Jak powinny wglądać idealne zaproszenia ślubne? Porady i inspiracje

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Wielki dzień zbliża się wielkimi krokami, a Ty jeszcze nie masz przygotowanych zaproszeń ślubnych? Nie ma czasu do stracenia! Musisz zacząć działać i zabrać się za przygotowanie projektu i wydrukowanie zaproszeń. W przeciwnym razie nie zdążysz wezwać wszystkich gości na swoją uroczystość zaślubin. Zobacz, jak stworzyć piękne ślubne zaproszenia!

W dzisiejszych czasach zarówno śluby, jak i cała otoczka z tym związana przybierają dość ekspresyjną formę. Nawet zaproszenia ślubne są projektowane tak, aby były, jak najefektywniejsze i przyciągały uwagę każdego, kto je otrzyma. Projekt ślubnych zaproszeń można stworzyć samodzielnie lub wybrać gotowe wzory – wybór należy do Ciebie.

Projektowanie zaproszeń ślubnych – od czego zacząć?

Przygotowanie perfekcyjnego projektu zaproszeń na ślub wymaga poświęcenia sporo czasu, a także posiadania odpowiednich umiejętności. W przeciwnym razie efekt najpewniej nie będzie taki, jak w założeniach. Aby stworzyć idealne zaproszenia ślubne, warto w pierwszej kolejności ustalić motyw przewodni. Możesz wybrać:

  • kwiaty,
  • zieloną roślinność,
  • samochody/motoryzację,
  • niebo,
  • konkretny kolor.

Tworząc zaproszenia na ślub, możesz ustalić, że podstawą do projektowania będą motywy roślinne, czyli kolor butelkowej zieleni, biel i odcienie szarości. To dobry wybór, szczególnie jeśli Twoje wesele będzie mocno powiązane ze stylem boho, skandynawskim oraz rustykalnym.

Zaproszenia na ślub – jaki styl wybrać?

Na ten moment coraz częściej wybierane są zaproszenia ślubne w stylu nowoczesnym
i minimalistycznym. Taki styl wykonania zaproszeń generuje najmniejsze koszty produkcji,
a dodatkowo gwarantuje efekt „WOW” w trakcie wręczania próśb o stawienie się na uroczystości zaślubin i wesela.

Na etapie poszukiwania idealnych zaproszeń, np. z gotowych wzorów możesz wybrać takie
w stylu:

  • skandynawskim,
  • boho,
  • rustykalnym,
  • klasycznym,
  • minimalistycznym połączonym z nowoczesnością.

Najważniejsze jest to, aby zespolić styl zaproszeń z podstawowym motywem przewodnim całej uroczystości. Jeśli stawiasz na bliskość natury – zadbaj o to także w projekcie zaproszeń weselnych. Kiedy wolisz stonowaną grafikę i tradycjonalistyczne formy proszenia gości
o uczestnictwo w uroczystości – wybierz zaproszenia klasyczne.

Gotowe zaproszenia ślubne – ile kosztują?

Eleganckie zaproszenia ślubne kupisz przez internet w cenach zaczynających się nawet
od kilku złotych za sztukę.
To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że nie martwisz się już o projekt i wydruk, a do Twoich obowiązków należy tylko personalizacja imion i nazwisk podanych na zaproszeniach.

Niemniej jednak warto wybierać ślubne zaproszenia tak, aby dopasować je do ogólnego stylu organizacji uroczystości. Jeśli zamierzasz też stworzyć samodzielnie projekt zaproszenia ślubnego, koniecznie skorzystaj z internetowych inspiracji. To pomoże Ci opracować przepięknie wyglądające zaproszenia, które z pewnością zachęcą potencjalnych gości
do uczestnictwa w najważniejszym dniu Twojego życia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także