Jak dobrze zapakować paczkę?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Niezależnie od tego, czy jesteśmy doświadczonym sprzedawcą wysyłkowym, czy kimś zupełnie nowy w świecie wysyłania przesyłek, warto wiedzieć, jak dobrze zapakować paczkę. Dzięki starannemu zapakowaniu możemy mieć większą pewność tego, że zawartość przesyłki dotrze do adresata w dobrej kondycji. W dzisiejszym artykule podzielimy się kilkoma cennymi radami, które pomogą naszym czytelnikom dobrze zapakować każdą paczkę. Zapraszamy do lektury!

Jak zabezpieczyć paczkę? Wypełnienia do paczek

Kartonowe pudełka świetnie sprawdzają się w roli zewnętrznej skorupy, która ma za zadanie ochronić zawartość przed przeróżnymi czynnikami zewnętrznymi. Gruba tektura nie jest prosta do przebicia, jest także odporna na wilgoć. Nie możemy jednak polegać tylko i wyłącznie na dobrym pudełku, ponieważ (szczególnie jeśli wysyłamy delikatne rzeczy) elementy wewnątrz paczki mogą się przesuwać, co może powodować ich zniszczenie. Aby ograniczyć ruchomość tego, co znajduje się w paczce, należy dokładnie wypełnić puste przestrzenie za pomocą specjalnych wypełnień do paczek:

  • folia bąbelkowa: do niedawna folia z małymi kieszonkami wypełnionymi powietrzem, była chyba najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie wysyłanego towaru, oraz wypełnienie wolnych przestrzeni. Dzisiaj najczęściej służy tylko do owijania danej rzeczy, rolę wypełnienia pełnią bardziej ekologiczne materiały
  • papier pakowy – szary papier o dużej gramaturze to świetny i bardziej ekologiczny sposób na wypełnienie wolnych przestrzeni w paczce
  • eko skropak – wykonane na bazie skrobi “chrupki” to idealne wypełnienie do paczek, które gdy już spełni swoje zadanie ulega szybkiej degradacji.

Jak zapakować paczkę z ubraniami?

To jak dokładnie zapakujesz ubrania zależy od kilku czynników. Po pierwsze (i chyba najważniejsze) liczy się ilość rzeczy, które mają zostać wysłane. Jeśli jest to tylko kilka koszulek, warto wybrać foliową kopertę, której wysłanie będzie się łączyło z niewielkim nakładem finansowym. Jeśli natomiast paczka z ubraniami opiewa na ogromną ilość odzieży, najlepiej skorzystać z kartonowych pudełek. Świetnym pomysłem, którym pozwoli na dużą oszczędność finansową, jest pakowanie próżniowe. Poskładane ubrania wystarczy włożyć do specjalnych worków i odessać powietrze, dzięki czemu otrzymamy dużo (nawet kilkukrotnie) mniejszy gabaryt naszej przesyłki. Dodatkowo szczelne worki próżniowe ochronią odzież przed potencjalnym kontaktem z wilgocią i zapewnią świeżość nawet po bardzo długiej podróży.

Jak zapakować paczkę do paczkomatu? Kartony fasonowe

Paczkomaty to bardzo popularne rozwiązanie, które umożliwia łatwe nadawanie i odbieranie przesyłek wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. Pakowanie paczki, którą mamy zamiar wysłać z pomocą paczkomatu, należy rozpocząć oz zapoznania się z dostępnymi gabarytami przegródek w paczkomatowej szafie:

  • Gabaryt A – 8x38x64 cm, max 25 kg
  • Gabaryt B – 19x38x64 cm, max 25 kg
  • Gabaryt C – 41x38x64 cm, max 25 kg

Gdy wiemy już, jakiej wielkości ma być nasza przesyłka, wystarczy jedynie dobrać karton w odpowiadającym naszym potrzebom rozmiarze. Kartony fasonowe są bardzo cenione przez właścicieli sklepów wysyłkowych ze względu na wygląd oraz funkcjonalność.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.margopack.pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także