Jak pozbyć się mrówek z domu – naturalne metody

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Choć to czyste zwierzątka, a widok maszerujących sznurkiem jest całkiem uroczy, wolimy jednak pozbyć się mrówek z domu. Z mrówkami walczyłam w moim domu co roku. Jak tylko nadchodziło lato, zaczynały się wędrówki moich utrapień po ustalonych ścieżkach.

Mrówki w sumie nie są jakoś bardzo szkodliwe. Jednakże nie miałam ochoty za każdym razem, gdy chciałam zjeść kanapkę, czy owoc – wydłubywać ich spomiędzy miąższu.

Chemia ? Na pewno skuteczna, ale…

Możesz pozbyć się mrówek w łatwy sposób korzystając z chemicznych środków owadobójczych. Jednakże te metody nie pozostają bez wpływu na zdrowie nasze i naszych zwierząt domowych. Dlatego ja wolałam korzystać z metod naturalnych. Wypróbowałam wiele metod odstraszania mrówek. Niektórymi z nich chcę się dzisiaj z Tobą podzielić.

Skórka pomarańczy wróg mrówek

Jak już o cytrusach mowa, wypróbuj pomarańcze. Startą skórkę pomarańczy rozsyp w miejscach odwiedzanych przez mrówki. Substancje zawarte w skórce pomarańczy są dla mrówek toksyczne. Szybko więc mrówki znikną z twojego domu.

Drożdże – zabójcy mrówek

Mrówki uwielbiają drożdże. Jednak jest to miłość dla nich niebezpieczna, gdyż drożdże są dla nich zabójcze. Wykonaj mieszankę ze 100 gram suchych drożdży, 100 gram cukru i 1 litra wody i umieść ją na podstawkach w miejscach żerowania mrówek.

Ziarna ryżu na mrówki

Ziarna ryżu mrówki chętnie zaniosą do gniazda. W mrowisku ziarna zaczną pleśnieć i zatruwać gniazdo od środka.

Ocet, lub sok z cytryny – kwaśne odstraszacze mrówek

Część powyższych metod niestety wiąże się z zabijaniem tych skądinąd pożytecznych stworzeń. Aby ich nie zabijać, a jednocześnie je zniechęcić do odwiedzania naszego domu.

Mrówki nie przepadają za kwaśnymi smakami. Dodatkowo unikają zapachu cytryny. Możesz więc wymieszać sok z cytryny, lub ocet z wodą i spryskiwać regularnie ścieżki mrówek. Ta metoda jest skuteczna, jednak jednorazowy efekt jest dość krótkotrwały. Dlatego jeśli wybierzesz tę metodę, korzystaj z niej kilka razy dziennie. Inne zastosowania octu w domu znajdziesz TUTAJ

Sól, pieprz i cynamon – przyprawy zniechęcające mrówki

Mrówki nie lubią przypraw. Rozsyp więc sól i pieprz, lub cynamon na ich ścieżkach, a przestaną po nich chodzić. Możesz też przygotować intensywny roztwór soli, lub pieprzu w wodzie i spryskiwać nim miejsca chętnie odwiedzane przez mrówki.

Olejki eteryczne chyba najskuteczniejszy humanitarny sposób na mrówki w domu

Zapach octu, cytryny, czy cynamonu, choć odstrasza mrówki, szybko wietrzeje i mrówki dość szybko powrócą na swoje ścieżki. Dłuższy efekt dadzą naturalne olejki eteryczne. Olejki nawet po wywietrzeniu pozostawią po sobie molekuły, które dla nas niewyczuwalne, mrówki będą odstraszać.

Wymieszaj 1/4 szklanki wody, 1/4 szklanki alkoholu, 15 kropli olejku miętowego, 15 kropli olejku z drzewka herbacianego, 10 kropli dowolnego olejku cytrusowego (pomarańczowy, cytrynowy, limonkowy, grapefruitowy), 5 kropli olejku goździkowego. Wlej do butelki z dyfuzorem i spryskaj ścieżki mrówek. Po kilku dniach słuch po mrówkach w twoim domu zaginie.

A Ty? Czy też wiesz co to znaczy walczyć z mrówkami w domu? Może masz sposoby, które uważasz za skutecznie, a ja o nich nie napisałam? Proszę napisz mi o tym w komentarzu. Będzie mi miło to przeczytać.

Jeśli uważasz ten wpis za przydatny, proszę pokaż go swoim znajomym.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także