Myśli Potarganej

Osteopata pediatryczny – w jaki sposób może pomóc Twojemu dziecku?

Osteopata pediatryczny to specjalista zajmujący się niekonwencjonalną terapią manualną noworodków, niemowląt i starszych dzieci.

--- R E K L A M A ---

Nawet takie maluchy nie są niestety wolne od trosk. Podobnie jak dorośli czasami chorują i potrzebują wsparcia profesjonalistów. Pediatrzy zazwyczaj w takiej sytuacji zalecają farmakoterapię, ale zanim zdecydujemy się na ten krok, może warto wypróbować bezpieczniejszy, zdrowszy sposób leczenia – osteopatię?

Jak leczy osteopata pediatryczny?

Osteopata pediatryczny z Osteoklinika.pl wykorzystuje w swojej pracy różnorodne techniki terapeutyczne. Ich dobór uzależniony jest od rodzaju schorzenia, na jakie cierpi mały pacjent, a także jego wieku, ponieważ noworodki, niemowlęta i starsze dzieci różnią się anatomią i fizjologią, w związku z czym wymagają indywidualnego podejścia do leczenia. Osteopata niemowlęcy najczęściej stosuje łagodne i delikatne techniki, takie jak ruchoma integracja mięśniowo-powięziowa czy terapia czaszkowo–krzyżowa. Natomiast osteopata dziecięcy, pod opiekę którego trafiają dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, sięga po bardziej rozbudowane techniki uciskowe i mobilizacyjne. Rzecz jasna, zarówno osteopata niemowlęcy, jak i osteopata dziecięcy zajmujący się kilkulatkami, dbają zawsze o to, by terapia była bezbolesna. Starają się też zapewnić maluchowi jak największy komfort w trakcie wykonywanych zabiegów, tak aby wizyta w gabinecie osteopatycznym była dla niego przyjemnością.

Kiedy warto zgłosić się na osteopaty pediatrycznego?

Osteopata pediatryczny jest w stanie, za pomocą wyżej wymienionych technik, w prosty, acz skuteczny sposób, zwalczyć wiele dysfunkcji rozwojowych pojawiających się u dzieci chociażby na skutek komplikacji okołoporodowych. Warto wybrać się do takiego specjalisty, jeśli nasz maluch ma problemy trawienne, nawracające kolki, trudności z ssaniem czy kłopoty z koncentracją, cierpi na nadpobudliwość, ciągle łapie infekcje lub nie może spać. Osteopata pediatryczny może pomóc także w przypadku takich dolegliwości jak niewyjaśnione plamy skórne, problemy z koordynacją, asymetrie funkcjonalne, a nawet moczenie nocne. Medycyna konwencjonalna często wtedy zawodzi, osteopatia zaś może przynieść maluchowi ulgę.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Słodko Słodka

Kurcze nawet nie wiedziałam, że jest ktoś taki jak osteopata pediatryczny, albo po prostu w moim mieście nie było… My np. chodziliśmy przez dłuższy czas z synem na terapie sensoryczną, która bardzo mu pomogła, także ja jak najbardziej popieram takie terapie i jestem za!!!

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl