rachunkowa powinna orientować się w zawiłościach przepisów, a także być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Doświadczenie potrzebne jest przy okazji załatwiania wielu formalności i np. wiedzy na temat działania lokalnych organów kontrolnych. Zdecydowanie ułatwia to pracę i zdecydowanie wpływ na jej tempo. Dzięki temu Twoja firma na bieżąco i w terminie rozliczy się z US i ZUS-em oraz poradzi sobie z nietypowymi przypadkami.

Odpowiedzialność Cywilna — polisa bezpieczeństwa

Dobre biuro rachunkowe ma polisę OC na swoją działalności. Ubezpieczenie chroni klientów od odpowiedzialności finansowej za potencjalne błędy księgowych. Opóźnienie w spłacie skutkowało karą? Jeśli to wina biura, a nie zwykłe nieporozumienie w organach podatkowych, to polisa pokryje to zobowiązanie.

Rozszerzony zakres usług

Biura rachunkowe zatrudniają wiele osób, które stricte zajmują się księgowością, ale też takich o różnych specjalizacjach. Radca prawny, rachunkowość finansowo-zarządcza czy doradca podatkowy to osoby, których umiejętności mogą być dla Ciebie bardzo pomocne. Wskażą miejsca, gdzie można zaoszczędzić, pomogą znaleźć programy wsparcia do realizowanych inwestycji, zadbają o transparentność, ale zajmą się także ograniczeniem podatków.

Świetna komunikacja

Z racji tego, że zewnętrzne biuro rachunkowe mieści się w innej lokalizacji niż Twoja, ważna jest efektywna komunikacja. Telefon i mail to absolutnie podstawowe metody współczesnej komunikacji. Idealnie, gdy biura pracują na cyfrowych kopiach. Oszczędza to czas na załatwieniu sprawy i dojazdach do biura.

Biuro rachunkowe dla Ciebie

Rachunkowość to kluczowy element krwiobiegu firmy, jakim jest obrót pieniędzmi. Doświadczony zespół wykona to zadanie sprawnie, oszczędzając Twój czas. Jednocześnie dba o możliwie największe korzyści jak np. odliczenie od podatku lub odroczenie płatności. Jeśli zależy Ci na sprawnym funkcjonowaniu firmy, odwiedź biuro rachunkowe Poznań. Obecnie wystarczy telefon, e-mail lub wideokonferencja, aby ustalić zakres i warunki współpracy. To takie proste.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Słodko Słodka

Ku pamięci, nigdy nie wiadomo kiedy takie informacje mogą się przydać, u nas akurat może nawet bliżej jak dalej 🙂

Kasia Potargana

No jake nie, jak tak? Rozwijacie się i niebawem pewnie coś trzeba będzie pomyśleć? Bardzo Wam tego życzę 🙂

Zobacz także