Dzisiaj palenie książek – jutro palenie czarownic i Żydów

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Wierzyć mi się nie chce! Do czego to wszystko dąży? W XXI wieku, w ponoć cywilizowanym kraju spalono na stosie książki! Wiecie, boję się pomyśleć, co będzie dalej. Zamiast iść do przodu, ku rozwojowi, akceptacji i coraz większemu oświeceniu, cofamy się do ciemnogrodu i zacofania.

Z czymś Wam się kojarzą palone książki? Bo ja widzę płonące na stosach Inkwizycji księgi i traktaty naukowe. I czarownice – mądre, niezależne kobiety, konające w płomieniach za sprzyjanie szatanowi i paranie się czarną magią. Czy w ogóle coś takiego jak czarna magia istniało? Czy była tylko wymysłem, pretekstem „duchownych”, by zamknąć usta ludziom o szerszych horyzontach? Czy nie był to sposób na zamykanie ust wszystkim, którzy nie śpiewali na jedną modłę? Śmieli się uczyć, dociekać, zadawać pytania, protestować. Mieli inne poglądy, niż oficjalnie głoszone przez kapłanów, bo wiadomo, że w tym samym czasie, kapłani żyli w rozpuście i nieposzanowaniu do nakazów własnej wiary. Czy czegoś Wam to nie przypomina?

Dlaczego pali się „Harrego Poterra”, „Zmierzch”, „Halllo Kitty”? Dlatego, że to wymysł szatana? Kto wierzy dzisiaj w takie bzdety? Pali się je ponieważ stanowią symbol globalizacji, konsolidacji ludzi różnych wyznań i kultur. Są ponad jedyną słuszną religią. A może nie ponad, tylko poza i nie dają się okiełznać. A co nie daje się okiełznać i odciąga od jedynej, słusznej wiary trzeba zniszczyć, żeby czasem komuś na myśl nie przyszło, że można mieć inaczej myśleć, w co innego wierzyć, że można nie słuchać jedynego słusznego radia i nie głosować na jedyną słuszną partię.

Wolne umysły, mają za dużo własnych pomysłów i nie przyjdą rzucić na tacę, nie pomodlą się z miłosierdziem za księży pedofilów i nie wybaczą im, tylko zażądają słusznej kary. Rozliczą malwersacje, przekręty, bogacenie ponad miarę i układy z politykami. A co jak zaczną samodzielnie myśleć, zagłosują na tych, co nie chcą w szkołach religii i żądają rozdziału Państwa od Kościoła?

Nie, nie, lepiej spalić, zdusić w zarodku, niech się nie lęgnie wolna myśl w światłych umysłach. Takimi nie da się rządzić. Takimi nie da się manipulować. Im się nie wciśnie kitu i głupich memów na Facebook z lewych kont i nie rozbudzi się w nich nienawiści tak łatwo.Takim nie wmówimy, że nauczyciele to darmozjady i nie mają prawa strajkować, środki na 500+ przynoszą ptaszki z nieba, a nie są ciągnięte z coraz większych podatków, luksusowe samochody rozdają bezdomni, żonę wolno bić, gdy nieposłuszna, a księżom wolno wszystko, byle po cichu, bo przecież poświęcają się dla nas i dla wiary odrzucając rodziny i doczesne przyjemności (serio odrzucają?).

A może to nie Inkwizycja, tylko faszyzm? Też pasuje. I znów palone na stosach książki i mądre rozprawy. Palenie flag i krzyk nienawiści. I znów ubrani na czarno, bez tolerancji, z jedną słuszną ideą. Panowie Świata. Żydzi, geje i chorzy umysłowo do gazu. Każdy, kto jest inny i nie pasuje do rasy panów – na stos. Dokładnie tak to się zaczęło. Od palenia książek i prześladowań odmienności. A później getta, Oświęcim, Treblinka, hektolitry krwi i łez…

Co nam wdrukują na swoich kazaniach, że zaczniemy nienawidzić tak bardzo, by z radością patrzeć jak giną? Kto teraz będzie czarownicą, a kto Żydem? – Nauczyciele? Osoby homoseksualne? Zgwałcone kobiety, które chcą usunąć niechcianą ciążę, czy te które śmią brać leki antykoncepcyjne? A może czarnoskórzy? Ukraińcy (dranie, to przez nich nie mamy pracy!)? Eh, co ja piszę, teraz nie musimy mieć pracy, mamy 500+. Dobra cofam, ale w sumie obcy są, nie nasi, bić ich. Ludzie!!!!

Do czego to wszystko dąży? Kiedy przyjdzie opamiętanie? Kiedy zauważycie Rodacy Kochani, że są tacy, którzy chcą tylko jednego: Zniewolić wasze umysły. Skrępować waszą wolność i prawo do samostanowienia. Abyście byli niczym innym, jak tylko bezwładną masą żrącą kiełbasę wyborczą i opłatek…

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także