Fotel do biura lub gabinetu – jaki wybrać?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Wygodny, odpowiednio dopasowany do sylwetki i indywidualnych potrzeb fotel to obowiązkowy mebel w każdym gabinecie lub biurze. Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesło do pracy? Podpowiadamy w tym artykule.

Od konstrukcji oraz jakości fotela zależy wysoki komfort i wydajność pracy, a także nasze zdrowie. Korzystanie z nieodpowiedniego krzesła może bowiem w krótkim czasie doprowadzić do problemów z kręgosłupem, szyją, karkiem albo nadgarstkami. Dlatego też wybór dobrej jakości fotela jest tak ważny.

Wygodne krzesła biurowe

Odpowiedni fotel biurowy https://www.ergoexpert.pl/biuro/fotele-i-krzesla-biurowe to przede wszystkim model praktyczny i wygodny. Obecnie czas spędzany za biurkiem i przed komputerem jest coraz dłuższy. Praca, zakupy w sieci, oglądanie filmów, korzystanie z internetu, gry komputerowe – to tylko kilka przykładów czynności, które wykonujemy, siedząc za biurkiem. Aby nie mieć problemów ze zdrowiem, należy wybrać krzesło odpowiednio dopasowane do sylwetki.

Dobry fotel powinien cechować się ergonomicznym kształtem. To model wyposażony w zagłówek, podłokietniki oraz odpowiednie podparcie dla lędźwi. Ważne jest też miękkie wypełnienie oraz odpowiednia wysokość. Krzesło powinno być bowiem zawsze dopasowane do wzrostu. Należy pamiętać, że podczas używania krzesła stopy muszą w pełni spoczywać na podłodze, a kolana powinny być pod kątem prostym. Ważne, aby ręce mogły swobodnie leżeć na biurku.

Najbardziej praktyczne są modele mobilne, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy tendencję do częstego „podjeżdżania” bez wstawania z miejsca, np. do szafki czy regału po ważne dokumenty lub teczki. Fotel biurowy bez kółek sprawdzi się natomiast wtedy, gdy nie czujemy potrzeby „jeżdżenia na krześle” po pokoju albo gdy nie chcemy tego robić ze względu na możliwość porysowania podłogi.

Elegancki i stylowy fotel

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wizualna strona mebla. Krzesło biurkowe powinno być bowiem nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie, zwłaszcza, gdy przyjmujemy w biurze bądź gabinecie klientów lub kontrahentów.

Stylowy fotel powinien cechować się luksusowym, bardzo starannym wykończeniem, a także wysoką jakością wykonania. Ważny jest też materiał, z którego krzesło zostało wykonane. Producenci oferują szeroki wybór mebli wyprodukowanych z rozmaitych tkanin. Krzesła ze skóry naturalnej lub ekologicznej nadają się znakomicie do eleganckich, reprezentatywnych pomieszczeń, np. do gabinetu prezesa. Z kolei modele wykończone płótnem lub tkaninami to tańsza, ale zwykle praktyczniejsza wersja. Fotele tego typu są zazwyczaj łatwe w utrzymaniu czystości. Nie wymagają również zabiegów pielęgnacyjnych, jak to ma miejsce w przypadku krzeseł ze skóry. Nie prezentują się jednak tak elegancko i ekskluzywnie jak modele skórzane.

Poza warstwą wykończeniową, należy też zwrócić uwagę na to, co znajduje się w środku fotela. Funkcjonalne modele to bowiem takie, w którym zastosowano wysokiej jakości piankę o właściwościach elastycznych. Ważne, aby pianka po odkształceniu szybko wróciła do swego pierwotnego kształtu.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także