Myśli Potarganej

Dom opieki – właściwy wybór dla seniorów

W życiu przychodzi czas, w którym stajemy się coraz słabsi i coraz gorzej radzimy sobie z wieloma codziennymi, wydawałoby się prozaicznymi czynnościami.

--- R E K L A M A ---

Gdy problem ten dotyczy bliskiej nam osoby, musimy zdać sobie sprawę z powagi tej sytuacji i zastanowić się nad tym, w jaki sposób dalej sprawować nad taką osobą opiekę i jak zapewnić jej maksymalnie godne życie. Najczęściej problem ten dotyczy naszych rodziców czy też dziadków, a zatem pojawiają się również całkowicie uzasadnione emocje, które mogą potęgować uczcicie bezradności. Jak możemy pomóc starszej osobie w ostatnich latach jej życia?

Gdy stan seniora jest dobry – opieka w domu

Oczywiście samodzielność to najlepsza sytuacja. Gdy osoba starsza doskonale radzi sobie jeszcze z większością codziennych czynności jej pozostanie w domu jest najlepszym, co może się wydarzyć. Podobnie w sytuacji, kiedy stan osoby starszej jest nieco gorszy, ale nadal nie wymaga specjalistycznej opieki i co ważne jesteśmy w stanie zapewnić doraźną opiekę i pomoc w domowych warunkach. To również doskonałe rozwiązanie. Gorzej jednak, gdy osoba taka zaczyna mieć problemy, które wykraczają daleko poza nasze możliwości pomocy, a także opieki sprawowanej przez fachowców w naszym domu. To sygnał, że trzeba będzie interweniować i zastanowić się chociażby nad domem opieki.

W przypadku chorób – opieka profesjonalna

Dom opieki, którym jest Domseniora24.pl to miejsce, w którym senior uzyska przede wszystkim znakomitą opiekę medyczną. W przypadku, kiedy takowej wymaga, nie znajdziemy dla niego lepszego miejsca. To właśnie w domach opieki wykonywane są rutynowo wszystkie niezbędne badania, a senior znajduje się również pod stałą opieką specjalistów z różnych dziedzin, również psychologa. To także pomoc pielęgniarska i lekarska na co dzień, a w wielu codziennych czynnościach wsparcie w postaci wykwalifikowanego personelu, który pomoże we wszystkim starszej osobie.

Inne korzyści wynikające z wyboru domu seniora

Korzyści z pozostawania w domu opieki jest oczywiście znacznie więcej. To przede wszystkim wspomniane już kwestie zdrowotne, ale warte zauważenia jest również to, że w takim miejscu osoba starsza przebywa z innymi starszymi ludźmi, często znajdując tematy do rozmów, ciesząc się obecnością drugiego człowieka i nawiązując wartościowe relacje. Bardzo często dom, w którym starsza osoba mieszka samotnie jest przytłaczający i wiąże się ze sporym brakiem w tych najbardziej podstawowych potrzebach społecznych. Często również organizowane są ciekawe i dostosowane do potrzeb i możliwości zajęcia grupowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Dobrze, że są takie miejsca. Wielu starszych ludzi potrzebuje pomocy, a niestety nie zawsze mogą liczyć na pomoc najbliższych.

Kasia Potargana

To prawda, dziękuję za twój komentarz

Królowa Karo

To prawda – samotność i poczucie, że jest się nikomu niepotrzebnym, to najgorsze, z czym muszą mierzyć się seniorzy.

Kasia Potargana

Dokładnie

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl