Co robić, gdy straszydła atakują twój dom- czyli pomysły na zabawy na Hallowen dla dzieci

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Już za chwilę Halloween, święto, które… cóż, w naszych czasach stało się bardziej okazją do zabawy, niż głębokich refleksji o przodkach. Ale skąd się wzięło to całe zamieszanie z dyniami, duchami i potworami?

Halloween ma pochodzenie celtyckie. Święto znane jako Samhain było obchodzone na przełomie października i listopada i miało na celu oddzielenie lata od zimy. Wierzono wtedy, że w tej jednej nocy granice między światem żywych a duchów stają się niewidoczne. A dzisiaj? Dziś święto stało się idealną okazją, by dać naszym pociechom koszmarów na resztę roku! 😜

A skoro już wiemy, skąd wzięło się Halloween, czas przejść do konkretów. Jak zabawić swoje małe potworki w tym szczególnym dniu? Oto 10 propozycji, które przetestowałam na własnej skórze (i własnych dzieciach!):

1.Koci ogon – w wersji halloweenowej. Kto z zasłoniętymi oczami przypnie ogon czarnej kocicy w odpowiednie miejsce na plakacie?

2.Straszne historie – każde dziecko wymyśla i opowiada własną mini-straszakową opowieść.

3. Bal potworów – tańce w przebraniach z obowiązkowym zombie spacerem do muzyki Z „Thrillera” M. Jacksona.

4.Straszydło w pudełku – dzieci wkładają rękę do pudełka pełnego „strasznych” rzeczy (np. ugotowany makaron jako mózg, obrane winogrona jako oczy) i próbują zgadnąć, co to jest.

5.Magia eliksirów – dzieci tworzą napoje z soków, gazowanej wody i barwników spożywczych.

6. Wampirzy ping-pong-Ustaw kilka plastikowych kubków, a dzieci rzucają w nie małymi plastikowymi kulkami, próbując trafić.

7.Czarna kotka w labiryncie-Stwórz labirynt z taśm kreślarskich na podłodze. Dzieci muszą przechodzić przez niego z zamkniętymi oczami, prowadzone przez partnera. Celem jest dostanie się do „czarnej kotki” (może być pluszak lub obrazek) bez schodzenia z trasy.

8.Duchowy bowling– Zamiast tradycyjnych kręgli, użyj butelek obwiązanych gazą, tak by przypominały duchy. Do rzucania możesz użyć czarnej, malutkiej piłki.

9.Czarodziejskie kody– Daj dzieciom kartki z „czarodziejskim alfabetem” (znaki, które odpowiadają literom) i pozwól im zakodować i odkodować straszne wiadomości.

10.Straszne selfie -Ustaw stację z różnymi straszakowymi rekwizytami (np. czapki, okulary, peruki, itp.). Dzieci robią sobie straszne selfie lub zdjęcia z przyjaciółmi.

11.Tworzenie potworów z plasteliny- Daj dzieciom kolorową plastelinę lub ciastolinę, aby mogły stworzyć własne mini-potwory. Później mogą je zabrać do domu jako pamiątkę!

12. Odciski dłoni-duchy: Używając białej farby, dzieci robią odciski dłoni na czarnym papierze, tworząc duchy. Gdy farba wyschnie, mogą dodać oczy i usta za pomocą markera.

Jeśli podobają Ci się te pomysły, ale myślisz, że to za mało, zajrzyj na do mojego starszego wpisu z zabawami na Halloween. A jak macie inne pomysły na halloweenową zabawę, podzielcie się nimi! Bo jak wiadomo, razem raźniej… zwłaszcza gdy za oknem latają wiedźmy!

Pamiętaj, że przy organizacji zabaw najważniejsza jest kreatywność i dostosowanie ich do wieku uczestników. Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu, więc upewnij się, że wszystkie rekwizyty i materiały są odpowiednie dla dzieci.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także