Czym powinien wyróżniać się wózek wielofunkcyjny?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Odpowiednio dobrany wózek wielofunkcyjny posłuży nam na lata. Ponadto ograniczy koszty poniesione w przypadku kupowania na każdym etapie kolejnych wózków. Czym powinien się charakteryzować dobry wózek wielofunkcyjny?

Wózek wielofunkcyjny, czyli co?

Wózek wielofunkcyjny to taki, który pozwala na demontaż górnej części wózka od stelaża i korzystać z niej w innych sytuacjach. Nazywany jest również hybrydą i występuje zazwyczaj w formie 2w1 lub 3w1. W większości przypadków wymiennym elementem jest gondola i spacerówka. W opcji rozszerzonej będzie to fotelik samochodowy, z którego skorzystamy zarówno w aucie, jak i na spacerze podczas dłuższego wyjazdu. To również idealne rozwiązanie, gdy wybieramy się z maluszkiem do lekarza czy do sklepu za pomocą auta i zabieramy niemowlaka ze sobą. W teorii wózek wielofunkcyjny to świetne rozwiązanie dla świeżo upieczonych rodziców od narodzin malca, aż do momentu, gdy zacznie on sam chodzić o własnych nogach.

Najważniejsze elementy wózków wielofunkcyjnych

Wśród wózków wielofunkcyjnych należy wyróżnić dwa typy, czyli wózki wielofunkcyjne 2w1 i 3w1. Ten pierwszy rodzaj zawiera w zestawie gondolę oraz część spacerową. Można je wymiennie montować w stelażu w zależności od naszych potrzeb i wieku malucha. Do 6. miesiąca życia naszym wyborem będzie oczywiście gondola, gdyż zapewni dziecku pełny komfort i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto pozwoli na przewożenie go w pozycji leżącej, w taki sposób, że gdy w trakcie spaceru zaśnie, będzie mogło spokojnie drzemać dalej. 

Zarówno w wózkach 2w1, jak i 3w1 spotkamy się z częścią spacerową. Sięgniemy po nią, gdy dziecko zacznie samodzielnie siadać. ze względów bezpieczeństwa powinna ona być możliwa do rozłożenia na płasko oraz przełożenia tyłem do kierunku jazdy. Warto zwrócić uwagę na ilość stopni regulacji, w ten sposób zapewnimy maluszkowi pełnię komfortu w zależności od sytuacji. Elementem, którego nie może zabraknąć, są oczywiście pasy. w standardowych wózkach będą to pięciopunktowe pasy w parze z odpinanym pałąkiem. Ciekawym rozwiązaniem w spacerówkach jest także budka pozwalająca na częściową izolację małego pasażera od zmiennych warunków atmosferycznych.

Innym wymiennym elementem okazuje się fotelik samochodowy. Ten znajdziemy w modelach 3w1, ale warto podkreślić, że rozwiązanie to łączy się z wieloma benefitami. Po pierwsze spełnia on wszelkie oficjalnie określone normy. W praktyce oznacza to, że jego funkcja niewiele różni się od zwykłego fotelika montowanego w samochodzie. Całą ideą tej wymiennej części jest to, że w trakcie podróży dziecko bezpiecznie siedzi w aucie, natomiast po przyjeździe na miejsce nie musimy wyjmować z bagażnika całego wózka, a jedynie stelaż, do którego przymocujemy fotelik. W ten sposób bez zbędnego bagażu wybierzemy się na zakupy czy do lekarza z maluchem. Ponadto zachowamy pełnię komfortu po stronie rodzica, jak i dziecka w trakcie podróży i podczas krótkich dystansów poza samochodem.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także