Życiowe tematy

Wszystko co się wiąże z codziennym życiem i co dotyczy każdej z nas.

Wypad mamy z córkami do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie

W ubiegłą niedzielę wybrałyśmy się do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie. Tak dawno nigdzie nie byłyśmy razem, że nawet prognoza pogody zapowiadająca -10st C i silny wiatr, nas nie odstraszyła.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka niepełnosprawnego Fundacja Miej Serce zachęca do założenia subkonta dla swojego dziecka

Główną misją Fundacji Miej Serce z Rybnika jest pomaganie dzieciom niepełnosprawnym, dla których los nie był łaskawy i codziennie muszą się zmagać z wieloma przeszkodami w drodze do zdrowia czy lepszego jutra.

Akcja przeprowadzka – start

No to wystartowała akcja przeprowadzka. Czekałam kilka lat, aż wreszcie udało się. Sprzedajemy dom i kupujemy mieszkanie.

Jak radzić sobie z problemami, czyli nakarm potwora

Wczoraj podczas spaceru rozmawiałam z moją nastoletnią córką o tym, jak radzić sobie z problemami i obawami. A właściwie, to ona opowiedziała mi bajkę, która w mojej opinii, doskonale zobrazowała strategię radzenia sobie z problemami, oraz obawami. Postaram się jak najwierniej odtworzyć opowieść mojej córki. Posłuchaj:

Moje plany na Nowy Rok 2021

Tak sobie siedzę i rozmyślam, jaki też będzie Nowy Rok? Chyba w żaden Nowy Rok w moim życiu, nie budził tylu nadziei, a jednocześnie nie był tak wielką zagadką. Już snuję plany na 2021 rok.

Sylwester w domu też może być fajny

Ach ten 2020! Cały był dziwny i nieprzewidywalny, to i zakończenie będzie podobne. Czeka nas Sylwester w domu. Jednak czy Sylwester w domu musi być nudny, albo smutny? To zależy tylko od Ciebie. Podrzucam kilka pomysłów na spędzenie sylwestrowej nocy w domu,

Święta mojego dzieciństwa

Moje dziewczyny ubierały choinkę na Święta. Gdy wyciągałam z szafki pudła z ozdobami, w jednym z nich znalazłam ozdoby choinkowe z czasów mojego dzieciństwa i tak jakoś zebrało mi się na wspominki.

Jak wygląda praca opiekuna w żłobku?

Jakie cechy pomagają w pracy z malutkimi dziećmi? Praca na etat to ile godzin tygodniowo? Jakie zadania stoją przed opiekunem w żłobku? Gdzie zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu?

Wpływ alkoholu na organizm – dlaczego warto walczyć o trzeźwość?

Chociaż alkohol jest głęboko zakorzeniony w polskiej kulturze, należy pamiętać o tym, że etanol to trucizna. Nadużywanie alkoholu powoduje szereg zmian w organizmie człowieka. Część z nich jest odwracalna, jednak gdy dopuścimy do głębokiego alkoholizmu, pewne szkody mogą okazać się trwałe.