Dbanie o urodę w czworonożnym świecie

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Dbanie o urodę w czworonożnym świecie jest tak samo ważne, jak u ludzi. Zabiegi pielęgnacyjne, jakich potrzebuje pies, dotyczą zwłaszcza sierści. Akcesoria i produkty pielęgnacyjne dopasowuje się do charakteru sierści.

Czesanie psa – podstawowy zabieg pielęgnacyjny

Czesanie psa to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Powinno się je wykonywać przy użyciu specjalnych grzebieni. Bardzo szeroką ofertę tego typu akcesoriów można znaleźć na stronie: https://fera.pl/szczotkiigrzebieniedlapsa/. Zabieg ten ma na celu pozbycie się martwych włosów. Ich obecność sprawia, że pies może czuć się niekomfortowo – odczuwać gorąco i silne swędzenie. Sprzyja też gromadzeniu się owadów i pasożytów, które, ukryte w sierści, mogą pozostać niezauważone i zagrozić życiu zwierzęcia. Dodatkowo spora ilość starej sierści przyczynia się do powstawania trudnych do rozczesania kołtunów. Podczas czesania likwiduje się je, a także masuje skórę, usuwa martwy naskórek. Wszystko to stymuluje nowe włosy do wzrostu. Opiekunowie powinni wiedzieć, że psa czesze się od głowy w stronę ogona. Konieczna jest systematyczność tego procesu. Nie wolno się ograniczać do czesania czworonoga wyłącznie w okresie wzmożonego linienia, czyli na wiosnę i jesień. Zaleca się czesać psa średnio raz w tygodniu.

Czesanie psa – czym je wykonać?

Do czesania psa wykorzystać można rozmaite przyrządy. Ich wybór zależy od długości i gęstości sierści. Najbardziej uniwersalne i nadające się niemal do każdej sierści są szczotki włosiane. Będą najlepsze w przypadku, gdy ma się wątpliwości, na jaką szczotkę się zdecydować. Wyróżnia się też zgrzebła, grzebienie i szczotki z innych materiałów. Popularny obecnie stał się natomiast furminator. To urządzenie doskonałe do usuwania podszerstka, dzięki czemu sierść nabiera blasku i zdrowszego wyglądu, a czesanie staje się mniej kłopotliwe.

Dlaczego warto dbać o urodę czworonogów?

Dbanie o urodę czworonogów przynosi wiele korzyści. Zdrowy i zadbany wygląd naszego pupila to jedna z zalet, jakie wiążą się z zabiegami pielęgnacyjnymi. W dużym stopniu warunkują one także dobre samopoczucie. Są źródłem dużej przyjemności i relaksu, które niwelują negatywne emocje i stres. Stanowią również sposób na nawiązanie i rozwijanie emocjonalnej więzi ze zwierzęciem. To tylko wybrane spośród całego wachlarza pozytywnych efektów zabiegów pielęgnacyjnych wśród psów.

Dbanie o psią urodę – salony piękności dla czworonogów

Jeszcze kilka lat temu osoba zabierająca psa do salonu urody była niekoniecznie pozytywnie oceniana. Dziś salony piękności dla psów są powszechnie spotykane. Tak, jak u ludzi, na wizyty trzeba się zapisywać, a z katalogów wybiera się modne fryzury. Funkcjonuje nawet specjalny psi fryzjer. Zawód ten nosi nazwę groomera. Czynności, które wykonuje w celu poprawienia psiej urody, wymagają odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Oprócz standardowego czesania w salonach urody dla czworonogów oferowany jest niezwykle szeroki zakres usług, m.in.: strzyżenie, w tym zgodnie ze wzorcem FCI (czyli szczegółowym opisem danej rasy), trymowanie, kąpiel, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu i oczu, fachowe porady dotyczące pielęgnacji oraz doboru kosmetyków pielęgnacyjnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także