Czy jesteś gotowa na sezon depilacji laserowej?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Jesienna aura zbliża się wielkimi krokami. To idealny czas, żeby pomyśleć nad rozpoczęciem zabiegów laserowych, które sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądała świetnie! Przede wszystkim zaskoczy gładkością i delikatnością!

Jeżeli rozpoczniesz depilację laserową już teraz, Twoja skóra będzie gotowa na kolejne wakacje. Pomyśl o tym, że możesz chodzić po plaży z idealnie gładkimi nogami, pachami i bikini. Pierwszy raz w życiu nie spakujesz na wyjazd maszynki do golenia. Nie będzie Ci ona kompletnie potrzebna!

Ile zabiegów depilacji potrzebujesz?

Na samym początku musimy zaznaczyć, że zabiegi depilacji laserowej muszą być wykonane w serii, ze względu na to, że światło lasera działa na włoski, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (anagen).

Zwykle potrzeba ok. 6 – 7 zabiegów depilacji, żeby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry. Oczywiście, może się zdarzyć, że w niektórych przypadkach tych zabiegów trzeba będzie zrobić więcej. Często dzieje się tak, przy zaburzeniach hormonalnych.

Jak się przygotować do zabiegów depilacji laserowej?

Każdy zabieg kosmetyczny wymaga odpowiedniego przygotowania. Od czego zacząć swoją przygodę z depilacją laserową?

Przede wszystkim ważna jest konsultacja z kosmetologiem podczas, której dowiesz się na czym polegają zabiegi depilacji laserowej oraz jaka ilość będzie dla Ciebie niezbędna, dla uzyskania satysfakcjonujących efektów.

Dodatkowo kosmetolog oceni rodzaj Twojej karnacji oraz włosków. Pamiętaj! Laser reaguje na barwnik znajdujący się we włosach, czyli na melaninę. Im ciemniejszy włos tym lepsze i szybsze efekty depilacji.

Na koniec konsultacji, kosmetolog wykonuje próbę laserową. Dzięki temu dostosowuje parametry lasera, indywidualnie do do Ciebie.

Kiedy nie można wykonywać depilacji laserowej?

Zanim zdecydujesz się na zabiegi depilacji laserowej, powinnaś poznać główne przeciwwskazania do jej wykonania. Przede wszystkim nie mogą decydować się na zabieg osoby:

  • cierpiące na choroby nowotworowe
  • z epilepsją
  • z cukrzycą
  • z metalowymi implantami
  • z wszczepionymi rozrusznikami serca
  • cierpiące na bielactwo, rybią łuskę
  • mające zaburzenia krzepnięcia krwi
  • kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • posiadające aktywne choroby skóry
  • zażywające światłoczułe leki

Teraz wiesz, dlaczego warto rozpocząć zabiegi laserowe już teraz. Przygotuj swoje ciało na kolejne wyjazdy wakacyjne. Zobaczysz, że zyskasz dzięki depilacji ogromny komfort oraz wygodę!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także