Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie – najważniejsze informacje

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Podróż samochodem z niemowlęciem wymaga odpowiedniego przygotowania. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu maluchowi nie tylko komfort, ale również maksimum bezpieczeństwa. Zakup fotelika to nie jedyne akcesorium, które może okazać się przydatne podczas podróży z dzieckiem samochodem, równie pomocne może okazać się lusterko do obserwacji dziecka besafe.

Do czego służy lusterko do obserwacji dziecka?

Badania w testach zderzeniowych pokazują, że najbardziej bezpiecznym miejscem podczas podróży samochodem dla dziecka jest środkowe miejsce na tylnej kanapie.

Fotelik samochodowy zainstalowany tyłem do kierunku jazdy w tym miejscu jest najmniej narażony na działanie sił, jakie powstają podczas wypadku czy kolizji. Dzięki temu w razie wystąpienia sytuacji niebezpiecznej dziecko ma większe szanse na brak jakichkolwiek obrażeń.

Minusem umiejscowienia fotelika tyłem do kierunku jazdy jest brak możliwości utrzymywania kontaktu wzrokowego z dzieckiem podczas jazdy oraz kontrolowania jego zachowania.

Sytuacja ta jest szczególnie kłopotliwa, jeśli podróżujemy sami z dzieckiem. Dodatkowo kierowca chcąc zachować kontakt wzrokowy z maluchem jest zmuszony do cyklicznego odwracania głowy do tyłu, przez co nie obserwuje cały czas drogi, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Rozwiązanie tego problemu stanowi lusterko do obserwacji dziecka besafe.

Rodzaje lusterek do obserwacji dziecka

Na rynku znajdziemy co najmniej 2 rodzaje lusterek do obserwacji dziecka. Pierwsze z nich klasyczne, montowane są obok lusterka wstecznego i znakomicie nadają się do obserwacji malucha, który siedzi w foteliku przodem do kierunku jazdy. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku przewożenia starszych dzieci, których waga przekroczyła 13 kg.

Dzieci, które nie osiągnęły wagi 13 kg należy przewozić tyłem do kierunku jazdy. W takim przypadku do obserwacji niemowlaka konieczne jest zastosowanie lusterka zagłówkowego. Dzięki połączeniu dwóch lusterek – wstecznego i zagłówkowego możemy bez problemu obserwować naszą pociechę podczas jazdy.

Lusterka do obserwacji dziecka dostępne są w wielu wariantach i rozmiarach. W przypadku wyboru lusterek montowanych na przedniej szybie ważne jest, aby nie zajmowały one zbyt dużo miejsca, ponieważ mogą one ograniczać widoczność kierującego. Z kolei lusterka montowane na zagłówku mogą być nieco większe. Standardowe wymiary tego rodzaju luster to np. 29 x 19 cm czy 21 x 19 cm. 

Dla kogo lusterko do obserwacji dziecka może okazać się niezbędne

Lusterko do obserwacji dziecka besafe jest przydatnym gadżetem dla każdego kierowcy, jednak jego walory docenią przede wszystkim te osoby, które często podróżują samotnie z dzieckiem, np. podczas odwożenia malucha do żłobka. Niemowlę przewożone samotnie na tylnej kanapie pozbawione uwagi i opieki innych współpasażerów, może zacząć płakać i grymasić, wtedy w celu uspokojenia dziecka rodzic najczęściej odwraca głowę do tyłu w celu skontrolowania sytuacji.

Dzięki lusterku besafe kierowca może bez odwracania głowy zerknąć i zobaczyć co robi jego dziecko oraz czy nie jest potrzebne jego przewinięcie lub nakarmienie. Dzięki temu nawet dłuższa podróż samochodem może upłynąć szybko i mniej stresująco, a przy tym o wiele bezpieczniej.

Lusterko do obserwacji dziecka – korzyści dla dziecka

Lusterko do obserwacji dziecka besafe może również korzystnie wpłynąć na uspokojenie malucha podczas jazdy. Badania dowodzą, że niemowlaki pozytywnie reagują na własne odbicie w lustrze.

Aktywność ta działa na nich uspokajająco, przez co o wiele łatwiej znoszą podróż i się podczas mniej nie nudzą. Lusterko besafe oprócz funkcji kontrolnej może stanowić również świetną rozrywkę dla samego dziecka, także na jego zakupie skorzystają nie tylko rodzice.

Interaktywne lusterko do obserwacji dziecka

Oprócz standardowych lusterek na rynku dostępne są produkty interaktywne wzbogacone np. o lampkę LED, taki model w swojej ofercie posiada firma besafe. Dodatkowe źródło światła może okazać się pomocne podczas nocnych podróży, kiedy chcemy zobaczyć co dzieje się z dzieckiem w ciemnościach.

Wtedy nie musimy zapalać światła w całym samochodzie, wystarczy, że za pomocą pilota uruchomimy lampkę LED wbudowaną w lusterko, dzięki czemu szybko będziemy mogli sprawdzić, jak miewa się nasza pociecha. Światło jest na tyle delikatne, że nie wybudzi dziecka ze snu.

Źródło: https://www.besafe.com.pl/

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także