Myśli Potarganej

Dzisiaj palenie książek – jutro palenie czarownic i Żydów

Wierzyć mi się nie chce! Do czego to wszystko dąży? W XXI wieku, w ponoć cywilizowanym kraju spalono na stosie książki! Wiecie, boję się pomyśleć, co będzie dalej. Zamiast iść do przodu, ku rozwojowi, akceptacji i coraz większemu oświeceniu, cofamy się do ciemnogrodu i zacofania.

--- R E K L A M A ---

Z czymś Wam się kojarzą palone książki? Bo ja widzę płonące na stosach Inkwizycji księgi i traktaty naukowe. I czarownice – mądre, niezależne kobiety, konające w płomieniach za sprzyjanie szatanowi i paranie się czarną magią. Czy w ogóle coś takiego jak czarna magia istniało? Czy była tylko wymysłem, pretekstem „duchownych”, by zamknąć usta ludziom o szerszych horyzontach? Czy nie był to sposób na zamykanie ust wszystkim, którzy nie śpiewali na jedną modłę? Śmieli się uczyć, dociekać, zadawać pytania, protestować. Mieli inne poglądy, niż oficjalnie głoszone przez kapłanów, bo wiadomo, że w tym samym czasie, kapłani żyli w rozpuście i nieposzanowaniu do nakazów własnej wiary. Czy czegoś Wam to nie przypomina?

Dlaczego pali się „Harrego Poterra”, „Zmierzch”, „Halllo Kitty”? Dlatego, że to wymysł szatana? Kto wierzy dzisiaj w takie bzdety? Pali się je ponieważ stanowią symbol globalizacji, konsolidacji ludzi różnych wyznań i kultur. Są ponad jedyną słuszną religią. A może nie ponad, tylko poza i nie dają się okiełznać. A co nie daje się okiełznać i odciąga od jedynej, słusznej wiary trzeba zniszczyć, żeby czasem komuś na myśl nie przyszło, że można mieć inaczej myśleć, w co innego wierzyć, że można nie słuchać jedynego słusznego radia i nie głosować na jedyną słuszną partię.

Wolne umysły, mają za dużo własnych pomysłów i nie przyjdą rzucić na tacę, nie pomodlą się z miłosierdziem za księży pedofilów i nie wybaczą im, tylko zażądają słusznej kary. Rozliczą malwersacje, przekręty, bogacenie ponad miarę i układy z politykami. A co jak zaczną samodzielnie myśleć, zagłosują na tych, co nie chcą w szkołach religii i żądają rozdziału Państwa od Kościoła?

Nie, nie, lepiej spalić, zdusić w zarodku, niech się nie lęgnie wolna myśl w światłych umysłach. Takimi nie da się rządzić. Takimi nie da się manipulować. Im się nie wciśnie kitu i głupich memów na Facebook z lewych kont i nie rozbudzi się w nich nienawiści tak łatwo.Takim nie wmówimy, że nauczyciele to darmozjady i nie mają prawa strajkować, środki na 500+ przynoszą ptaszki z nieba, a nie są ciągnięte z coraz większych podatków, luksusowe samochody rozdają bezdomni, żonę wolno bić, gdy nieposłuszna, a księżom wolno wszystko, byle po cichu, bo przecież poświęcają się dla nas i dla wiary odrzucając rodziny i doczesne przyjemności (serio odrzucają?).

A może to nie Inkwizycja, tylko faszyzm? Też pasuje. I znów palone na stosach książki i mądre rozprawy. Palenie flag i krzyk nienawiści. I znów ubrani na czarno, bez tolerancji, z jedną słuszną ideą. Panowie Świata. Żydzi, geje i chorzy umysłowo do gazu. Każdy, kto jest inny i nie pasuje do rasy panów – na stos. Dokładnie tak to się zaczęło. Od palenia książek i prześladowań odmienności. A później getta, Oświęcim, Treblinka, hektolitry krwi i łez…

Co nam wdrukują na swoich kazaniach, że zaczniemy nienawidzić tak bardzo, by z radością patrzeć jak giną? Kto teraz będzie czarownicą, a kto Żydem? – Nauczyciele? Osoby homoseksualne? Zgwałcone kobiety, które chcą usunąć niechcianą ciążę, czy te które śmią brać leki antykoncepcyjne? A może czarnoskórzy? Ukraińcy (dranie, to przez nich nie mamy pracy!)? Eh, co ja piszę, teraz nie musimy mieć pracy, mamy 500+. Dobra cofam, ale w sumie obcy są, nie nasi, bić ich. Ludzie!!!!

Do czego to wszystko dąży? Kiedy przyjdzie opamiętanie? Kiedy zauważycie Rodacy Kochani, że są tacy, którzy chcą tylko jednego: Zniewolić wasze umysły. Skrępować waszą wolność i prawo do samostanowienia. Abyście byli niczym innym, jak tylko bezwładną masą żrącą kiełbasę wyborczą i opłatek…

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kosą po patelni

Ja już Ci powiedziałem co myślę w tym temacie i mam takie same obawy jak Ty. Żyjemy w dziwnym kraju, w którym mimo zapisu konstytucjonalnego rozdziału kościoła od Państwa, stale przedstawiciele tej instytucji chcą udowodnić, że tak nie jest. Co jakiś czas również jakiś nadgorliwiec z ambony, lub jak teraz przy ognisku, stara się pokazać, że ta instytucja marzy o powrocie do średniowiecza i pełnej kontroli. Dobrze to napisałaś i ujęłaś temat jednak jest to przerażające w ogólnej ocenie.

Angelíka Pawlik

Poza książkami spłonęły symbole innych religii, amulety itp… To jest tak przerażające że chyba połączenie inkwizycji z faszyzmen dopiero oddaje strach, jaki we mnie rodzi to, co ostatnio dzieje się w moim kraju Dlaczego? Bo dzieje się tu i teraz. Na moich oczach. Bo bierze w tym udział mój sąsiad, kuzynka ciotka dziadek syn. Bo naród patrzy i daje sobie wmówić, że przecież nic złego się nie stało. Jak żaba, którą powoli podgrzewamy… Włożona do zimnej wody nawet nie zauważa, że się już gotuje.

Myśli potarganej

Dziękuję Ci za komentarz. Dokładnie o to mi chodziło. Czasem jak o tym pomyślę, o tej całej nienawiści, o ciągu ostatnich zdarzeń pozornie ze sobą nie powiązanych, to oblewa mnie zimny pot ze strachu i przerażenia. A to wszystko, by utrzymać władzę…

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl