Najlepsze kawy ziarniste – RANKING 2021

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Choć sama rzadko pijam, zawsze staram się mieć jakieś kawy ziarniste w domu, by móc poczęstować gości. Z resztą sama uwielbiam zapach parzonej kawy i jest do dla mnie wielka przyjemność przygotowywać pyszną, aromatyczną kawę, której zapach roznosi się po całym domu.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów i gatunków kawy. Osoby mało zorientowane w temacie, mogą czuć się zagubione wśród rozlicznych propozycji. Te wszystkie arabiki, robusty, liberici… Kto, by się w tym rozeznał, jeśli nie jest pasjonatem kawy, a po prostu chce mieć dobrą kawę w domu?

Jaką kawę ziarnistą wybrać?

Aby dobrać najlepsze kawy ziarniste do naszych potrzeb, warto wziąć pod uwagę sposób w jaki będziemy przygotowywać kawę, oraz jakiego sprzęty będziemy używać do jej przyrządzania. Inne kawy sprawdzają się dla kawiarek, inne do ekspresów. Ekspresy ciśnieniowe, czy kolbowe także posiadają swoje wymagania w stosunku do gatunków kawy. Miłośnicy kaw mlecznych zaś, będą poszukiwać innej kawy.

Ok, tylko co dalej? Skąd mamy wziąć wiedzę, które konkretnie kawy ziarniste będą spełniały swoje zadanie przy posiadanym przez nas ekspresie? Otóż jest na to rada. Szperając w internecie, by znaleźć odpowiednią kawę do moich potrzeb, znalazłam UWAGA! – ranking kaw!

Ranking kaw ziarnistych

A właściwie wiele rankigów kaw, właśnie w zależności od sposobu ich przyrządzania okazał się bardzo przydatny przy wyborze najlepszej kawy ziarnistej dla moich gości. Na stronie czaskawy.pl mamy osobny ranking dla kaw mlecznych, czy ranking kaw do ekspresu ciśnieniowego. Jest też ranking kaw do ekspresu kolbowego i ranking kaw do kawiarek, dla tych, którzy ekspresu nie posiadają i preferują bardziej tradycyjne metody parzenia kawy. Znalazłam też rankingi kaw w zależności od gatunku kawy. I tak mamy np. ranking kaw arabica 100%. Możemy też znaleźć rankingi kaw ziarnistych w obrębie danej marki.

Nawet nie wiedziałam, że można pod wieloma kątami oceniać kawę…Super pomysł, prawda? Wchodzisz sobie w ranking jaki Cię interesuje i już wiesz, co wybrać. Dla mnie rankingi kaw to naprawdę duże odkrycie, z którego będę korzystała zawsze przed zakupem.

Jak powstaje ranking kaw?

Ciekawi Cię jak powstaje taki ranking? To bardzo proste. Czaskawy.pl tworzy go na podstawie najczęściej wybieranych kaw przez swoich klientów. Rankingi powstają co miesiąc. Jest też ranking roczny. Masz więc stale aktualne dane.

Ranking to nie tylko sucha wyliczanka. Każda kawa jest dodatkowo opatrzona opisem, z którego wynika dlaczego akurat ta, a nie inna kawa została wybrana. W rankingu przeczytamy więc o walorach, o sposobie i miejscu palenia ziaren, zawartości kofeiny. Kawy to także mieszanki poszczególnych gatunków, co także jest uwzględniane w opisie rankingu. Muszę przyznać, że przy okazji śledzenia poszczególnych rankingów, dużo dowiedziałam się o samej kawie. To bardzo ciekawa wiedza, zachęcająca do podejmowania prób i testowania poszczególnych rodzajów kawy ziarnistej.

Wiadomo, że każdy ma inny smak, a zdanie większości nie musi pokrywać się z twoimi gustami. Jedni lubią przecież bardziej kawy z rodziny Ripozzo, a inni będą wybierać kawy Lavazza, czy TAZZO, a jeszcze inni gustują w kawie ziarnistej KIMBO. Nie mniej, jakiś kierunek już będziesz miał/a wyznaczony. Wszak prócz gatunku, liczy się jakość, którą także widać na podstawie częstotliwości wybierania danej kawy. Jednakże ostatecznie i tak sam/a wybierzesz po jakimś czasie co Tobie odpowiada najbardziej.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także