Jak poprawić smak i aromat ulubionej kawy lub herbaty?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Praktycznie każdy ma swój ulubiony kubek, szklankę lub filiżankę. Jednak część osób uważa, że kawa i herbata smakują najlepiej wprost z porcelany!

Ktoś może uważać, że to nieprawda. W takim razie, po co ta cała „szopka” z ceremonialnym parzeniem herbaty? Wystarczy przecież zalać ją wrzątkiem, kilkukrotnie pociągnąć sznureczek i można wyrzucić torebkę do śmieci. Zgadza się, jednak dla części smakoszy ciepły napar może oznaczać chwilę wytchnienia. To także rytuał, który sprawia komuś przyjemność, a jednym z „rekwizytów” będzie porcelana.

Szukasz oryginalnego zestawu porcelany? Zajrzyj na Ambition filiżanki i znajdź wymarzony komplet.

Filiżanka do kawy i herbaty z porcelany 

Miliony osób na całym świecie mają swoje pasje, hobby i zainteresowania. Ktoś uwielbia dłubać w drewnie, a inna osoba dobrze czuje się w warsztacie samochodowym. Nie powinien więc dziwić fakt, że są sympatycy parzenia herbaty i smakosze kawy, którym ulubione trunki smakują lepiej w porcelanie.

Będąc w gościach, można nie zwrócić uwagi, że gospodarze zaserwowali napój w porcelanie. Jednolity biały kolor i spodeczek to popularny zestaw, który raczej nie zapada w pamięć. Wystarczy jednak jedna linia w barwie złota i zwykły przedmiot zmienia się nie do poznania. Właśnie takie niuanse potrafią wpływać na przyjemność z picia herbaty (nawet tej z torebki!).

Zestawy praktyczne i kolekcjonerskie

Niektóre osoby najbardziej cieszy, gdy porcelana znajduje się w gablocie i po prostu dobrze wygląda. Typowe zestawy kolekcjonerskie mogą być bardzo drogie i takie rarytasy faktycznie szkoda zużywać. Jednak są osoby, którym w ogóle to nie przeszkadza. Na równi korzystają z tych historycznych i współczesnych zestawów. W końcu filiżanki do kawy i herbaty to praktyczne wyposażenie domu. Po co ma się kurzyć?

Różne warianty porcelany

Filiżanki wykonane z porcelany można spotkać w bieli, ale także w innej, bardziej nietypowej kolorystyce. Złote wnętrze naczynia i zdobienia na zewnętrznej stronie pobudzają wyobraźnię i prezentują się bardzo oryginalnie.

Porcelanowe filiżanki dostępne są w jednolitych kolorach, ale równie dobrze mogą być zdobione malunkami przedstawiającymi elementy przyrody czy figury geometryczne. Różnice zauważyć można także w kształtach. Daje to dużą swobodę w dopasowaniu zestawu kawowego do pozostałej zastawy.

Warto pamiętać, że porcelana to nie tylko filiżanki. Nie brakuje także typowych kubków. Większe naczynia docenią osoby, które nie chcą się co rusz fatygować do ekspresu lub kuchni, aby przygotować kawę lub herbatę. Nawet przy home office możesz nie chcieć odrywać się od komputera, to naturalne. W takiej sytuacji lepiej postawić na kubek. Więcej ulubionego napoju!

Jak poprawić smak ulubionych napojów?

Przedstawione informacje mogą dziwić lub nie. Niezależnie od tego, jest spora grupa osób, która uważa „małą czarną” lub 5 o’clock za obowiązkowy punkt dnia. Najlepiej delektować się tą chwilą na swój ulubiony sposób – solo lub w towarzystwie. Jeśli porcelana dodatkowo poprawi Ci nastrój, choćby swoim wyglądem, to masz pewność, że warto było ją kupić. Na zdrowie!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także