W czym jesteś dobra?

Co potrafisz robić najlepiej? Co dobrego potrafisz powiedzieć o sobie bez wstydu i zakłopotania? Czy jest to dla Ciebie łatwe?

 • Kasia PotarganaKasia Potargana

  Tak, to prawda. Pokolenie Z przegina w drugą stronę. My stety i niestety jesteśmy jeszcze wy...

 • AvatarAnia

  Na całe szczęście co raz rzadziej już spotykam się z powiedzonkami typu "chwalipięta" itp...

Poczucie własnej wartości – cztery mity

Poczucie własnej wartości, to coś co decyduje o całym naszym życiu. O tym jak postrzegamy rzeczywistość dookoła i jak się w niej czujemy.Obrosło w wiele mitów i przekonań. Chciałabym zatem rozprawić się dzisiaj z czterema podstawowymi (w mojej opinii) mitami na temat poczucia własnej wartości.

 • Kasia PotarganaKasia Potargana

  Hej Aniu, Dzięki, że przeczytałaś i napisałaś:) Raczej chodzi o to, że poczucia własnej...

 • AvatarAnia

  Przeczytałam ten tekst i jestem mile zaskoczona, bo się bałam, czy to nie będzie rozwlekły...

Dlaczego wszyscy inni są ważniejsi od Ciebie?

Wieczorem padasz nieżywa na łóżko z myślą ” dlaczego u licha, wszyscy inni są ważniejsi od Ciebie?”. Dlaczego ciągle musisz kogoś zadowalać, spełniać jego potrzeby? A gdzie twoje własne? Czy Ty się w ogóle nie liczysz?! Mam dla Ciebie złą wiadomość: Nie liczysz się.

Czym są afirmacje i czy zawsze działają?

Afirmacje to coś, co bardzo mi pomaga w życiu i co często sama stosuję. Są też osoby, które uważają, że afirmacje kompletnie nie działają, a nawet przynoszą skutki odwrotne do oczekiwanych. Dlatego chciałabym Ci dzisiaj opowiedzieć, czym są afirmacje, czy zawsze działają i dlaczego na niektórych nie.

 • AvatarKosą po patelni

  A mnie ciężko jest coś wmówić do tego stopnia, że i sam sobie nie mogę. Próbowałem kil...

 • AvatarOla

  Chyba muszę się przekonać do tych afirmacji 🤔...

Jak sobie poradzić z nadmiarem zadań i chaosem dookoła

Jak poradzić sobie z nadmiarem zadań i chaosem dookoła? – Pewnie nie raz zadajesz sobie takie pytanie, gdy ze wszystkich stron atakują Cię sprawy do załatwienia i zadania, które sama sobie wyznaczasz i te narzucone przez innych. Jeśli ich ilość Cię przytłacza, powoduje, że ogarnia Cię poczucie coraz większego chaosu i frustracja. Jeżeli masz wrażenie, że za chwilę zwariujesz – ten wpis jest dla Ciebie.

 • Kasia PotarganaJudyta Potargana

  Też tak mam Kochana. Dlatego te mniej ważne zadania wpisuje na koniec planu. Jak się nie uda...

 • Kasia PotarganaJudyta Potargana

  Dziękuję Ci za komentarz. Właśnie o tym piszę, że nie ma co się frustrować, jak plan ni...

Mam wybór – wybieram szczęście

Szczęście to nie dar, który dostajemy od bliżej nie określonej Siły Wyższej. Szczęścia nie da się też kupić, ani załatwić. I niestety nie rodzimy się pod szczęśliwą gwiazdą.

Do czego jest potrzebny facet

Jeszcze niedawno zastanawiałam się do czego jest potrzebny facet. I myślę, że wiele kobiet nadal się zastanawia. Bo właściwie jesteśmy w stanie same zapewnić sobie wszystko. Same zarabiamy na życie, same potrafimy się zająć sobą i same wezwiemy pana Józka – fachowca, gdy coś się popsuje.

Jak stracić przyjaciół i zniechęcić do siebie ludzi

Jeśli chciałabyś stracić przyjaciół i zniechęcić do siebie ludzi, ten post jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj zbiór porad punkt po punkcie, jak tego dokonać. Jeśli obrzydły Ci kontakty międzyludzkie i chcesz skutecznie odseparować się towarzysko, serdecznie polecam stosowanie się do poniższych punktów. To na prawdę łatwe. Możesz to osiągnąć w szybki sposób bez większego wysiłku. Spróbuj i się przekonaj.

Czy jesteś uzależniona od smartfona – zrób test to się przekonasz

Czy jesteś uzależniona od smartfona? W pierwszym odruchu powiesz, że nie. Czy aby na pewno? Siedzisz w przychodni i czekasz na swoją kolej. Przed Tobą kilkanaście osób. Nie szkodzi. Odruchowo…

 • AvatarMyśli potarganej

  Dziękuję Aniu za twój komentarz . Lista pytań jest opracowana przez profesora psychologii ....

 • AvatarAnia

  Nie do końca mogę się zgodzić z każdym punktem. Uważam, że na ich podstawie i ilości pu...

Kiedy przestajemy być sobą, a stajemy się Mamami Natanka

Scrolując fotki na Instagramie zauważyłam zjawisko, które powtórzone za którymś razem, bardzo mnie zaciekawiło. Mianowicie mnóstwo kobiet konstruuje swoje instagramowe nicki według wzoru – „MamaNatanka”, „MamaZuzi”, „Mamadwóchłobuziaków”. Serio?! Przejrzałam więc…

 • AvatarOkiem Blondynki by McBlondi

  Trafiłaś tym postem w samo sedno! :) Czasem mam wrażenie, że niektóre mamy po prostu zapom...