Jak ściągnąć ebook na Kindle?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W 2007 roku firma Amazon wprowadziła na rynek swój pierwszy czytnik ebooków o nazwie Kindle. Do dzisiaj korzysta z niego znaczna część osób, które kochają czytać książki w ich elektronicznym wydaniu. Kluczem do sukcesu tego modelu było postawienie na ekran, który nie męczy wzroku w przeciwieństwie do laptopa czy komórki. W tym artykule sprawdzimy, czym jest Kindle, dlaczego warto z niego korzystać i jak ściągać e-booki na to urządzenie. Sprawdzimy również, z jakich księgarni możemy korzystać oraz jaki format plików można otworzyć na czytnikach

1. Amazon Kindle – tajemnica popularności, czyli jak czytnik kindle zdominował rynek

2. Jak czytać ebook na kindle – aplikacje

3. Kindle Touch – jak ściągnąć e-book na swoje urządzenie

Amazon Kindle – tajemnica popularności, czyli jak czytnik kindle zdominował rynek

Czytniki Kindle zyskały ogromną popularność już w pierwszym roku swojego funkcjonowania na rynku. Do dzisiaj jest to jedno z popularniejszych urządzeń, które pozwala otwierać pliki i w ten sposób czytać książki zakupione w internetowych księgarniach. Tajemnicą popularności tego urządzenia jest jego trwałość i funkcjonalność. Twórcy już od pierwszego modelu postawili na wyjątkowy wyświetlacz, który chroni wzrok dużo skuteczniej niż wyświetlacz laptopa czy komórki. Dodatkowym atutem jest szybkość ładowania za pomocą kabla oraz możliwość otwierania plików w formacie mobi i w formacie epub. Czytnik Kindle wyróżnia się również pojemnością pamięci urządzenia, możliwością ładowania za pomocą kabla USB i ekranem dotykowym czułym na dotyk. 

Jak czytać ebook na kindle – aplikacje

Czytnik Kindle to wygodne, energooszczędne i profesjonalne narzędzie do czytania książek w formie elektronicznej. By jednak można było z niego korzystać należy najpierw wgrać ebook na Kindle a później otworzyć je za pomocą odpowiedniej aplikacji ułatwiającej czytanie. Jedną z takich aplikacji jest Empik Go. Dzięki swoim funkcjonalnościom pozwala na otwieranie rozmaitych plików i wygodne czytanie. 

Kindle Touch – jak ściągnąć e-book na swoje urządzenie

Kupiłeś już czytnik Kindle i chcesz zacząć z niego korzystać, ale nie wiesz jak? Najlepiej jest korzystać z aplikacji lub wygrywać kupione ebooki na swoje urządzenie. Czytnik e-book pozwala otwierać pliki epub i pliki mobi co znacznie ułatwia jego obsługę i zwiększa funkcjonalność. Warto jednak pamiętać, że plki mobi muszą zostać skonwertowanie za pomocą odpowiedniego oprogramowania.  Dostęp do biblioteki na czytniku jest bardzo prosty i intuicyjny. Czytanie książek na specjalnym czytniku jest bardzo przyjemne, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego urządzenia. Nie jest to zwykły tablet, odznacza się inną technologią, dostępem do swojej biblioteki i sposobom na to jak wgrać książki. Czytniki e-booków będą coraz bardziej popularne, warto więc pomyśleć o swoim Kindle i przeczytać na nim pierwszą książkę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także