Łóżko domek – królestwo wyobraźni Twojego dziecka

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Chyba każde dziecko chciałoby mieć w swoim pokoju domek, a domek łóżko, to już chyba by było dla niego szaleństwo. Dlaczego? Bo byłoby to połączenie super zabawy i wspaniałego snu. Łóżko to najważniejszy mebel. Spędzamy na nim 1/3 życia i na nim chcemy się czuć bezpiecznie. Łóżko musi być też wygodne zapewniając spokojny, dobry sen. A domek? Które dziecko nie chciałoby mieć w pokoju swojego własnego domku?

Łóżko domek – statek, baza, zamek

Jeśli więc obudujemy łóżko domkiem, otrzymujemy miejsce, które dodatkowo posłuży zabawie i rozwojowi wyobraźni. Dzieci uwielbiają robić sobie domki, namioty, czy bazy. Czują się w nich bezpiecznie i trochę bajkowo. Takie łóżko dla dziecka to królestwo wyobraźni. Może np przykryć je kocem i bawić się w dom, lub korzystając, że materac jest wyżej od podłogi udawać, że płynie na statku przez wzburzone morze. Dziewczynka poprosi Cię o nakrycie łóżka firanką i będzie bawiła się w księżniczkę na królewskim łożu, albo w zamek. Możliwości zabawy są nieograniczone.

Poczucie bezpieczeństwa

Noc dla dziecka może być pełna dziwnych stworów i strachów. Szczególnie w większych pokojach dzieci mogą czuć zaniepokojenie. Łóżko domek ograniczając przestrzeń daje poczucie bezpieczeństwa. Wytwarza strefę, którą można maluchowi „zaczarować”, by do ich domku nie dostało się żadne straszydło. Można też założyć nań moskitierę odgradzając pociechę od troszkę bardziej realnych zagrożeń w postaci komarów, które też potrafią uprzykrzyć noc.

Łóżko domek jako małpi gaj – czemu nie?

Niektóre dzieciaki mają stałą potrzebę ruchu. Włażą na każdy mebel, skaczą, kręcą się, podskakują. Potrzebują więc solidnych, mocno zbudowanych mebli. I tu łóżko domek może się doskonale sprawdzić. Można się wieszać na rękach, zamieścić huśtawkę, lub worek treningowy na poprzeczce i na nim zużyć nadmiar energii. Jeśli mebel jest dobrze wykonany – wytrzyma wiele pomysłów twojego dziecka.

Łóżko domek – piętrowe

Przy małych pomieszczeniach łóżko domek sprawdza się niesamowicie, jako łóżko piętrowe. Możemy je wykorzystać dla jednego dziecka robiąc legowisko na górze, a pod spodem tworząc przestrzeń na biurko, lub do zabawy. Dla dwojga dzieci stworzymy łóżko z dwoma poziomami do spania. Dzieci uwielbiają takie łóżka, szczególnie że posiadają drabinkę i moc przestrzeni dla dziecięcej wyobraźni.

Szczerze mówiąc, jako dziecko, zawsze chciałam mieć łóżko piętrowe właśnie z powodu tego obudowania – zabudowania i możliwości zabawy za tym idących. Dlatego jak zobaczyłam łóżka domki, kompletnie odleciałam. Znów miałam kilka lat i budowałam sobie bazy, kryłam się przed piratami, skakałam po łóżku wyobrażając sobie, że jestem akrobatką na batucie… Dzieciaki mają teraz tak dobrze. Takie ekstra meble na wyciągniecie ręki…

Jeśli właśnie stoicie przed zakupem mebli nie tylko do dziecięcego pokoju, mam dla Was upominek od sklepu www.edinos.pl w postaci kodu rabatowego. Pierwszych 20 osób, które przy zakupie wpisze kod: 73ccaedi otrzyma rabat 15 zł na Swoje zakupy.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także