Manicure kombinowany cieszy się coraz większą popularnością, wśród kobiet, które cenią sobie piękne i efektowne stylizacje. Co tak naprawdę kryje się za tym pojęciem? Jakie są zalety takiego zabiegu? Jak wykonuje się taki zabieg? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Manicure kombinowany – co to jest?
Jest to najnowszy trend, który zaczął być popularny w salonach kosmetycznych w całym kraju. Jego nazwa jest bardzo myląca, ponieważ technika ta, wcale nie składa się z kilku metod. Technika ta polega na bardzo dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia. Kolor nakładany jest na paznokcia techniką zwaną „pod skórki”, czyli w taki sposób, aby między lakierem a skórą nie było ani jednego milimetra przerwy. Taka stylizacja wymaga ogromnej precyzji, dokładności i wprawy, ponieważ zabieg ten niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia skóry – wyjaśnia Karolina Zalewska – redaktor naczelna serwisu: manimaniaczki.pl
Manicure kombinowany – metoda malowania „pod skórki”
W tym zabiegu bardzo istotne jest precyzyjne wycięcie i wyfrezowanie skórek, znajdujących się wokół paznokci. Wykonywanie tej metody wymaga ukończenia profesjonalnego cyklu szkoleń i wielu ćwiczeń. Pod bacznym okiem doświadczonych osób, należy dokładnie nauczyć się każdego etapu zabiegu, ponieważ wymaga on użycia różnych ostrych narzędzi przy miejscach, które są bardzo wrażliwe i podatne na zranienia. Przed przystąpieniem do tej metody, wszystkie narzędzia powinny być dobrze wysterylizowane.
Dzięki precyzyjnemu usunięciu naskórka oraz wygładzeniu powierzchni paznokcia możliwe jest nałożenie lakieru pod skórki. Nałożony kolor wychodzi spod skórek, dzięki czemu nie widać żadnej przerwy między kolorem a płytką paznokcia.
Zalety manicure kombinowanego
Manicure kombinowany jest przede wszystkim przeznaczony dla kobiet, które wiecznie są w biegu i nigdy nie mają czasu. Kobiety, które prowadzą nadwyraz czynny tryb życia, wielokrotnie mają ogromny problem z wygospodarowaniem czasu wyłącznie dla siebie. Ten rodzaj stylizacji sprawdzi się u nich idealnie, ponieważ dzięki tej technice, będzie ona trzymała się znacznie dłużej.
Manicure kombinowany posiada bardzo dużo zalet. Należy do nich między innymi znacznie wydłużony czas trwałości hybrydy lub lakieru klasycznego. Lakier nałożony jest pod same skórki, przez co odrost na paznokciach widoczny jest dopiero po upływie tygodnia bądź dwóch. Jest on oczywiście uwarunkowany tempem wzrostu paznokcia, który jest u każdej kobiety inny. Niemniej jednak wydłuża absencję w salonie kosmetycznym.
Dzięki tej technice zwiększa się również możliwość tworzenia różnego rodzaju wzorków na paznokciach. Lakier nałożony jest pod same skórki, dzięki czemu płytka paznokcia wydaje się dłuższa. Zwiększa się powierzchnia paznokcia, sprzyja to tworzeniu ręcznie malowanych grafik i wzorów.
Zabieg ten wykonywany jest z ogromną dbałością o detale, dzięki czemu zyskujemy pewność, że efekt końcowy będzie wyglądał perfekcyjnie.
Jak zrobić manicure kombinowany?
Mimo że technika ta wymaga bardzo dużej precyzji i umiejętności, może go wykonać praktycznie każdy.
1. Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie umyć ręce i zdezynfekować wszystkie narzędzia oraz akcesoria potrzebne do wykonania manicure kombinowanego.
2. Następna czynność polega na skupieniu się na pracy nad skórkami, które są kluczowe w tej stylizacji. Skórki trzeba usunąć i dokładnie wyfrezować.
3. Następną czynnością jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu za pomocą różnych pilników do paznokci. Paznokcie mogą mieć dowolny kształt, przykładowo formę kwadratu, migdała bądź owalu.
4. Kiedy płytka jest już uformowana, należy ją odtłuścić i oczyścić, nałożyć bazę kauczukową i utwardzić w lampie ledowej do paznokci.
5. Ostatnią czynnością jest pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym, w taki sposób, żeby kolor niemal wychodził spod paznokcia. Po dokładnym pomalowaniu paznokcia lakier należy utrwalić tak jak poprzednio bazę.
Manicure kombinowany to bardzo efektowna i elegancka stylizacja, która świetnie się prezentuje i znacznie wydłuża czas noszenia lakieru na paznokciach.