Lakiery hybrydowe – wszystko co powinnaś wiedzieć

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Lakiery hybrydowe już od pewnego czasu cieszą się ogromnym uznaniem. Mimo to, wiele kobiet nadal nie miało okazji z nich skorzystać lub nie posiada pełnej wiedzy na ich temat – co prowadzi do pewnych obaw. A przecież manicure hybrydowy jest prosty i całkowicie bezpieczny! Pomyśląc o tych, którzy nadal nie zdecydowali się zastąpić tradycyjnych lakierów do paznokci tymi hybrydowymi, przygotowaliśmy krótki przewodnik, odpowiadający na najczęstsze pytania. Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu zaczniesz cieszyć się wzorami na paznokciach wykonanymi lakierem hybrydowym.

Jak prawidłowo aplikować lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy najlepiej jest zlecić wykwalifikowanej stylistce. To gwarantuje, że hybrydy przetrwają do 3 tygodni, a nie odpadną po kilku dniach, co może nastąpić, gdy zabieg wykonuje osoba bez odpowiedniego szkolenia. Ponadto, kompetentna manikiurzystka poinformuje o najnowszych trendach w stylizacji paznokci, doradzi jakie wybrać kształty paznokci i za każdym razem zaoferuje nową, unikalną stylizację.

Aplikacja lakieru hybrydowego zaczyna się od opiłowania, zmatowienia i odtłuszczenia paznokci, następnie nałożenia bazy i jej utwardzenia. Potem stylistka nanosi wybrany kolor lakieru. Każda warstwa lakieru jest utwardzana w lampie. Na sam koniec paznokieć pokrywany jest topem, który także należy utwardzić.

Jak długo utwardzać lakier hybrydowy w lampie?

Czasy utwardzania lakierów hybrydowych zależą od producenta – takie informacje zwykle dostępne są na stronie internetowej producenta. Czasy te różnią się w zależności od rodzaju lakieru i mocy lampy. Na przykład: lakiery hybrydowe Victoria Vynn mają różne czasy utwardzania – dla baz i topów to 30 sekund, a dla większości kolorowych lakierów – 60 sekund.

Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?

Lakiery hybrydowe różnią się od tradycyjnych tym, że nie wysychają, ale utwardzają się pod wpływem promieni UV. Dlatego nie można wykonać manicure hybrydowego bez lampy – lakier pozostanie mokry nawet po kilku godzinach. Jednak warto zauważyć, że słońce także emituje promienie UV, więc malowanie paznokci lakierem hybrydowym w słoneczny letni dzień może delikatnie je utwardzić. Niemniej jednak, efekt ten nie będzie tak skuteczny jak w lampie! To także argument przeciwko przechowywaniu lakierów hybrydowych w miejscu narażonym na słońce – może to prowadzić do ich zniszczenia.

Dlaczego lakier hybrydowy pęka w lampie?

Jeżeli lakier hybrydowy pęka pod wpływem promieniowania UV, oznacza to, że na paznokieć nałożono zbyt gruby produkt. Zdarza się to zwykle, gdy chcemy przyspieszyć proces manicure hybrydowego i nakładamy mniej, ale grubszych warstw. Lepiej tego unikać – na stronie producenta lakierów znajdziesz informację o tym, ile warstw każdego koloru powinno być nałożone. Upewnij się, że są one cienkie, ale dokładnie pokrywają paznokieć. Niektóre lakiery uzyskają pełną głębię koloru po nałożeniu jednej warstwy, inne – dopiero po drugiej lub trzeciej.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Najlepiej jest powierzyć usuwanie lakieru hybrydowego doświadczonej stylistce, która posiada niezbędne szkolenie. Specjalistka usunie hybrydy za pomocą frezarki lub acetonu. Można także usunąć lakier w domu, jeśli nie masz możliwości odwiedzenia salonu. Najpierw musisz delikatnie spiłować górną warstwę hybrydy (top) za pomocą pilniczka. Następnie należy użyć specjalnych folii do usuwania hybryd – namocz przyczepiony do nich wacik w acetonie i owiń folią paznokieć. Po około 10-15 minutach hybryda powinna zacząć się kruszyć i odchodzić od paznokcia – jej resztki można usunąć drewnianym patyczkiem lub metalowym dłutkiem.

Czy lakier hybrydowy jest szkodliwy?

Jeżeli lakier hybrydowy jest prawidłowo nakładany i usuwany, nie powinien szkodzić Twoim paznokciom. Szkodliwe jest natomiast siłowe zrywanie lakieru hybrydowego, gdy widzisz, że zaczyna się odrywać od paznokcia – wtedy razem z lakierem usuwasz warstwę ochronną płytki, co sprawia, że paznokieć jest osłabiony i podatny na złamania.

Nieprawdą jest przekonanie, że promieniowanie z lampy UV jest szkodliwe. To prawda, że nadmiar promieniowania ultrafioletowego jest niezdrowy, jednak te ilości, które emituje lampa do paznokci hybrydowych są tak niewielkie, że nie mają możliwości, by zagrozić zdrowiu.

Jak zmatowić lakier hybrydowy?

Aby zmatowić lakier hybrydowy, można wykorzystać specjalny top mat. Po utwardzeniu go w lampie i przetarciu nail cleanerem uzyskasz bardzo ładny efekt satyny. Możesz też zmatowić paznokcie, delikatnie pocierając je bloczkiem polerskim. Jeśli zdecydujemy się na mat, nie musimy stosować go na wszystkich paznokciach – możemy łączyć go z połyskiem, a nawet z lakierami brokatowymi, które stworzą ciekawy kontrast.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także