Co prezenty mówią o twoim związku

Kasia Potargana
A+A-
Reset

No i po Świętach. Mam nadzieję, że spędziłaś je w cudownej atmosferze. Mam też nadzieję, że prezenty były udane. A jeśli nie? Patrzysz na te, które dostałaś i zastanawiasz się co prezenty mówią o twoim związku?

Czy prezenty potrafią mówić?

Oczywiście. Mówią bardzo wiele. Mówią o Tobie i o Nim. Mówią o tym, czy potrafisz rozmawiać, czyli mówić i słuchać.

Tylko trzeba umieć ich słuchać.

Spokojnie. Jeśli dostałaś nietrafiony prezent od ukochanego nie wpadaj od razu w panikę. Nie świadczy to o złym stanie waszego związku. Nie rozstaniecie się zaraz po Nowym Roku (chociaż i tak bywa). Spójrz na podarunek i zastanów się co mogło wpłynąć na wybór przy jego zakupie. Zakładamy, że kupując prezent twój partner chce Ci sprawić przyjemność. Wybierając podarunek będzie brał pod uwagę własną ocenę tego, co dla Ciebie jest najlepsze, lub… tym, co mu o sobie pozwoliłaś się dowiedzieć.

Kiedy partner wybiera prezent sam

będzie kierował się swoim system wartości i może nawet podświadomie, ale także swoimi upodobaniami. Jeśli jest więc fanem motoryzacji, możesz spodziewać się prezentów motoryzacyjnych, które np. pozwolą Wam razem oddawać się tej pasji (czasem wręcz możesz się spodziewać czegoś, co sam chciałby sobie kupić – mnie spotkało kiedyś takie szczęście). Jeżeli natomiast uważa za ważny zdrowy tryb życia, może Ci kupić np. orbiterek i to nie znaczy wcale, że jesteś gruba, a tylko tyle, że dba o Ciebie i twoje zdrowie. Może się zdarzyć, że otrzymasz bieliznę. Cóż, może właśnie chciałby Cię zobaczyć od czasu do czasu w czymś seksownym? Hm, gorzej jak to będzie ciepła piżama flanelowa… Ale i tym bym się nie martwiła. Widocznie uznał, że marzniesz w nocy. Czasem kobiety obdarowywane są biżuterią, to znów może oznaczać, że jesteś jego skarbem i nie marudź że nie w twoim guście… Jak widzisz, sposobów myślenia i wymyślania prezentów jest mnóstwo, jeśli więc chcesz być obdarowywana tak jak chcesz.

Komunikuj się

Bo właśnie brak komunikacji może być główną przyczyną nietrafionych prezentów i to właśnie jest główna i ważna informacja z nich płynąca – czy w twoim związku jest miejsce na rozmowę i zrozumienie. Wiem, wiem. Z mężczyznami nie jest łatwo się komunikować. My, kobiety żyjemy w świecie wypełnionym przez uczucia i słowa. Mężczyźni postrzegają świat bardziej obrazowo, przestrzennie i zadaniowo. Warto jednak podejmować próby. Delikatnie, nie natarczywie, ucz swojego mężczyznę rozmowy. Komunikuj mu wprost swoje potrzeby, nie tylko te materialne, które są w tym wpisie tylko punktem wyjścia. Mężczyzna na prawdę jak nie wie o co chodzi, to nie wie o co chodzi. Nie domyśli się. Jeśli więc czegoś chcesz, to mu to po prostu powiedz. Oczywiście nie przesadzaj też w drugą stronę. Mało który facet wytrzyma ze zbyt gadatliwą kobietą. Zacznie uciekać. W pracę, w hobby, w cokolwiek.Umiar i wyważenie jest tu podstawą. Próbuj go trochę też wciągać w rozmowę o sprawach dla niego ważnych. Wtedy lepiej po prostu słuchać i wykazywać zainteresowanie – szczere. Nawet nie wyobrażasz sobie ile ciekawych tematów poruszy jeśli zauważy, że go słuchasz. A gdy komunikacja zostanie nawiązana, znikną problemy z nietrafionymi prezentami i nie tylko. Do następnych świąt masz rok. Może uda się w tym czasie nawiązać nić porozumienia?

A jak to nie pomoże

Napisz list do Mikołaja i wyślij go przypadkiem także swojemu mężczyźnie. To też sposób komunikacji;)

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także