Depilacja laserowa – co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy, ale też i najdelikatniejszy sposób na pozbycie się niepożądanych włosów. Depilacja laserowa daje też najbardziej długotrwałe efekty w porównaniu z innymi metodami usuwania zbędnego owłosienia.

Czy depilacja jest konieczna?

Mimo, że tak naprawdę nie ma medycznych wskazań do usuwania owłosienia, gdy nie występuje ono w nadmiarze, obecna moda i panująca estetyka wręcz nakazuje, aby nasze ciała były idealnie gładkie. Dlatego dbając o siebie i pragnąc wyglądać na zadbaną, wręcz powinnyśmy depilować ciało.

Jak już wspominałam, obecnie najefektywniejszą metodą depilacji jest depilacja laserowa. Jednakże zanim podejmiesz decyzję o poddaniu się zabiegowi depilacji, chciałabym Ci troszkę opowiedzieć o samym zabiegu, na czym polega, jakie są przeciwwskazania, czym kierować się przy wyborze gabinetu i jak się przygotować do samej depilacji.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, podczas którego wiązka światła laserowego wnika w skórę do mieszka włosowego. a następnie uszkadza cebulkę włosa zwęglając ją. Laser działa na komórki włosa jedynie w fazie wzrostu. Jednak włosy na naszej skórze nie rosną równomiernie i każdy może być w innej fazie wzrostu. Dlatego, aby pozbyć się włosów raz na zawsze, trzeba zabieg powtórzyć. Należy też zachować odpowiednie przerwy pomiędzy zabiegami, aby jak najwięcej włosów weszło w fazę wzrostu.

Proces depilacji laserowej

Specjalnie użyłam tu słowa „proces”, ponieważ tak jak wspominałam powyżej, depilację należy powtarzać. Czyli jeden zabieg nie przyniesie długotrwałego, ostatecznego efektu. Depilacja to cały proces, w którym podczas kilku spotkań, włosy zostaną usunięte ostatecznie. To ile zabiegów będzie potrzebnych zależy od naszych indywidualnych cech: rodzaju włosa, jego koloru i grubości. Podczas pierwszego spotkanie specjalistka przeprowadzając wywiad powinna „przewidzieć” ilość potrzebnych zabiegów. Zabiegi są raczej krótkie. Czasem mogą być nieco bolesne, a skóra po nich może być tkliwa, rozgrzana i zaczerwieniona. Jednak tego typu objawy dość szybko, bo w ciągu trzech dni, znikają.

Czy są przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej?

Ponieważ depilacja laserowa jest pewnego rodzaju ingerencją w twoje ciało, mogą pojawić się przeciwwskazania do jej wykonania. Warto abyś porozmawiała o nich z osobą wykonującą depilację przed pierwszym zabiegiem.

Zabiegowi lepiej się nie poddawać gdy:

 • jesteś w ciąży
 • jesteś opalona
 • bierzesz leki
 • cierpisz na nowotwór, lub jesteś po przebytym nowotworze (koniecznie skonsultuj się z lekarzem w tym przypadku)
 • cierpisz na bielactwo, lub łuszczycę
 • cierpisz na infekcje grzybicze, lub wirusowe w miejscu, które chcesz wydepilować
 • twoja skóra jest skłonna do przebarwień

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Depilacja nie wymaga jakiś szczególnych przygotowań nie mniej warto przestrzegać kilka zasad:

 • ok. dwa tygodnie przed zabiegiem zaprzestań opalania
 • także w tym czasie nie stosuj peelingów chemicznych w miejscach, które planujesz depilować
 • w dniu przed zabiegiem nie używaj perfum, ani wód toaletowych, czy dezodorantów na miejsca, które będą depilowane
 • nie stosuj leków przeciwzapalnych i aspiryny bezpośrednio przed depilacją
 • odpowiednio się ubierz na zabieg, czyli tak, by po za biegu ubranie nie podrażniało skóry. Przy depilacji bikini unikaj bielizny obciskającej i ogólnie takiej, która uciska i posiada szwy. Jeśli depilowane będą nogi, załóż spódnicę, lub luźne spodnie. Przy depilacji ramion preferowane są krótkie, a na pewno luźne rękawy. A przy zabiegu na pachy najlepiej unikać rękawów w ogóle. Jeśli chcesz wydepilować plecy, lub klatkę piersiową, zdejmij stanik, nie zakładaj gorsetu. Tkaniny ubrań, które założysz tego dnia na siebie, powinny być naturalne i przewiewne. Odpuść koronki.

Co po depilacji ?

W dniu po depilacji unikaj gorących kąpieli, pływania w basenie, ale też w naturalnych zbiornikach wodnych. Nie rób sobie peelingu i nie używaj leków o działaniu fotouczulającym. Nie wolno się też opalać przez ok. cztery tygodnie. Nie wyrywaj włosów w miejscach depilowanych pomiędzy zabiegami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także