Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W końcu się udało! Nasz dom lub mieszkanie przeszło całkowitą metamorfozę, a stare, niemodne wnętrza w końcu przemieniliśmy w takie, które swoim niezwykłym wyglądem przyciągają wzrok zarówno domowników jak i gości! Ostatnim wyzwaniem z jakim musimy się zmierzyć jest nabycie nie tylko pięknie prezentujących się ale także funkcjonalnych elementów wyposażenia.

Kiedy już staniemy się szczęśliwymi posiadaczami mebli do salonu, sprzętu elektronicznego do pokoju dziennego oraz pięknie podkreślających nastrój pomieszczenia komponentów oświetlenia sypialni, przyjdzie z pewnością czas na nabycie lodówki, w której przechowywać będziemy ukochane smakołyki celem ich zabezpieczenia przed zepsuciem.

Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę kupując taki produkt, aby mieć pewność, że będziemy z niego w pełni zadowoleni? Tym oto zagadnieniem postanowiliśmy zająć się w ramach dzisiejszego artykułu. Bardzo serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Koszt zakupu nie jest najważniejszy

Wielu konsumentów podczas wizyty w sklepie stacjonarnym lub też przeglądania ofert publikowanych na serwisach aukcyjnych zwraca przede wszystkim uwagę na cenę produktu. Jest to oczywiście aspekt, którego nie należy w żadnym wypadku traktować po macoszemu, jednakże uważamy że poza nim istnieje także gro czynników, które decydować mogą o tym, czy dana lodówka będzie urządzaniem, które idealnie wpisze się w specyfikę naszej kuchni, czy też konieczne będzie kontynuowanie poszukiwań.

Jednym z takich czynników jest bez wątpienia klasa energetyczna. Im jest ona wyższa, tym mniej energii elektrycznej model będzie zużywać, by funkcjonować z maksymalną wydajnością, co z kolei bezpośrednio przełoży się na znacznie niższe rachunki, jakie przyjdzie nam płacić każdego miesiąca.

Z przyjemnością informujemy, że producenci prześcigają się w opracowywaniu rozwiązań, które to pozytywnie wpływają na ergonomiczność oferowanych klientom lodówek. Dość powiedzieć, że w porównaniu z modelami dostępnymi na rodzimym rynku zaledwie kilkanaście lat temu, są one nawet o 50 – 100 % bardziej energooszczędne, oferując jednocześnie znacznie wyższą wydajność chłodzenia oraz multum funkcji dodatkowych.

Pojemność zależy od wielkości rodziny

Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze lodówki może być także jej pojemność – po inny produkt sięgniemy bowiem, gdy samodzielnie zajmujemy niewielką kawalerkę, natomiast inny kiedy jesteśmy głową dużej rodziny. Ilość miejsca jakiej będziemy potrzebować w drugim z opisywanych przypadków jest znacznie wyższa, natomiast nieco większe gabaryty wyrobu wcale nie muszą być postrzegane w negatywnym świetle.

Co prawda, produkt o większej pojemności zajmie nieco więcej miejsca w naszej kuchni, jednakże jednocześnie zagwarantuje to, że będziemy mogli zabezpieczyć przed zepsuciem znacznie większą ilość pożywienia. Korzystne może okazać się więc zrobienie jednych, dużych zakupów w tygodniu, a następnie umieszczenie wszystkich produktów narażonych na ekspozycję na zbyt wysoką temperaturę na poszczególnych półkach lodówki oraz w zamrażalniku, dzięki czemu unikniemy utraty ich świeżości czy też całkowitego zepsucia. 

Przydatne funkcje

Warto także przed złożeniem ostatecznego zamówienia w sklepie internetowym lub stacjonarnym zaznajomić się z dodatkowymi funkcjami jakie oferuje nam dany wyrób. Zwykle pożądaną obecnie przez konsumentów opcją jest ta opatrzona nazwą „no frost”, która to nie tylko zapobiega gromadzeniu się nadmiaru lodu wewnątrz chłodziarki, ale także zapewnia zadowalającą wilgotność w jej wnętrzu.

Nowoczesny produkt będący bohaterem dzisiejszego wpisu może się także legitymować specjalnym panelem dotykowym lub wyposażonym w specjalne klawisze, dzięki któremu będziemy mogli w dowolnym momencie zmienić ustawienia wyrobu, na przykład w kwestii maksymalnej i minimalnej temperatury, momentu zapalania światła we wnętrzu lodówki, czy też aktywacji modułu Wi-Fi, dzięki któremu w kilka sekund pobierzemy z sieci Internet przepis pozwalający nam przygotować obiad czy też przekąskę, po której zjedzeniu domownicy lub też goście będą nas prosić o dokładkę.

Osoba zainteresowana nabyciem lodówki łączącej w sobie wszystkie te cechy z pewnością zauważy – całkiem słusznie – że cena za jej nabycie może być mimo wszystko nieco wygórowana. Aby uniknąć tego problemu, zalecamy regularne sprawdzanie ofert sklepów oferujących konsumentom sprzęt AGD z najwyższej półki, bowiem okazać się może, że właśnie organizowana jest wyprzedaż sezonowa lub też trwa specjalna promocja. Dzięki temu wymarzony produkt nabędziemy za mniejszą cenę, natomiast zaoszczędzone fundusze będziemy mogli przeznaczyć na nabycie dodatkowych elementów wyposażenia biura, domu lub też przestrzeni użytkowej, której szczęśliwymi posiadaczami jesteśmy.

Co więcej, jeżeli zdecydujemy się na lodówkę energooszczędną, możemy mieć pewność, iż sprzęt taki będzie pochłaniał znacznie mniejsze ilości prądu od swojego standardowego odpowiednika. To z kolei przełoży się na niższe rachunki, a więc – oszczędności poczynione w ujęciu długoterminowym. Nie tylko więc będziemy wydawać mniej niż się początkowo spodziewaliśmy, ale także będziemy mogli pochwalić się pięknie prezentującą się oraz nad wyraz wydajną lodówką. A to – biorąc pod uwagę poziom zaawansowania komponentów implementowanych obecnie w tego typu urządzeniach AGD, służyć nam będzie przez wiele kolejnych lat bez konieczności wymiany na nową. Informacje do tego artykułu zostały użyte z poradnika na temat zakupu lodówki.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także