Materac piankowy – jak nowoczesne pianki poprawiają komfort naszego snu?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Materace piankowe są obecnie bodaj najpopularniejszym rodzajem materacy, które znajdują się w naszych sypialniach. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest ich bardzo duże zróżnicowanie. Materace z pianki występują w bardzo wielu różnych odmianach, rozmiarach oraz przedziałach cenowych. W poniższym artykule opowiemy sobie o materacach tego typu – zdecydowanie warto jest poznać ich zalety oraz właściwości. Jeżeli szukasz odpowiedniego materaca, który spełni Twoje wszystkie potrzeby oraz oczekiwania, koniecznie zostań z nami!

Materac z pianki – jak go wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jaki materac wybrać, powinniśmy na początku określić swoje oczekiwania. Czy chcemy, aby nasze podłoże snu było twarde, miękkie, a może średnie? Choć materace piankowe występują we wszystkich wspomnianych wariantach, to przed wybraniem się do sklepu powinniśmy ustalić jaki poziom utwardzenia najlepiej do nas pasuje.

Nowoczesne materace z pianki cechują się wysoką wytrzymałością na zużycie, co sprawia, że możemy cieszyć się z ich użytkowania przez długie lata. Jednak nie wytrzymałość jest tu najważniejsza – główną zaletą materaca piankowego jest jego budowa. To właśnie zastosowanie innowacyjnych pianek HR, VISCO, MIND, czy MEMORY sprawia, że są one bardzo wygodne. Materiał doskonale „rozumie” naszą budowę, gabaryty oraz wagę, dzięki czemu dopasowuje się do sylwetki. Dodatkowo materac z pianki zapewnia solidne podparcie podczas snu (głównie dla miejsc takich jak biodra, barki oraz kręgosłup). Odpowiednio dobrany produkt zdecydowanie poprawi nasz komfort snu i pomoże pozbyć się ewentualnych porannych niedogodności, takich jak bóle pleców czy ogólnie mięśni.

Wysoka higiena snu dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

Materace piankowe wyprodukowane przy użyciu nowoczesnych materiałów są szczególnie lubiane przez alergików oraz osoby, które cenią sobie wysoką higienę snu. Pianki hamują rozwój bakterii, grzybów lub drobnoustrojów. Materace z pianki lepiej oddychają i sprawiają wrażenie świeższych, niż starsze odpowiedniki. Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac wybrać, koniecznie rozważ zakup materaca piankowego – wygodnego, nowoczesnego i higienicznego podłoża snu.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także