Marzysz o płaskim brzuchu? Te ćwiczenia mogą skutecznie pomóc

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Nie, to wcale nie brzuszki najskuteczniej pozbawią Cię brzucha. Dlaczego przysiady są od nich lepsze? I dlaczego jeszcze skuteczniejszy jest rowerek? Czym charakteryzuje się dieta na płaski brzuch i szczupłe uda? I od czego warto zacząć?

Dlaczego pragniesz idealnego brzucha? – dieta na płaski brzuch nie jest przymusowa

Pragniesz pozbyć się oponki na brzuchu, bo wiesz, że nie tyle nadwaga, co już samo gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach talii zwiększa ryzyko cukrzycy czy problemów z sercem. Być może jednak do odchudzania motywuje Cię kwestia estetyczna i brak pewności siebie. Zwróć uwagę na ideę ciałopozytywności – idealne piękno to zaledwie konstrukt społeczny, a Ty masz prawo wyglądać tak, jak się dobrze czujesz.

Jaka kuracja odchudzająca? – radzi dietetyk

Skoro jednak już wiesz, że ćwiczenia i dieta na płaski brzuch są dla Ciebie, to pozostaje pytanie – jak się do tego zabrać? Czy jest jakaś cudowna, najlepsza dieta na płaski brzuch? Czy ćwiczenia i dieta na płaski brzuch dla mężczyzn są jakieś specjalne? Bo jeśli masz szczupłe inne części ciała (ręce, ramiona, itp.) to może wystarczy poćwiczyć tzw. brzuszki? Dietetyk sportowy i klinicznyMichał Wrzosek radzi: Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej na brzuchu nie jest problemem, z którym poradzimy sobie miejscowo. Aby mieć płaski brzuch, trzeba zadbać o odpowiednią dietę, trening całego ciała i zmianę stylu życia. I dodaje – Nie jesteśmy w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej z żadnej części ciała w inny sposób, niż zmniejszając kaloryczność diety. Jeśli martwisz się, że ucierpi na tym reszta Twojej sylwetki, to jest to idealny moment, aby zmobilizować się także do odpowiedniego treningu na siłowni – delikatne zwiększenie masy mięśniowej przy ogólnym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej w organizmie przyczyni się do poprawy proporcji sylwetki.

Jak zacząć ćwiczyć brzuch?

Najważniejsze – rusz się po prostu z kanapy i porozciągaj, bo już sam ruch przyspiesza metabolizm, a tym samym spalanie tłuszczu. Raz, dwa, wymachy ramion, skłony. Unikaj długich okresów siedzenia. Wejście po schodach zamiast pojechanie windą. Spacer zamiast auta. Cokolwiek.

Dlaczego przysiady są lepsze od brzuszków?

Zachęceni do sportu, porozciągani przejdźmy do… przysiadów – czyli nie do ćwiczeń na mięśnie brzucha (jeśli zmęczysz mięśnie stabilizacyjne przed treningiem, to stracisz moc). Ani nie do brzuszków (angażują zaledwie 100% mięśni). Zacznij od wielostawowych – PRZYSIADÓW, które wzmocnią mięśnie proste, skośne, głębokie oraz mięśnie grzbietu, budując ogólną siłę i sprawność organizmu. A potem przejdź do ćwiczeń stabilizacyjnych FITBALL – połóż przedramiona na specjalnej piłce napompowanej powietrzem, nogi trzymaj na szerokości bioder, unoś się przez kilka oddechów.

Najlepsza dieta na płaski brzuch nie da takiego efektu jak…

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń najefektywniejszych to wiedz, że rowerek aktywuje aż 248% mięśni prostych i 290% mięśni skośnych, a unoszenie nóg do góry podczas leżenia absorbuje 128% mięśni prostych i 2016% mięśni skośnych.

Czego unikać w diecie na płaski brzuch?

Przetworzonych produktów. Soli (zamiast nich używaj ziół). Jedzenia na mieście. Cukrów prostych (aby zachować na wysokim poziomie glukagon – hormon wspierający pozbywanie się tłuszczu). Tłuszczy trans. Potraw wydymających. Opuszczania posiłków. Zamiast tego pij dużo chłodnej wody mineralnej ((0,5l zintensyfikuje metabolizm o 25-30% w czasie 90 min), sięgaj po czarną lub zieloną herbatę lub kawę. Jedz więcej białka i świeżych warzyw.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także