Co to jest lifting rzęs?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Lifting rzęs to stosunkowo nowa metoda zagęszczania. Jej popularność z roku na rok, coraz bardziej przybiera na sile, a to za sprawą spektakularnych efektów, które możemy osiągnąć dzięki takiemu zabiegowi. Głównym celem liftingu rzęs jest nadanie objętości oraz przedłużenie i podkręcenie włosków. Polecany jest szczególnie paniom, które posiadają rzadkie, krótkie i proste rzęsy. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zabiegu? Jaki jest jego efekt i ile się utrzymuje?

Co daje lifting rzęs?

Lifting rzęs to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych, który pozwala na piękny i estetyczny wygląd oka. Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie, nawet bez makijażu. Zabieg liftingu pozwala uzyskać efekt pokręconych, wydłużonych i zagęszczonych włosków, co może zmienić wygląd twarzy nie do poznania.

Sam proces w porównaniu do efektów jest niezwykle prosty. Gwarantuje olśniewający wygląd, który utrzymuje się nawet kilka tygodni. Lifting rzęs ma bardzo dużo zalet, co sprawia że jest to bardzo chętnie wybierany zabieg w gabinecie kosmetycznym Poczucie Piękna.

Jedną z nich jest pełne bezpieczeństwo całego procesu. Lifting rzęs nie powoduje żadnych zniszczeń i jest całkowicie bezbolesny. Dodatkowo, w porównaniu do podobnych zabiegów, jest to niezwykle tani wariant zwiększania objętości rzęs.

Jak wygląda lifting rzęs?

Lifting rzęs dostępny w salonie kosmetycznym Poczucie Piękna polega na nałożeniu na włoski odpowiedniego preparatu, który ułatwi nadanie pożądanego kształtu. Aby przytrzymać rzęsy stosuje się wałeczek silikonowy. Następnie rzęsy są utrwalane przy pomocy specjalnego środka.

Cały zabieg trwa około 45 minut przy zamkniętych oczach w pozycji leżącej i jest całkowicie bezbolesny. Większość pań mówi nawet o tym, że jest to świetny sposób na relaks.

Warto również pamiętać o tym, że lifting rzęs jest całkowicie bezpieczny dla włosków, gdyż nie ingeruje w ich strukturę. Unosi je jedynie u nasady, z pomocą silikonowych wałeczków, które powodują ich podkręcenie. Jest to więc bezinwazyjna metoda, bez używania sztucznych kępek i podobnych metod.

Lifting rzęs jak długo się utrzymuje?

Gdy wybierzemy salon kosmetyczny, jak www.poczuciepiekna.pl mamy pewność, że efekt pięknie podkręconych i długich rzęs utrzyma się ok. 8 tygodni. Należy jednak pamiętać, że nowa rzęsa, która będzie rosnąć w miejscu wypadniętej, będzie pozbawiona już efektu liftingu, zabieg więc należy cyklicznie powtarzać, aby wciąż uwodzić zalotnym spojrzeniem.

Lifting rzęs można również wzbogacić o zabieg laminowania, co dzięki nałożeniu wysokiej jakości preparatów dodatkowo pomoże odżywić i wzmocnić włoski.

Co ile lifting rzęs?

Lifting rzęs jest nieinwazyjnym zabiegiem, który na trwałe przyczynia się do podkręcenia rzęs. Efekt, w zależności od poszczególnej osoby i ich uwarunkowań, może utrzymać się od 6 do 8 tygodni. Niektóre panie jednak obserwują jeszcze dłuższe działanie tego zabiegu, nawet do 12 tygodni. Wszystko zależy od indywidualnego cyklu wymiany rzęs, więc jest to sprawa dość osobista. Niemniej jednak średnio efekt utrzymuje się przez ok. 8 tygodni, po takim czasie więc można swobodnie powtórzyć cały proces.

Jak dbać o rzęsy po liftingu?

Jeżeli zdecydujemy się na ten zabieg, to w czasie 24 godzin po nim, nie możemy pocierać oczu ani moczyć rzęs. Przeciwskazane jest również stosowanie wszelkiego rodzaju kremów oraz mascary. Takie specyfiki, zastosowane tuż po zabiegu mogą popsuć jego efekt. Należy przez ten czas dać odpocząć rzęsom.

Najlepsze efekty liftingu możemy zobaczyć po ok. 24 godzinach od zakończenia zabiegu. Tuż po nim rzęsy mogą być wilgotne i posklejane, co może wyglądać różnie. Jednak już następnego dnia ujrzymy spektakularny i naturalny efekt, który z pewnością nas zachwyci. Jedyne co trzeba zrobić, to delikatnie rozczesać włoski.

Po wspomnianej już dobie od zabiegu rzęsy traktujemy tak, jak na co dzień. Delikatnie je rozszczekujemy, malujemy i nawilżamy, dbając o staranny demakijaż.

Należy wspomnieć o tym, że zabieg powinno się wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że efekt będzie zadowalający i utrzyma się przez długi czas. W przypadku wybrania nieprofesjonalnych usług, musimy liczyć się ze słabym efektem, lub jego brakiem, a w najgorszym przypadku z pogorszeniem kondycji rzęs.

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu rzęs

Istnieją pewne przeciwskazania, które ograniczają lub całkowicie wykluczają z możliwości skorzystania z zabiegu. Przede wszystkim są to różnego rodzaju infekcje oczu oraz poważne schorzenia jak zaćma, jaskra czy zespół suchego oka.

Liftingu nie zaleca się również osobom, które zmagają się z nadmiernie wypadającymi włoskami. Nie należy oczywiście korzystać z zabiegu, gdy jesteśmy uczuleni na jakikolwiek składnik w stosowanych preparatach.

Podsumowując, z zabiegu nie skorzystają osoby, które:

– mają zapalenie spojówek,

– posiadają bardzo wrażliwą skórę w okolicach oczu,

– cierpią na zapalenie spojówek,

– borykają się z zaćmą lub jaskrą.

Czy lifting rzęs jest w pełni bezpieczny?

Większość kobiet decyduje się na taki zabieg, właśnie dlatego że jest to zupełnie bezpieczna, nieinwazyjna metoda upiększania rzęs. Jeżeli zabieg wykonywany jest w profesjonalnym salonie, to mamy pewność, że nie wystąpią żadne efekty niepożądane, a efekt będzie naturalny i utrzyma się przez długi czas.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także