Czytasz teraz
Dlaczego na początku diety chudniemy najwięcej?

Dlaczego na początku diety chudniemy najwięcej?

Avatar

Początki diety odchudzającej bywają trudne, ale właśnie wtedy możemy odnotować największy spadek wagi. Potem kilogramy lecą coraz wolniej, są dni kiedy waga ani drgnie. Często tracimy wówczas motywację i przerywamy dietę.

Gwałtowny spadek kilogramów

Na początkowym etapie diety tracimy głównie wodę. Dotychczasowa dieta bogata w sól, cukier i węglowodany mogła zaburzać gospodarkę wodną organizmu. Zatrzymanie wody to również objaw zakwaszenia. Jest ponadto powiązany ze spożywaniem zbyt małej ilości czystej wody między posiłkami i może mieć związek z niewielką aktywnością fizyczną na co dzień oraz pracą siedzącą lub stojącą. U kobiet dodatkowo efekt ten wzmagają huśtawki hormonalne.

Utrata wody po wprowadzeniu odpowiedniej diety następuje dość szybko. Uruchamia ją włączenie do menu dodatkowych płynów, picie oczyszczających ziół i herbat, a także jedzenie warzyw i owoców. W rezultacie, w ciągu pierwszych dni jesteśmy w stanie pozbyć się już kilku kilogramów. Motywujące, prawda?

Utrata wody i co dalej?

Wody pozbywamy się zdecydowanie szybciej niż tkanki tłuszczowej. Po kilku dniach diety czujemy się o więc o wiele lżej, o ile oczywiście jesteśmy w stanie wytrwać w swoich przyrzeczeniach. Nie jest to zresztą trudne. Gdy stajemy na wadzie i widzimy wyraźnie, że kilogramów ubyło, wzrasta motywacja. Problem z jej brakiem pojawia się później, po około tygodniu. Tkanka tłuszczowa spala się wolno i nie wystarczy tutaj picie odpowiedniej ilości płynów. Najlepiej radzi sobie z nią wysiłek fizyczny, połączony z dobrą dietą redukcyjną i suplementacją. Aby być przygotowanym na taki obrót spraw, warto znać zasady zdrowego i skutecznego odchudzania (do poczytania np. tu: https://likeastore.com/pl/odchudzanie-to-nie-taka-straszna-rzecz/ ). Na dalszych etapach diety odchudzającej wciąż bardzo ważne jest spożywanie produktów i płynów, które pomogą nam uporać się z zalegającą wodą i przyśpieszą spalanie tłuszczu. Są to owoce cytrusowe, jagody, pikantne przyprawy i zioła dodawane do potraw oraz warzywa wszelkiego typu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

© 2018-2019 Myśli Potarganej - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Obsługa techniczna - TwojeCentrum.pl

W górę
0
Napisz coś od Siebiex
()
x