Jaki mobilny fotelik dla Twojego dziecka?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Rodzice prędzej czy później staną przed potrzebą zakupu mobilnego fotelika dla swojego dziecka. Jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o kwestię związaną z bezpieczeństwem. Dlatego decyzja powinna być jak najbardziej przemyślana. Przygotowaliśmy zatem dla Ciebie artykuł, w którym podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie fotelika.

Mobilny fotelik dla dziecka powinien być dostosowany do wagi pociechy

Pierwszą ważną kwestią związaną z zakupem mobilnego fotelika dla dziecka jest jego dopasowanie do wieku i wagi pociechy. Wyróżnia się pięć podstawowych kategorii wagowych: grupa 0 do 10 kg, grupa 0+ do 13 kg, grupa I do 18 kg, grupa II do 22 kg i grupa III od 22 do 36 kg.

Najmniejsze dzieci przewozi się tyłem do kierunku jazdy. Taki fotelik musi mieć także tak zwaną wkładkę przeznaczoną do zabezpieczenia główki i przyjęcia komfortowej pozycji. Dziecko powinno na początku podróżować tyłem do kierunku jazdy ze względu na słabe mięśnie szyi i rozwijający się układ kostny.

Kiedy należy wymienić fotelik mobilny dla dziecka?

Pierwszy fotelik dla dziecka wymienia się wtedy gdy po zapięciu pasów głowa wystaje powyżej linii ucha. Co więcej, nowy fotelik trzeba kupić także wtedy gdy dziecko przekroczyło wagę określoną przez producenta sprzętu.

Fotelik dla dziecka z homologacją

Mobilny fotelik dla dziecka powinien mieć homologację. Oznacza to, że jest on dopuszczony do wykorzystania w Polsce. Istotna jest w tym przypadku zgodność z normami ECE R44-03 bądź ECE R44-04.

Parametr ten należy sprawdzić wówczas, gdy postanawiamy sprowadzić fotelik z kraju, który nie należy do Unii Europejskiej. Istotne jest także to, że nie każdy fotelik, który ma homologację gwarantuje takie samo poczucie bezpieczeństwa dla pociechy.

W tym aspekcie najlepiej jest przeanalizować wyniki testów publikowanych przez niezależne instytucje. Taką jednostką jest na przykład niemiecki ADAC. Dzięki temu zyskasz pewność, że fotelik, który chcesz kupić, ma pozytywną opinię komisji.

Mobilny fotelik dla dziecka, czyli możliwość montażu w aucie

Fotelik mobilny dla dziecka musi być też świetnie dopasowany do naszego auta. Taka cecha ma ogromne znaczenie w przypadku fotelika, który nie ma systemu iso-fix. W takich okolicznościach instalacja przeprowadzana jest przy wykorzystaniu pasów bezpieczeństwa.

Pamiętaj o tym, aby sprawdzić, czy fotelik dobrze trzyma się fotela samochodowego. Nie może się ruszać. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zapewniasz swojemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo. Zatem najlepiej zainwestować w fotelik, który ma na swoim pokładzie wspomniany system iso-fix.

W samochodzie pomiędzy siedzeniem znajdziesz uchwyty, w które można wpiąć elementy znajdujące się w foteliku samochodowym z systemem iso-fix. Jednak taki fotelik sprawdzi się wyłącznie w autach przystosowanych do tego. W przeciwnym wypadku należy zrezygnować z tego rozwiązania i kupić zwykły fotelik dla dziecka.

Mobilny fotelik dla dziecka, czyli zadbaj o komfort swojej pociechy

Inwestując w dobry fotelik dla swojego dziecka, musisz także pamiętać o komforcie swojej pociechy. W tym przypadku wyjątkiem jest zakup pierwszego fotelika, ponieważ tutaj raczej nie zweryfikujesz tego, czy dziecku jest dobrze. Jednakże w przypadku kolejnych fotelików jest to niezwykle ważne.

Maluchowi musi być wygodnie i nie może być zbyt ciasno bez względu na okoliczności. Najważniejsze jest to, aby Twoje dziecko czuło się swobodnie, bezpiecznie i czerpało radość z podróży. (Po więcej zajrzyj na stronę producenta fotelików: markowewozki.pl).

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także