Kikuo Ibe, człowiek, któremu zawdzięczamy rewolucję w świecie zegarków Casio

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Kłopoty to ponoć ukryta okazja. To bardzo mądre stwierdzenie dla osób odważnych, które zamiast załamywać ręce nad swoim losem, wolą znaleźć rozwiązanie kłopotliwej sytuacji. Jeśli nie należysz do grupy osób szukających motywacji w kryzysowych momentach, ten materiał powinien być dla Ciebie inspiracją.

Przedstawiamy Kikuo Ibe. Miłośnikom czasomierzy prawdopodobnie nie trzeba go przedstawiać, gdyż to właśnie dzięki niemu ludzkość otrzymała niezawodne zegarki Casio z serii G-Shock. Dziś każdy szanowany sklep z zegarkami Casio posiada produkty z tej linii w swojej ofercie. Dlaczego warto wybrać zegarek Casio przeczytasz w tym tekście: https://tvs.pl/informacje/dlaczego-zegarki-casio-sa-tak-wyjatkowymi-czasomierzami/.

Determinacja godna podziwu i niemożliwy cel

Gdy Kikuo Ibe zniszczył zegarek otrzymany od ojca w prezencie, postawił sobie jasny cel – stworzyć produkt niezawodny. Zespół fachowców pracujących nad projektem liczył zaledwie trzy osoby, co może świadczyć o tym, że firma nie wiązała z nim wielkich nadziei. Inżynierowie założyli, że ich czasomierz miał zapewnić użytkownikom zasadę 3×10 – 10 lat na jednej baterii, musiał przetrwać upadek z 10 metrów i wytrzymać ciśnienie 10 atmosfer.

Jak szybko się udało to zrobić? Dopiero w 1983 r. powstał pierwszy zegarek z serii G-Shock i był to model DW-5000C. Jego reklama telewizyjna znana jest do dziś. Kikuo Ibe wraz ze swoim zespołem wykazali się ogromną cierpliwością. Dlaczego? Ponieważ powstało ponad 200 prototypów i niestety nie radziły sobie z założeniami. Pierwszy sukces osiągnięto dopiero w momencie, gdy mechanizm został umieszczony w konstrukcji piłki. Dzięki takim rozwiązaniom, siły w trakcie upadku nie oddziaływały z taką mocą na mechanizm, jak w przypadku klasycznych produktów.

Początki serii G-Shock

Czy Casio G-Shock od razu zrewolucjonizował rynek? Okazuje się, że w Japonii nie cieszył się on szczególną popularnością. W Stanach Zjednoczonych podbił jednak serca klientów, którzy od zawsze należeli do dynamicznej i aktywnej grupy klientów. Zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe oszalały na punkcie zegarka Casio G-Shock, który był wygodny, innowacyjny, wytrzymały i funkcjonalny. W skrócie: oferował wszystko, co cenią amerykanie.

Dopiero gdy w Japonii pojawiła się kultura amerykańska i buntowniczy styl życia, Casio G-Shock stał się rozchwytywany. Pojawiał się on w wielu Hollywoodzkich produkcjach, więc nic dziwnego, że młodzież chciała upodobnić się do swoich idoli – zwłaszcza że ich gadżety mieli cały czas pod ręką.

Dziś na pytanie, gdzie kupić zegarek Casio G-Shock można odpowiedzieć, że wszędzie. Jest on dostępny w ofercie każdego autoryzowanego i renomowanego sprzedawcy czasomierzy. Warto zatem posiadać go w swojej kolekcji.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także