Myśli Potarganej

Dlaczego na początku diety chudniemy najwięcej?

Początki diety odchudzającej bywają trudne, ale właśnie wtedy możemy odnotować największy spadek wagi. Potem kilogramy lecą coraz wolniej, są dni kiedy waga ani drgnie. Często tracimy wówczas motywację i przerywamy dietę.

--- R E K L A M A ---

Gwałtowny spadek kilogramów

Na początkowym etapie diety tracimy głównie wodę. Dotychczasowa dieta bogata w sól, cukier i węglowodany mogła zaburzać gospodarkę wodną organizmu. Zatrzymanie wody to również objaw zakwaszenia. Jest ponadto powiązany ze spożywaniem zbyt małej ilości czystej wody między posiłkami i może mieć związek z niewielką aktywnością fizyczną na co dzień oraz pracą siedzącą lub stojącą. U kobiet dodatkowo efekt ten wzmagają huśtawki hormonalne.

Utrata wody po wprowadzeniu odpowiedniej diety następuje dość szybko. Uruchamia ją włączenie do menu dodatkowych płynów, picie oczyszczających ziół i herbat, a także jedzenie warzyw i owoców. W rezultacie, w ciągu pierwszych dni jesteśmy w stanie pozbyć się już kilku kilogramów. Motywujące, prawda?

Utrata wody i co dalej?

Wody pozbywamy się zdecydowanie szybciej niż tkanki tłuszczowej. Po kilku dniach diety czujemy się o więc o wiele lżej, o ile oczywiście jesteśmy w stanie wytrwać w swoich przyrzeczeniach. Nie jest to zresztą trudne. Gdy stajemy na wadzie i widzimy wyraźnie, że kilogramów ubyło, wzrasta motywacja. Problem z jej brakiem pojawia się później, po około tygodniu. Tkanka tłuszczowa spala się wolno i nie wystarczy tutaj picie odpowiedniej ilości płynów. Najlepiej radzi sobie z nią wysiłek fizyczny, połączony z dobrą dietą redukcyjną i suplementacją. Aby być przygotowanym na taki obrót spraw, warto znać zasady zdrowego i skutecznego odchudzania (do poczytania np. tu: https://likeastore.com/pl/odchudzanie-to-nie-taka-straszna-rzecz/ ). Na dalszych etapach diety odchudzającej wciąż bardzo ważne jest spożywanie produktów i płynów, które pomogą nam uporać się z zalegającą wodą i przyśpieszą spalanie tłuszczu. Są to owoce cytrusowe, jagody, pikantne przyprawy i zioła dodawane do potraw oraz warzywa wszelkiego typu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Renata

Utratę wody powoduje przede wszystkim redukcja węglowodanów gdyż każda cząsteczka glukozy wiąże aż dwie cząsteczki wody. Glukoza powstaje głównie w wyniku trawienia cukrów złożonych takich jak skrobia czy laktoza. Dlatego aby schudnąć należy przede ws takim ograniczyć wszelkie weglowodany zarówno proste jak i złożone. Owoce zawierają najgorszy z możliwych cukier który zaburza gospodarkę insulinowe dlatego to właśnie owoce powinny być wyłączone w pierwszej kolejności. Są dla odchudzajacego gorsze niż cukier z cukierniczej.

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl