Martyna Wojciechowska jako pisarka – po które książki podróżniczki warto sięgnąć?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Nie da się ukryć, że Martyna Wojciechowska to dosyć znana w podróżniczym (i nie tylko!) świecie. Od 2009 roku nieustannie realizuje program telewizyjny Kobieta na krańcu świata, a także pisze mnóstwo, mnóstwo książek. W tym krótkim wpisie przyjrzymy się im nieco bliżej. Życzymy miłej lektury!

Kobieta na krańcu świata

Martyna Wojciechowska prowadzi swój program podróżniczy. Odwiedziła wiele zakątków świata, które pokazała w programie, ale owocem podróży były nie tylko materiały wideo, to były również książki o krajach, które Wojciechowska odwiedziła. Krajów, tak jak i książek, było kilkanaście, a więc śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z niezwykle płodną pisarką, która niemal co roku może zaskakiwać nowym tytułem.

Seria Kobieta na krańcu świata jest o tyle niezwykła, że pokazuje feministyczną postawę autorki i zupełnie inną wrażliwość na świat, który Wojciechowska poznaje. Kraje, które przemierza, są przez nią opisywane zawsze z życzliwością, ale bez pomijania niewygodnych faktów. Wojciechowska po prostu je widzi, umie o nich pisać, robi to bardzo dobrze, bo wciąga czytelnika i czytelniczkę, ale przede wszystkim uczy empatii i pozwala na poznawanie innych kultur. Już z tego powodu warto te książki czytać, bo nie tylko bawią, ciekawią, ale także kształcą.

Przesunąć horyzont

To książka Wojciechowskiej nie tyle o zdobywaniu najwyższego szczytu górskiego świata, ile przede wszystkim o samej Martynie Wojciechowskiej. O kobiecie, która postanowiła wdrapać się na Mount Everest i opisała walkę z górą, ze sobą, ze wszystkimi przeciwnościami losu, ze swoimi słabościami.

Książkę czyta się bardzo szybko, ponieważ niesamowicie ekscytuje. Język Wojciechowskiej w bardzo plastyczny sposób oddaje wewnętrzne przeżycia autorki, ale też idealnie opisuje krajobraz, który jest dane jej zobaczyć. Nie byłaby oczywiście Wojciechowska sobą, gdyby nie pisała również o ludziach, których spotyka na swojej drodze, a zawsze robi to z empatią i realnym zaciekawieniem podróżniczki.

Zwierzaki świata

Na koniec polecamy krótką serię książek Zwierzaki świata, która jest zdecydowanie adresowana do dzieci, ale dorośli mogą się z niej dowiedzieć wielu ciekawostek o równie wielu gatunkach zwierząt. Szczególnie polecamy czytać dzieciom na głos i obserwować ich oczy. Niektóre ciekawostki sprawiają, że dzieciom oczy rosną wręcz niesamowicie! Efekt gwarantowany!

Jeśli więc nie wiesz, co warto przeczytać z książek z kategorii „podróże”, sięgnij po książki podróżnicze Martyny Wojciechowskiej! Nie będziesz zawiedziony, nie będziesz zawiedziona!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także