Kwas hialuronowy – sprawdzony sposób na wypełnianie zmarszczek

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Zmarszczki to pojawiające się wraz z wiekiem zniekształcenia skóry, wynikające z utraty nawilżenia i jędrności. Proces powstawania zmarszczek przyspieszają: stres, promieniowanie słoneczne, gwałtowne spadki masy ciała. Na szczęście istnieją skuteczne metody wypełniania zmarszczek, które dają efekt odmłodzenia na wiele miesięcy. Przedstawiamy możliwości kwasu hialuronowego.

Na czym polega wypełnianie kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jest bezpieczny i rzadko wywołuje reakcje alergiczne, dlatego jest najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym wypełniaczem. Wiąże cząsteczki wody w skórze, a więc wpływa na jej nawilżenie, a także gładkość i sprężystość.

Kwas hialuronowy stosowany podczas wypełniania zmarszczek ma identyczną budową, jak ten, który naturalnie występuje w naszej skórze. Co istotne, do zabiegu nie wykorzystuje się czystego kwasu hialuronowego, ale preparaty go zawierające, na przykład produkty z linii Neauvia Organic, stosowane w warszawskiej Klinice Miracki w celu wypełniania zmarszczek, powiększania ust i modelowania rysów twarzy. Zawierają one najczystszy dostępny na rynku kwas hialuronowy pozyskiwany w procesie biotechnologicznym z niepatogennych dla człowieka szczepów bakterii Bacillus subtilis.

W zależności od gęstości preparatu aplikuje się go różnymi metodami. Kwas hialuronowy o średniej i dużej gęstości wstrzykuje się przy pomocy cienkiej igły. Ten o najrzadszej konsystencji służy do zabiegów mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym.

Wypełnianie zmarszczek – wskazania

Kwas hialuronowy stosuje się do wypełniania zmarszczek różnego rodzaju, zwłaszcza tych zlokalizowanych w dolnej części twarzy. Substancja ta doskonale niweluje zmarszczki nosowo-wargowe i wargowo-bródkowe, ale też „kurze łapki” oraz zmarszczki na czole. Jednak wypełnianie zmarszczek i bruzd na twarzy to nie koniec możliwości kwasu hialuronowego. Z jego pomocą możliwe jest również:

  • zniwelowanie opadających kącików ust,
  • podniesienie owalu twarzy,
  • poprawienie linii żuchwy,
  • podkreślenie kości policzkowych,
  • lifting twarzy (wolumetria twarzy),
  • odmłodzenie skóry dłoni.

Co ważne, zabieg jest mało inwazyjny i bezpieczny dla każdego typu skóry. Jednym z niewielu przeciwwskazań jest uczulenie na kwas hialuronowy, które zdarza się niezwykle rzadko. Przed przystąpieniem do zabiegu warto jednak upewnić się, czy nasz organizm dobrze toleruje tę substancję. W profesjonalnej klinice medycyny estetycznej skorzystasz z dokładnej konsultacji estetycznej przed zabiegiem, podczas której specjalista oceni, czy jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie.  

Kwas hialuronowy na zmarszczki – efekty

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego twarz zyskuje łagodny wyraz, dzięki wypełnieniu zmarszczek mimicznych, np. „lwiej zmarszczki” (pionowa zmarszczka na granicy nosa i czoła). Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego dodatkowo stymulują skórę do regeneracji i odnowy. Ostrzykiwanie wypełniaczem pozwala na kompleksowe modelowanie twarzy: zmianę kształtu ust, podniesienie policzków i wyrównanie linii żuchwy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest cenione m.in. ze względu na szybkość działania. Efekty widoczne są niemal natychmiast. Na początku może wystąpić niewielki obrzęk po wkłuciach, ale zaraz po ich zaniknięciu, widoczne są wyraźne rezultaty terapii, czyli spłycenie zmarszczek i poprawa napięcia skóry. Kwas hialuronowy niweluje zmarszczki na 6-8 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega wchłonięciu. Zabieg można jednak powtarzać stosunkowo często.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także