Jak używać remover do rzęs?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Przedłużane i zagęszczane różnymi metodami rzęsy cieszą się dużą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych, ponieważ znacznie usprawniają proces porannego przygotowania do wyjścia. Oko jest już tak podkreślone, że właściwie nie ma potrzeby stosować innego makijażu. Trzeba tylko pamiętać, by uzupełniać rzęsy raz na 2 lub 3 tygodnie. Kiedy już klientka chce, by rzęsy zostały całkowicie zdjęte, należy uczynić to za pomocą profesjonalnego środka, jakim jest remover do rzęs. Dlaczego to konieczne?

Dlaczego usuwanie rzęs należy wykonać tylko za pomocą removera?

Wiele pań, chcąc uniknąć wizyty w salonie lub kupna removera, decyduje się usunąć doczepiane kępki domowymi sposobami, do których można zaliczyć smarowanie tłustymi kosmetykami. Oczywiście kremy czy płyny do demakijażu zawierające w sobie oliwki osłabiają wiązania kleju i faktycznie kilka rzęs można w ten sposób usunąć. Nie da się jednak ściągnąć tak całego setu. Niekiedy panie ciągnąć i wyrywając sztuczne rzęsy, niszczą także swoje. W żadnym wypadku nie należy tego robić. Do skutecznego i bezpiecznego usuwania rzęs stosuje się remover do rzęs w salonie lub ostatecznie w domu. Nie jest to drogi zakup i jeno opakowanie wystarczy na naprawdę długi czas.

Jak działa remover do rzęs?

W salonie kosmetyczka założy najpierw płatki pod oczy, by zabezpieczyć dolne rzęsy. Później ewentualnie set sztucznych rzęs się oczyszcza i nakłada preparat. Rozpuszcza on wiązania klejowe w zaledwie kilka minut. W tym czasie klientka powinna mieć zamknięte oczy, gdyż jest to środek dość agresywny dla oka. Jeżeli jednak zostanie on użyty prawidłowo, jest zupełnie bezpieczny. Po chwili sztuczne rzęsy dosłownie będzie się odklejać od naturalnych. Stylistka będzie je więc wyczesywać.

Na koniec należy oczyścić rzęsy z resztek preparatu. Na rynku istnieją środki do usuwania sztucznych rzęs zarówno w kremie jak i płynie. Te pierwsze są znacznie wygodniejsze w zastosowaniu, ponieważ płyn może dostać się do oka, zaś krem jest zdecydowanie bardziej zwarty i nie spływa. Jeżeli klientka będzie odczuwała delikatne pieczenie, może się okazać, że oko jest podrażnione. Niekomfortowe odczucie jest jednak całkowicie normalne.

Jak użyć removera w domu?

Można to zrobić, jeżeli nie ma możliwości udać się do salonu, zaś sztuczne rzęsy naprawdę wymagają już zdjęcia, ponieważ zostały ich dosłownie resztki. W domu trzeba jednak robić to po jednym oku. Należy także zastosować bezpieczniejszy preparat w kremie. Dolne rzęsy trzeba zabezpieczyć, a następnie kosmetyk nałożyć na jedno oko. Po jego usunięciu można dopiero zabrać się za drugie oko, cały czas używając do pracy lusterka. Trzeba pamiętać, że oko musi być dobrze domknięte.

Najbezpieczniej jednak udać się do salonu. Zdejmowanie rzęs bardzo często jest oferowane za darmo, szczególnie dla klientek korzystających z usług zagęszczania i przedłużania. Warto wiedzieć, że po usunięciu kępek lepiej zaczekać jeden dzień niż od razu zakładać nowy set. Rzęsy bowiem co użyciu removera są bardzo tłuste i wymaga to odczekania chociaż doby, by ten film z nich zszedł.

Więcej informacji znajdziecie na: https://amazinglashes.com/removery

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także