Gdzie wykorzystać bon turystyczny w Małopolsce?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Lato przywitało nas z zaskoczenia. Coraz wyższe temperatury za oknem oraz sezon urlopowy nadeszły szybko. Zaczyna się idealny czas na rodzinne wycieczki jednodniowe, ale również te trwające kilka dni. Wakacje to także czas wyjazdów ze znajomymi, zwłaszcza jeśli chcemy utrwalić kontakt z rówieśnikami po zakończonym roku szkolnym. Taka wycieczka to też doskonały pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Jeśli dodatkowo posiadamy bon turystyczny, to w Małopolsce jest naprawdę wiele miejsc, gdzie możemy go wykorzystać. Jednym z nich jest największy rodzinny park rozrywki w Polsce, czyli Energylandia, która w swojej ofercie ma moc atrakcji dla każdego!

Jak aktywować bon turystyczny?

Na samym początku takiej wycieczki będziemy się zastanawiać, jak aktywować bon turystyczny. Jest to dosyć prosty proces. Bon turystyczny dostajemy w wysokości 500 zł na każde dziecko oraz w kwocie dodatkowego 500 zł na każde dziecko z niepełnosprawnościami. Żeby aktywować bon, należy zalogować się do strony PUE ZUS i zaktualizować swoje dane. Taki bon otrzymujemy w formie elektronicznej jako szesnasto-cyfrowy kod na nasz smartfon lub też adres e-mail. Gdy będziemy chcieli zrealizować płatność, wystarczy podać ten kod. Ważne jest to, że można z niego skorzystać do 31 marca 2022 roku! Miejsca, w których wykorzystamy ten bon to głównie hotele, pensjonaty czy obiekty agroturystyczne, ale również parki rozrywki – jak Energylandia. Tak więc aktywacja i korzystanie z bonu turystycznego jest całkiem łatwe i wymaga od nas poświęcenia jedynie kilku minut.

Bon można jednak wykorzystać w Energylandii, a dodatkowo, można to zrobić wygodnie przez internet, dzięki czemu nie będziemy musieli stać w kolejkach.

Więcej o tym, jak wykorzystać bon turystyczny w Energylandii przez internet dowiesz się na stronie bon.energylandia.pl

Wyszalej się w Energylandii!

Jeśli aktywowaliśmy nasz bon turystyczny, to pierwszą czynnością będzie zastanowienie się, gdzie go wykorzystać. Na szczęście lista miejsc, które respektują bon, jest długa. Jednym z nich, które konieczne warto odwiedzić, jest Energylandia, czyli rodzinny park rozrywki mieszczący się w Zatorze. To miejsce, w którym każda osoba znajdzie coś dla siebie. Dzięki szerokiej gamie obiektów, atrakcji o różnorodnym stopniu ekstremalności, możemy spędzić tam naprawdę sporo czasu. Jednocześnie nie musimy się martwić o wiek, ponieważ na terenie Parku znajdują się strefy specjalnie dostosowane nawet do wymagań najmłodszych gości. Nie bez powodu jest to rodzinny park rozrywki, ponieważ każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Dla najodważniejszych gości Energylandii proponujemy wybranie Strefy Ekstremalnej. Parki rozrywki przede wszystkim słyną z ekscytujących roller coasterów. To miejsce dla prawdziwych fanów dreszczyku emocji i zawirowań kolejek. Z pewnością każdy słyszał o Hyperionie, który jest najszybszym i najwyższym Mega Coasterem w całej Europie! To kolejka, która rozpędza się do aż 142 km/h. Oprócz tej znanej atrakcji znajdziemy tutaj także Tsunami Drop, który jest 40-metrową wieżą zrzutu. Będąc na tej wieży, poczujemy się jakbyśmy byli na najprawdziwszej fali tsunami. Strefa Ekstremalna ma w swojej ofercie o wiele więcej atrakcji, które gwarantują nam pełne emocji wrażenia! Najodważniejsi goście będą też zadowoleni z kolejki Zadra mieszczącej się w Strefie Smoczy Gród. Zadra to najwyższy na świecie Wooden Roller Coaster, który jest kolejką hybrydową. Atrakcja ta jest skonstruowana z drewna i metalu. Prędkość wagoników Zadry osiąga aż 121 km/h.

Dla najmłodszych gości proponujemy wybranie się do strefy Bajkolandia, która pełna jest bajkowych obiektów i atrakcji. To właśnie w tej strefie znajduje się Śmiejżelki Energuś, czyli Roller Coaster idealnie dostosowany dla młodszych osób. Rozpędza się on do 50 km/h, dając maluchom moc pozytywnych wrażeń. Poza słynnym Energusiem znajdziemy tutaj również mnóstwo bajecznych karuzeli, takich jak karuzela Sissi. Ta karuzela stylizowana jest na wiedeński dwór książęcy, więc dzieci będą mogły poczuć się jak królewny i królowie! W Energylandii znajduje się także Strefa Familijna, w której cała rodzina będzie mogła zaszaleć. Znajdziemy tam aż 17 fantastycznych atrakcji, takich jak Monster House czy Splash Battle.

Ponieważ ciepła pogoda nam dopisuje, możemy także schłodzić się w strefie Water Park! To miejsce idealne na letni relaks, ponieważ możemy tutaj odpocząć na leżakach w cieniu. Jeśli jednak wolimy aktywniej odpocząć, możemy poddać się szaleństwom w wodzie i ochłodzić rozgrzane od słońca ciała. Warto wybrać się na Aloha Slide, który sprawi, że poczujemy się jak na Hawajach. Oprócz tego znajdziemy tutaj inne atrakcje dające orzeźwienie, takie jak Tropical Splash czy Tiki Ride. Energylandia to miejsce pełne zabawy dla każdego, oferujący ekstremalne roller coastery jak i wodne atrakcje.

Energylandia – garść informacji organizacyjnych

Dzięki dogodnej lokalizacji Parku możemy bez problemu dojechać do niej samochodem, autobusem czy też pociągiem. Jeśli wybierzemy dojazd samochodem, to możemy wybrać drogę od strony Krakowa lub Katowic. Kierując się do Energylandii autostradą A4 od Krakowa musimy zjechać na węźle Rudno, a następnie kierować się znakami na Alwernię oraz Oświęcim. Podróżni jadący autostradą A4 od strony Katowic muszą zjechać na węźle Balin i kierować się znakami na Oświęcim, Kraków i Wadowice. Za parking zapłacimy 10 zł za całodniowy postój. Park otwarty jest dla gości od 10.00 do 20.00. Więcej informacji o planowaniu pobytu w tym rodzinnym parku rozrywki dowiesz się na stronie Energylandia.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także