Jak wykorzystać zdjęcia swoich pupili do aranżacji wnętrza?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Zwierzęta domowe to nie tylko nasi wierni przyjaciele, ale także niezwykle wdzięczne obiekty fotografii. Dlatego też każdy posiadacz psa lub kota chętnie uwiecznia swojego pupila na zdjęciach. Piękne i dobrej jakości papierowe fotografie zwierząt mogą również stanowić doskonały element  ozdobny naszego mieszkania.

Jak zrobić dobre zdjęcie swojemu zwierzakowi i w jaki sposób go wyeksponować?

Wszyscy dumni właściciele zwierzaków uwielbiają prezentować na zdjęciach swoich futrzastych przyjaciół. Nasze zwierzęta są niezastąpioną częścią rodziny, dlatego też warto  uwiecznić je w zabawnych momentach, aby mieć przyjemną pamiątkę w przyszłości. Jeśli mamy w swojej fotograficznej kolekcji świetne ujęcia swoich pupili, to można w ciekawy sposób wkomponować je w wystrój swojego domu. Na przykład urocza fotografia suczki ze szczeniakami, czy też gustowny, czarno-biały portret naszego psa w eleganckiej ramce , to zdecydowanie urocze propozycje na zagospodarowanie pustej ściany. Takie rozwiązanie z całą pewnością wprowadzi przyjemną atmosferę i będzie nam poprawiało nastrój każdego dnia. Osobista galeria we własnym salonie to także doskonały pomysł, aby poprawić sobie nastrój i zachwycić odwiedzających nas przyjaciół. W ten sposób możemy wyeksponować także swoje miłe wspomnienia, które zresztą niezwykle często dzielimy także ze swoimi zwierzakami. Proste, czyste kadrowanie sprawia, że nawet niejednokrotnie przypadkowe, okazjonalne zdjęcia, wyglądają interesująco. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesną usługę, jaką z pewnością jest wywoływanie zdjęć online, to wybierając czarno-białe odbitki w formatach XXL, będziemy mogli uzyskać bardzo stylowe i eleganckie obrazy. 

Portrety zwierzaków to wspaniały sposób na miłą pamiątkę, a także dzięki nim możemy dodać artystycznego charakteru swojej przestrzeni. Jak każde dzieło sztuki, wspaniały portret pupila, może również stać się centralnym punktem w naszym pokoju. W szczególności, jeśli zdecydujemy się na estetyczną i elegancką oprawę.

Jednakże, aby zrobić dobre zdjęcie swojemu przyjacielowi, powinniśmy postępować zgodnie z kilkoma prostymi zasadami, którymi kierują się profesjonalni fotografowie. Najlepsze zdjęcia zwierząt powstają wówczas, kiedy uda się nam nawiązać osobisty związek między tematem a widzem. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest wykonanie zdjęć na wysokości oczu zwierzaka. W ten sposób możemy spoglądać na świat z jego perspektywy i stworzyć także jego zachwycające portrety.

Świetnie prezentują się również ujęcia wykonywane z góry. Z takiej perspektywy głowa zwykle wygląda na nieco większą, niż w rzeczywistości, a proporcje tułowia są mniejsze i prezentują się uroczo i zabawnie. Żeby zrobić tego rodzaju ujęcie, wystarczy pstryknąć zdjęcie od góry, stojąc nad obiektem, kiedy zwierzak od dołu patrzy w obiektyw.

Podczas robienia zdjęć zwierzętom bardzo istotne jest także ustawienie krótkiego czasu otwarcia migawki. Dzięki temu uda się nam uwiecznić wyjątkową chwilę, zanim nam umknie. Oczywisty jest fakt, że zwierzęta to wulkany energii, które ciągle są w ruchu. Dlatego też do robienia tego typu zdjęć, warto wybrać aparat z szybkim autofokusem. Chcąc zrobić dobre zdjęcie swojemu pupilowi, należy wziąć pod uwagę również ogniskową.

Najlepiej, gdyby ogniskowa mieściła się w przedziale od 80 mm do 200 mm. Jeśli ogniskowa jest dłuższa, należy skorzystać ze statywu, ponieważ trudno jest utrzymać aparat całkowicie nieruchomo przez kilka sekund. Można także postawić aparat na ziemi lub na stole. Jeśli chcemy sfotografować korzystnie swojego czworonoga, to powinniśmy także zadbać o odpowiednie oświetlenie, które jest niezbędne do wykonania dobrych jakościowo zdjęć. Dlatego też wykonując sesję na zewnątrz, należy zawsze zwracać uwagę na pogodę, porę dnia, położenie słońca i inne refleksy. Generalnie nigdy nie powinno się fotografować pod światło, ale zawsze ze słońcem za plecami.

Najlepsze warunki oświetleniowe latem są zwykle wczesnym rankiem, lub późnym wieczorem, krótko po wschodzie słońca albo tuż przed zachodem. Wiosną i jesienią, kiedy słońce nie wspina się zbyt wysoko, przez większą część dnia, można także znaleźć dobre światło. Zima to również piękna pora roku na fotografię, zwłaszcza do robienia pejzaży dzikiej przyrody i oczywiście portretów naszych zwierzaków. 

Dlatego też, jeśli będziemy przestrzegać kilku prostych zasad, to z pewnością zdjęcia naszych zwierzęcych przyjaciół będą wyraźne i sprawią nam wiele radości.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także