Hostessa na event – czy to dobry pomysł?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Rozwijanie i promowanie własnej marki to trudne zadanie, a na pewno nie jest to misja dla jednej osoby. Potrzebne jest wsparcie. W zależności od sytuacji, możesz potrzebować pomocy różnego rodzaju. Z czasem będą to pracownicy, specjaliści, a w razie imprez oraz eventów także – hostessy. Jeśli chcesz pochwalić się swoimi produktami lub usługami na szerszą skalę i przyciągnąć nowych klientów, warto rozważyć zatrudnienie modelki lub modela.

Konferencje branżowe krajowe i międzynarodowe 

Jeśli planujesz organizację lub udział w konferencji, zapewne będziesz mógł się tam zaprezentować. W tym miejscu na ogół spotykają się sami specjaliści. Nie ma więc tu przestrzeni na jakikolwiek bubel. Wybierz hostessę lub hosta, którzy świetnie zaprezentują Twoją markę, produkty lub usługi. Powinny być to osoby z doświadczeniem, które zdążyły bardzo dobrze poznać firmę. Liczy się tu nie tylko aparycja i osobowość, ale także odpowiednia wiedza i zdolności. 

Agencja fotomodelek powinna podsunąć Ci osobę, która włada językami obcymi, odznacza się wysoką kulturą osobistą i ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Będzie musiała doskonale poznać Twoją firmę, aby móc odpowiadać na pytania uczestników konferencji. Aby hostessa mogła tego dokonać, będzie potrzebowała czegoś w rodzaju szkolenia. Poświęć czas osobie, którą zatrudniasz, przygotuj brief odnośnie swojej firmy i odpowiedz na wszystkie zadawane przez nią pytania. 

Branżowe targi – pomoc hostessy jest bezcenna 

Branżowe targi są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej firmy. Nic dziwnego, że przygotowania do eventu trwają długo. W tym przypadku praca hostessy Kraków zależy od powierzonych jej zadań. Może po prostu witać gości i z uśmiechem rozdawać ulotki lub gadżety. Może pełnić też bardziej merytoryczną rolę i odpowiadać na podstawowe pytania potencjalnych klientów, aby ostatecznie skierować ich do stanowiska ekspertów. 

Niektóre firmy stawiają również hostessy na swoich stanowiskach i to one zajmują się obsługą gości. Te osoby mają najtrudniejsze zadanie. Muszą być doskonale poinformowane. Potrzebna im wiedza o firmie, jej produktach oraz usługach. Agencja modelingowa może polecić w tym celu osoby z ogromnym doświadczeniem, które nierzadko na stałe wiążą swoje losy z reprezentowaną firmą, stając się później ambasadorem lub ambasadorką marki. 

Hostessa podczas eventu firmowego 

Agencja hostess może pomóc Ci także w wyborze osoby, która pomoże Ci podczas eventu firmowego. Możesz bowiem wynająć osobę z doświadczeniem w prowadzeniu imprez, występowaniu na scenie. Taka osoba świetnie poprowadzi cały wieczór, dbając o dobre samopoczucie gości i pilnując prawidłowego przebiegu wydarzenia. Wiele z nich włada kilkoma językami, inne mają talent do wystąpień publicznych. 

Ważne jest to, abyś wiedział, czego chcesz już od samego początku. Być może potrzebna jest Ci osoba, która poprowadzi zabawy integracyjne dla pracowników? Może ma być to ktoś, kto poprowadzi galę wręczenia nagród filmowych? Opowiedz o swoich oczekiwaniach agencji, a z pewnością znajdzie kogoś, kto zrealizuje powierzone mu zadania. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także