Życiowe tematy

Wszystko co się wiąże z codziennym życiem i co dotyczy każdej z nas.

Myślę, czuję, protestuję

Myślę, czuję, protestuję. To hasło na plakatach protestujących kobiet, chyba najlepiej oddaje całą istotę obecnych protestów.

Lato – nie odchodź, czyli jak zatrzymać lato na dłużej

Hej Lato – nie odchodź! Zostań choć chwilę jeszcze. Będzie mi brakowało twojej pełnej słońca energii, niebieskiego nieba, ciepłych aż gęstych od kwietnych zapachów – wieczorów, co zaczynają się tak późno przegrywając z długimi dniami. I ta wolność cudowna i luz, które niesiesz ze sobą…

Wydziergałam tęczową torbę i będę ją nosiła

Wydziergałam tęczową torbę i będę ją nosiła. Bo cóż innego mogę zrobić, by wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co się w Polsce wyrabia?

Wyrwij murom zęby krat – śpiewa dzisiaj Białoruś

„Wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany połam bat, a mury runą, runą, runą…” Śpiewa dzisiaj Białoruś. A ja śpiewałam z nadzieją lekko ponad 30 lat temu jako młoda dziewczyna. Teraz, gdy usłyszałam tę melodię w telewizji, aż mnie przeszedł dreszcz.

Po co komu dziennik?

„Po co komu dziennik?” – na to pytanie odpowiada moja Córka Olga, która od czasu do czasu gości na łamach mojego bloga, a której jestem bardzo wdzięczna za to, że ubogaca moją stronę swoimi przemyśleniami.

Pierwszy tatuaż starszej pani

Mój pierwszy tatuaż. Przyznam Wam się, że tatuaż nie był czymś, o czym marzyłam, a stosunek do takiego ozdabiania swojego ciała miałam raczej ambiwalentny. Z jednej strony podobały mi się tatuaże u innych. Z drugiej – bałam się bólu i nietrafionej decyzji. Z trzeciej – cóż chyba każdy ma taką listę rzeczy do zaliczenia, zanim przeniesie się do krainy wiecznych łowów. A tatuaż na mojej liście był. Może nie w pierwszej dziesiątce, ale jednak. Wiecie jak to jest. Chciałabym a boję się.

Idę na wybory – chodź ze mną Kobieto!

Idę na wybory za tydzień, a Ty? Mam nadzieję, że tak. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy się wybrać, czy gotować obiad, piec ciasto i oglądać film, powiem Ci co zrobić: Chodź ze mną Kobieto!

Arboretum w Rogowie – fajne miejsce na rodzinny relaks

Arboretum w Rogowie odwiedzam dość regularnie od wielu lat, więc i tym razem, gdy zastanawialiśmy się gdzie się wybrać na krótką wycieczkę, od razu pomyślałam o tym miejscu.

Podsumowanie miesiąca – maj 20

Podsumowanie miesiąca, to wpisy, które pomagają mi ogarnąć rzeczywistość i rozliczyć swoje działania. Maj zleciał jak z bicza strzelił, więc teraz muszę się mocno skupić, aby takiego podsumowania dokonać.