Jak stracić przyjaciół i zniechęcić do siebie ludzi

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Jeśli chciałabyś stracić przyjaciół i zniechęcić do siebie ludzi, ten post jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj zbiór porad punkt po punkcie, jak tego dokonać. Jeśli obrzydły Ci kontakty międzyludzkie i chcesz skutecznie odseparować się towarzysko, serdecznie polecam stosowanie się do poniższych punktów. To naprawdę łatwe. Możesz to osiągnąć w szybki sposób bez większego wysiłku. Spróbuj i się przekonaj.

Mów źle o nieobecnych

Plotkarstwo to świetny sposób na stracenie przyjaciół. Zazwyczaj dowiadują się, co o nich myślisz i jakie informacje rozprowadzasz. Możesz być więc pewna, że prędzej czy później się odwrócą od Ciebie. Także osoba, która tego będzie słuchała pomyśli, że tak samo mówisz o niej za jej plecami i niechętnie będzie się z Tobą widywała.

Narzekaj i opowiadaj o swoich chorobach

Opowiadaj ze szczegółami o swoich problemach ze szczególnym uwzględnieniem chorób. Opisuje je z pietyzmem i szczegółowo. Gdy zaczniesz porządnie narzekać, na pewno szybko ubędzie ludzi w twoim otoczeniu.

Przechwalaj się sukcesami swoimi i swoich dzieci

Taki paradoks. Narzekanie odstraszy znajomych, ale też przechwałki będą ich trzymać z daleka. Więc przechwalaj się szczególnie w porównaniu ze słuchaczem i jego dziećmi. Opowiadaj o drogich zakupach, podróżach, wspaniałych ocenach dzieci w szkole. Możesz jeszcze dodać, „ale Ciebie przecież na to nie stać”, „no tak Twój synek nigdy orłem nie będzie”. Efekt masz murowany.

Doradzaj nieproszona

Bo przecież, kto jak nie Ty, wie co jest dobre dla innych, niż oni sami? Pchaj się w ich życie z butami i delikatnością słonia w składzie porcelany. Radź nie znając podłoża problemu. A jeszcze lepiej uświadom komuś, że ma problem, na który tylko Ty masz rozwiązanie.

Pouczaj i krytykuj

Nikt nie lubi być krytykowany (szczególnie publicznie) i pouczany. Zacznij więc poprawiać wszystkich dookoła. Ani się obejrzysz, a nie będzie już kogo pouczać.

Mów ciągle o sobie i nie słuchaj, co mają do powiedzenia inni

To pewne, że każdy chce być wysłuchany i potraktowany z uwagą. Jeśli więc wasza rozmowa będzie Twoim monologiem, jest szansa, że następna konwersacja się nie odbędzie.

Lekceważ problemy i sukcesy swoich znajomych

Znacie to?: „Boli Cię? A Ty wiesz jak mnie bolało rok temu o szesnastej?! To był ból dopiero, nie to co Twój” , „Co? tylko taki czas miałaś?! Ja takie czasy mam na każdym bieganiu!” Jak się czułyście to słysząc? Nieważne? No właśnie. Każdy z nas chce się czuć ważny i doceniany. Czy to w problemie, czy gdy odnosi sukces. Bo to jego problem i jego sukces w tej chwili i chce być w tym wyjątkowy i traktowany indywidualnie, w stosunku do swoich porażek i radości, nie do Twoich.

Odmawiaj pomocy

Odmawiaj zdecydowanie, gdy ktoś Cię poprosi o przysługę, odmów. Jak komuś pomożesz, przyczepi się i będzie znów chciał pomocy, albo nie daj Boże, będzie chciał się odwdzięczyć. Po co Ci to?

Nie dzwoń do nikogo i nie pytaj jak się czuje i co słychać

Jeszcze ktoś pomyśli, że się nim interesujesz i chcesz podtrzymywać kontakt. Po co Ci to? Lepiej siedź cicho, hoduj w sobie żal i pretensje, że nikt o Tobie nie pamięta. Jak się przypadkiem z kimś spotkasz, nie omieszkaj mu wypomnieć tego braku pamięci.

Nie zapraszaj do siebie

Ewentualnie, jak ktoś bardzo będzie chciał, mimo wszystko Cię zaprosić, możesz się zgodzić, ale zapraszać do siebie i jeszcze ponosić koszty, oraz angażować swój czas i energię? Wykluczone!

Zachowuj się jak księżniczka

Wiesz taka rozpieszczona i rozkapryszona. Gdy z kimś mieszkasz np. w akademiku, lub na wakacjach, zajmuj łazienkę godzinami i zużyj całą gorącą wodę. Nie sprzątaj po sobie. Od tego masz służących. Jakich? Wszystkich! Możesz też wyjadać z lodówki i nie robić zakupów, to zazwyczaj wkurza współlokatorów.

A do tego

Pożyczaj i nie oddawaj. Swoje rzeczy chowaj i zamykaj, żeby czasem ktoś ich nie chciał pożyczyć od Ciebie, nie mówiąc o kasie. Dopraw to wszystko plotkarstwem, kłamstwami, fałszywością i manipulacjami, a gwarantuję, że dożyjesz starości w spokoju nie niepokojona przez natrętów.

PS: Ewentualne podobieństwa są całkowicie przypadkowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także