Myśli Potarganej

Leżak ogrodowy, czyli Twój sposób na wygodne spędzanie wolnego czasu

Leżak ogrodowy to mebel, który zdecydowanie warto posiadać, aby w okresie letnim móc jeszcze wygodniej spędzać wolne chwile. Jakie jednak czynniki koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze takiego mebla?

--- R E K L A M A ---

Regulowane pochylenie

Każdy z nas lubi odpoczywać w nieco inny sposób. Dobrze więc, aby leżak ogrodowy posiadał regulowane pochylenie i tym samym pozwalał na swobodne dobranie pozycji ciała, od siedzącej, przez półleżącą, aż po leżącą. Oczywiście nie dla każdej osoby takie kryterium będzie najbardziej istotne, zdecydowanie jednak warto wziąć je pod uwagę. 

Lekkość stelaża leżaka ogrodowego

Kolejnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę jest lekkość stelaża tak, aby możliwe było wygodne przenoszenie leżaka z miejsca na miejsce. Oczywiście taka praktyczna konstrukcja wcale nie musi oznaczać, że będzie on niesolidny. Wręcz przeciwnie – nawet stosunkowo lekkie konstrukcje mogą być wytrzymałe, o co obecnie dba naprawdę wielu producentów. Leżak ogrodowy to mebel, który zdecydowanie warto posiadać, aby w okresie letnim móc jeszcze wygodniej spędzać wolne chwile. Jakie jednak czynniki koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze takiego mebla?

Odpowiedni materiał

Warto wziąć też pod uwagę materiał wykonania. Najlepiej, aby był on odporny na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie promieniowania UV i wody. Te ostatnie to czynniki typowo niszczące, które mogą sprawić, że tworzywo niskiej jakości po prostu szybko wypłowieje i tym samym leżak straci swój pierwotny wygląd.

Możliwość składania (opcjonalnie)

Leżak ogrodowy – jeśli będzie można go składać – można zabrać także w podróż na wakacje. Taki model będzie oczywiście bardziej uniwersalny, choć nie wszyscy skorzystają z możliwości zakupu wspomnianego wariantu. Warto bowiem pamiętać, że modele nieco cięższe i bardziej designerskie, dość rzadko dają taką możliwość. Jednak oczywiście nie oznacza to, że są gorsze oraz warto ich rezygnować, gdyż możliwość pełnego złożenia nie zawsze jest tym, czego się poszukuje. Regulowane pochylenie – Każdy z nas lubi odpoczywać w nieco inny sposób. Dobrze więc, aby leżak ogrodowy posiadał regulowane pochylenie i tym samym pozwalał na swobodne dobranie pozycji ciała, od siedzącej, przez półleżącą, aż po leżącą. Oczywiście nie dla każdej osoby takie kryterium będzie najbardziej istotne, zdecydowanie jednak warto wziąć je pod uwagę.  Kolejnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę jest lekkość stelaża tak, aby możliwe było wygodne przenoszenie leżaka z miejsca na miejsce. Oczywiście taka praktyczna konstrukcja wcale nie musi oznaczać, że będzie on niesolidny. Wręcz przeciwnie – nawet stosunkowo lekkie konstrukcje mogą być wytrzymałe, o co obecnie dba naprawdę wielu producentów.

Jak widać zakup leżaka ogrodowego to wybór, w przypadku którego trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, w tym zwłaszcza wygodę takiego mebla i to, jak bardzo będzie on podatny na działanie różnego rodzaju czynników niszczących.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Słodko Słodka

Ja ostatnimi czasy wyleguje się na hamaku jak tylko pogoda pozwala, ale nie ukrywam, że dobry leżak też by mi się przydał do ogródka 🙂

Kasia Potargana

Dobry leżak to podstawa. Jak Ty bez leżaka wytrzymujesz? 😉

Elżbieta

U mnie tego lata w ogrodzie nie zabraknie leżaków na pewno 🙂 Ogród to mój azyl, mogłabym tam spędzać całe dnie. Fajnie jest trochę w nim popracować, ale również i odpocząć, a do tego leżaki sprawdzają się znakomicie. Zastanawiamy się jeszcze nad zakupem basenu, żeby dzieci mogły się popluskać. Słyszeliśmy, że baseny polipropylenowe są fajną sprawą, ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy jaki kupić.

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl