Czy wiesz, dlaczego warto wysłać dziecko na letnie półkolonie?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Przed nami okres urlopowy. Jeśli nie chcesz wysyłać swojej pociechy samej w daleką podróż, a praca nie pozwoli Ci na dłuższy wyjazd, możesz zainteresować się półkoloniami letnimi. Dzięki nim upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: będziesz mieć dzieci na oku, a przy okazji zapewnisz im fantastycznie spędzony, obfitujący w atrakcje czas.

Półkolonie letnie – świetna alternatywa dla klasycznych kolonii

Półkolonie letnie w Poznaniu stanowią świetną atrakcję dla małych dzieci, których rodzice nie chcą jeszcze puszczać samemu na dalekie wyjazdy, kolonie czy obozy. Dojrzałość dzieci bywa różna, a to właśnie rodzice są w stanie najlepiej określić, czy ich pociecha jest już gotowa na nocowanie poza domem przez kilkanaście dni. Półkolonie dla dzieci Poznań stanowią atrakcyjną alternatywę dla klasycznych kolonii – zwłaszcza w przypadku tych maluchów, które psychicznie i emocjonalnie nie są jeszcze gotowe na dłuższą rozłąkę ze swoimi rodzicami.

Jakie zalety wiążą się z zapisaniem dziecka na półkolonie letnie?

Wśród najważniejszych zalet na pewno znajduje się całodzienna opieka. Możesz spokojnie skupić się na pracy, podczas gdy Twoja pociecha bawi się w najlepsze w gronie rówieśników. W ten oto prosty sposób jesteś w stanie pogodzić ze sobą obowiązki zawodowe i rodzinne. Na Twojej pracy nie cierpi też dziecko, gdyż zamiast siedzieć w domu i się nudzić może bawić się, skakać, szaleć i poznawać rówieśników – a to wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Półkolonie – szansa na emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej rozwijają się, nawiązując relacje z innymi. Wiele dobrego mogą nauczyć się zarówno od swoich rówieśników, jak też od starszych. Półkolonie letnie to szansa na nawiązanie wartościowych relacji, możliwość sprawdzenia się w zupełnie nowych sytuacjach, ale też kształtowanie osobowości w kontaktach z innymi. Dziecko, wchodząc w nowe znajomości, uczy się empatii, zdrowej rywalizacji, dawania i przyjmowania pomocy. Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, stąd też warto wysłać je na takie półkolonie, na których będą mogły bawić się i zarazem uczyć: nowych języków, dyscyplin sportu, malować, fotografować czy tańczyć.

Jaki rodzaj półkolonii warto wybrać?

Rodzaj półkolonii powinien być dostosowany przede wszystkim do temperamentu i indywidualnych zainteresowań dziecka. Pociechy są różne – jedne potrzebują ciągłego ruchu i aktywności fizycznej, dlatego półkolonie sportowe na pewno przypadną im do gustu. Inne zaś cenią sobie spokój, uczestnictwo w zajęciach artystycznych, stąd też plener malarski czy fotograficzny może okazać się w ich przypadku strzałem w dziesiątkę. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że półkolonie mają być dla dzieci okazją do odpoczynku od szarej codzienności, szkolnych i domowych obowiązków. Powinny więc dostarczać dużo radości, okazji do odrobiny szaleństwa i zabawy. Różnorodność zajęć oferowanych przez

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także