Jak dbać o swoje dłonie podczas codziennych prac domowych

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Masz wrażenie, że Twoje dłonie są szorstkie, skóra na nich spierzchnięta, a paznokcie łamią się zdecydowanie częściej, niż do tej pory? Powodem złej kondycji skóry dłoni, jak również paznokci mogą być środki czystości stosowane podczas codziennych prac, jak również ostre detergenty, użyte przy szorowaniu łazienki lub kuchni. Zadbaj o swoje dłonie i naucz się tego, jak je pielęgnować nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Skórę dłoni bardzo łatwo uszkodzić, przesuszyć lub narazić na powstawanie bolesnych zaczerwień. Wystarczy sięgać po silne środki czyszczące lub całkowicie odpuścić nawilżenie skóry, by dłonie prezentowały się niezbyt dobrze. Aby powrócić do idealnego wyglądu dłoni, a przede wszystkim cieszyć się z ich pięknego wyglądu na co dzień pamiętaj o wprowadzeniu kilku ważnych kroków do codziennej pielęgnacji. 

Pielęgnacja dłoni krok po kroku – czyli jak zapobiec wysuszeniu skóry dłoni

Największym wrogiem posiadania pięknych i zadbanych dłoni jest częste i zbyt intensywne sprzątanie z udziałem silnych detergentów. Środki stosowane podczas sprzątania, mycia naczyń lub szorowania łazienki nie są wskazane dla skóry suchej, odwodnionej, a także tej, bez problemów. Prędzej, czy później każda skóra może ulec wysuszeniu lub mogą na niej powstawać bolesne zaczerwienienia, aby tego uniknąć dobrze przejrzeć szafkę na środki czystości i całkowicie zrezygnować z tych o niebezpiecznym składzie.

Zamiast standardowego płynu do naczyń lepiej użyć tego o naturalnym składzie. Taki produkt nie naruszy naskórka, pozostawiając go w dobrej kondycji. 

W drugim kroku codziennej pielęgnacji pamiętać należy również o systematycznym i dokładnym nawilżaniu skóry dłoni. W ofercie marek drogeryjnych znajdziesz kremy o różnorodnym, często naturalnym składzie. 

Trzeci krok pielęgnacji dłoni to stosowanie maseczek regeneracyjnych. Ten specjalistyczny produkt stosuj np. raz w tygodniu, by całkowicie zregenerować dłonie, a także paznokcie.

Pamiętaj, że piękne dłonie to jednak nie tylko skóra, ale również płytka paznokcia. Perfekcyjny manicure możesz wykonać w domu, pamiętaj jednak, by zawsze najpierw przypiłować płytkę do określonego kształtu, a następnie nanieść odżywkę lub lakier. Wówczas Twoje paznokcie zaprezentują się niebywale.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także