Myśli Potarganej

Jak usprawnić dekorowanie domowych ciast i tortów?

Żeby móc przygotować oryginalne wypieki, koniecznym jest dysponowanie akcesoriami, które ułatwią wykonanie na nich rozmaitych dekoracji. Niezależnie od tego, czy zdobienie ciasta będzie odbywało się w profesjonalnej cukierni, czy w domowym zaciszu – w każdym przypadku warto zadbać o dobór właściwego sprzętu. Zatem jakie narzędzia usprawnią dekorowanie domowych wypieków? Podpowiadamy.

--- R E K L A M A ---

Po pierwsze – packi do ciast

Jednym z akcesoriów, które niewątpliwie przydadzą się w przydomowej cukierence, jest packa do ciast. Z jej pomocą można w łatwy i niezwykle precyzyjny sposób wygładzić masę na cieście lub torcie. Produkt ten doskonale nadaje się do pracy z lukrem plastycznym, masą marcepanową czy kremem maślanym. To niezwykle użyteczne akcesorium, pozwala na dotarcie do każdego zakamarka wypieku i uformowanie go w niezwykle estetyczny i efektowny sposób. Dzięki niemu, ciasto będzie prezentowało się zachwycająco i w pełni profesjonalnie. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, zdecydowanie powinieneś to zmienić. Rozmaite packi do ciast znajdziesz tu:https://pudercukier.pl/pl/1245-maty-walki-packi. Sprawdź ofertę i wybierz modele, odpowiadające Twoim potrzebom i wymaganiom.

Po drugie – szpatuły cukiernicze

Kolejnym z narzędzi, które usprawnią dekorowanie domowych ciast i tortów, jest szpatuła cukiernicza. To wielofunkcyjne akcesorium, które wykorzystasz na liczne sposoby. Przy jej użyciu, w łatwy sposób można wyjąć ciasto z miski lub garnka, a także, bez większego problemu przełożyć je na blachę lub umieścić w formie do pieczenia. Z zastosowaniem packi do ciast, posmarujesz także gotowy wypiek lukrem czy polewą. To wielofunkcyjne narzędzie, stanowi nieodłączny element wyposażenia kuchni każdego pasjonata domowych wypieków oraz ich dekorowania. Z pomocą szpatuły cukierniczej nałożysz krem na tort, a także starannie go nim otynkujesz. Produkt ten dostępny jest w wielu modelach. Można bowiem wybierać spośród takich szpatuł, jak:

· Gładka wygięta/ łamana, która pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc,

· Gładka prosta, umożliwiająca równomierne rozprowadzanie i wyrównanie kremu,

· Wygięta, doskonale nadająca się do rozprowadzania kremu w rancie,

· Wyprofilowana.

Interesuje Cię zakup tego typu narzędzi do dekorowania wypieków? Sprawdź szpatuły do ciasta na cukierpuder.pl i wybierz produkty dostosowane do Twoich preferencji.

Co jeszcze usprawni dekorowanie domowych wypieków?

Dekoracja na wypieku powinna być dopasowana do okazji, podczas której będzie on serwowany. Żeby ułatwić sobie to zadanie, najlepiej posłużyć się dostępnymi na rynku akcesoriami. W tworzeniu atrakcyjnych ozdób na ciastach, pomocne okażą się niewątpliwie:

· Rękaw cukierniczy,

· Lejek do czekolady,

· Radełko do nadawania wzoru,

· Tylki do czekolady,

· Posypki,

· Toppery,

· Dekoracje cukrowe.

Wszystkie te i inne produkty, oferuje sklep cukierniczy Puder Cukier, z asortymentem którego można zapoznać się pod adresem pudercukier.pl, do czego serdecznie zachęcamy. Mnogość narzędzi i ozdób, prezentowanych na wirtualnych półkach e-sklepu sprawiają, że niewątpliwie jest, w czym wybierać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl