Co warto wiedzieć na temat lasera wysokoenergetycznego

Materiał zewnętrzny
0 komentarzy

Laser wysokoenergetyczny to bardzo nowoczesne urządzenie. Jest ono stosowane w przypadku występowania różnych schorzeń, od tych mniej poważnych po te bardziej zaawansowane. Jest zaliczany do grupy zabiegów wysoko skutecznych, gdyż bardzo szybko przynosi ulgę w bólu. Czym właściwie jest ten zabieg? Kiedy warto go stosować? Jakie są główne przeciwskazania do tej terapii? Gdzie można nabyć taki sprzęt? Wyposażając swój gabinet można zakupić np. laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl. Te wszystkie kwestie zostaną poruszone w niniejszym artykule.

Czym jest laser wysokoenergetyczny?

To terapia, która bardzo szybko przynosi pożądane rezultaty nawet już po jednym spotkaniu, nie mówiąc o systematycznych zabiegach. Laseroterapia wysokoenergetyczna jest zabiegiem nieinwazyjnym. Bardzo istotnym faktem jest zaznajomienie się w wszystkimi ograniczeniami i przeciwskazaniami do stosowania lasera, gdyż nieprawidłowe użycie i wykonanie zabiegu może przynieść negatywne skutki.

Jakie są przeciwskazania do jego stosowania?

Do jednych z przeciwskazań należą choroby nowotworowe, czynna gruźlica płuc, skłonności do krwawień, stany gorączkowe, ciąża, arytmia i niewydolność krążenia, nadwrażliwość na światło, cukrzyca nieustabilizowana, epilepsja, rany otwarte, zaburzenia czucia w miejscu terapii, okolice oczu, choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze oraz implanty metalowe i elektroniczne.

Dokonując naświetlań koniecznie trzeba unikać takich miejsc jak gruczoły wydzielania wewnętrznego, okolice wszczepienia implantów, okolic głowy u pacjentów z epilepsją, tatuaży, miejsc posmarowanych maściami, kremami, itp., miejsc poddanych wcześniej terapii podnoszącej temperaturę np. diatermii czy ultradźwięków oraz okolic nadbrzusza w trakcie krwawienia miesiączkowego.

Kiedy stosować laseroterapię wysokoenergetyczną?

Laseroterapia wspiera gojenie i regenerację tkanek, aktywuje procesy metaboliczne komórek oraz przyśpiesza mikrocyrkulację. Zaleca się ją także w przypadku bóli mięśniowych oraz w terapii uszkodzonych albo podrażnionych nerwów połączonych z ostrym i promieniującym bólem. Terapia ta jest wykorzystywana w leczeniu takich dolegliwości jak bolesność ścięgien piętowych – Achillodynia, zapalenie rozcięgna podeszwowego, skręcenie stawu, hallux, zapalenie stawów, kaletki, uszkodzenie łąkotek, dyskopatia szyjna, rwa ramienna, ostroga piętowa, neuralgia nerwu międzyżebrowego i trójdzielnego, tłuczenia, naderwanie więzadła/ścięgna, chondromalacja rzepki, lumbalgia – bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, rwa kulszowa – ischialgia oraz zespół kanału stępu, zwyrodnienia stawów.

Gdzie kupić sprzęt? – np. laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl

Sprzęt do gabinetu fizjoterapeutycznego nabyć można w wielu sklepach rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, świadczących usługi w tradycyjnych punktach sprzedażowych bądź prowadzących sklep internetowy. Przykładowo można nabyć laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.ploraz inne urządzenia, niezbędne do funkcjonowania nowo powstałej placówki leczniczej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Może Ci się również spodobać

logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Oficjalny przedstawiciel Thermomix i Mary Kay.

 

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.