Czy sposób suszenia butelek ma znaczenie?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Jeżeli spodziewasz się pierwszego dziecka, to z pewnością czujesz się przytłoczona kompletując wyprawkę. Na rynku obecnie jest tyle rzeczy przeznaczonych dla niemowląt, że czasami ciężko rozgraniczyć co jest niezbędne, czego nie trzeba mieć, ale co może znacząco ułatwić życie, a co jest zwyczajnie niepotrzebne.

Jedną z rzeczy nad którą często zastanawiają się rodzice jest suszarka do butelek i smoczków. Do której grupy ją zaliczamy?

Podstawową rzeczą, z której należy zdawać sobie sprawę jest to, że sposób suszenia butelek ma duże znaczenie. W końcu nie po to myje się butelki dla dziecka i je sterylizuje, żeby potem zniweczyć cały efekt przez złe suszenie butelek.

Niestety przy małym dziecku odpowiednio wysterylizowane butelki do karmienia mogą mieć duże znaczenie, gdyż małe dzieci mają jeszcze wrażliwy układ pokarmowy i bakterie mogą przyczynić się do pojawienia się problemów z brzuszkiem.

Jak nie suszyć butelek dla dzieci?

Przede wszystkim butelek do karmienia nie należy traktować jak zwyczajnych naczyń, które sami używamy. Skoro myjemy je w szczególny sposób, to również w taki sposób musimy je suszyć. Niedozwolone jest suszenie butelek do karmienia na zwykłej suszarce do naczyń.

Bakterie uwielbiają wilgotne miejsca, więc suszarka do naczyń z pewnością jest ich pełna. Jeżeli wysterylizowana butelka trafi na taką suszarkę, to równie dobrze mogliśmy jej wcale nie sterylizować.

Kolejnym niedozwolonym sposobem suszenia butelek jest wycieranie ich ściereczką do naczyń. Przyczyna jest analogiczna jak w sytuacji powyżej. Nawet jeśli stosunkowo często wymieniamy ściereczki, to i tak nie jesteśmy w stanie zapewnić ich sterylności.

Wycieranie butelek papierowym ręcznikiem również nie jest najlepszym pomysłem, gdyż podczas wycierania na butelce zostawimy drobinki.

Jak suszyć butelki do karmienia?

W przypadku suszenia butelek do karmienia zalecane jest skorzystanie z jednego z dwóch sposobów. Pierwszym z nich jest położenie umytych i mokrych butelek na czystej ściereczce dnem do góry i pozostawienie ich do samodzielnego wyschnięcia. Jedynym o czym należy pamiętać jest częsta wymiana ściereczek.

Drugim sposobem jest zakup specjalnej suszarki do butelek i smoczków, na której zawiesza się butelki i pozostawia do wyschnięcia. Suszarka do butelek i smoczków charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami co sprawia, że z pewnością zmieści się w każdej kuchni. Jest to specjalna tacka wyposażona w specjalne uchwyty, na których zawieszane są butelki.

Zalety suszarki do butelek

Suszarka do butelek ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia ona jednoczesne suszenie kilku butelek, co może mieć spore znaczenie, jeśli dziecko jest karmione głównie butelką. Małe dzieci jedzą kilka-kilkanaście razy na dobę, więc zapas czystych butelek z pewnością zawsze się przyda.

Dodatkowo korzystając z suszarki do butelek mamy pewność, że żadne niechciane bakterie nie dostaną się do butelki i nie przyczynią się do problemów z brzuszkiem u dziecka.

Podsumowanie

Suszarka do butelek jest rzeczą, która nie jest niezbędna, ale która może znacząco ułatwić życie. Jeśli zakładasz, że dziecko będzie karmione piersią, a butelka będzie używana sporadycznie, to suszenie butelek na ściereczce nie będzie zbyt uciążliwe. Ale jeśli dziecko będzie karmione butelką, to z pewnością zakup suszarki do butelek będzie dobrym rozwiązaniem.

Źródło: https://www.nanobebe.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także