Myśli Potarganej

„Oszronione” lampioniki ze słoiczków na świąteczny stół -DIY

Oszronione lampioniki ze słoiczków, to moja pierwsza propozycja ozdób świątecznych na ten rok. Wiem, wiem, zachowuję się jak hipermarket wprowadzając bożonarodzeniowe klimaty tuż po Wszystkich Świętych (właśnie dzisiaj wieczorem byłam świadkiem zmiany dekoracji w moim osiedlowym sklepie). Jednak zważając, że chcę Ci podsunąć kilka świątecznych pomysłów, które możesz wykorzystać np. jako drobne upominki mikołajkowe, czasu nie mamy tak wiele. Musisz mieć przecież czas na zgromadzenie materiałów i wykonanie, prawda?

--- R E K L A M A ---

Dzisiejszy pomysł, będzie wymagał dodatkowo spożycia odpowiedniej ilości jogurtów, w zależności od ilości potrzebnych lampionów, ponieważ właśnie ze słoiczków po jogurtach będziemy robiły nasze lampioniki.

Muszę Ci powiedzieć, że uwielbiam ten przedświąteczny czas, który jest dla mnie pretekstem do wymyślania, szukania i tworzenia różnych świątecznych ozdób i drobiazgów na prezenty. Lubię sobie powymyślać i zobaczyć, co mi z tego wyjdzie. Kolejne wyzwanie dla mojego manualnego beztalencia. Czasami wygrywam. Czasami przegrywam. Jednak zawsze się świetnie przy tym bawię i spędzam miło czas, relaksując się na maxa. Do tego szukanie prezentów, pisanie listu do Mikołaja i podkradanie listów od moich dzieci. Ten cały przedświąteczny ambaras. Kocham po prostu.

Okej, dosyć tych wynurzeń. Ty przecież, skoro tu jesteś, chcesz zobaczyć, jak zrobić oszronione lampioniki ze słoiczków po jogurcie. Biorę się więc do pracy i piszę jak to zrobiłam, choć to bardzo proste i pewnie sama byś do tego doszła.

Do wykonania „oszronionych” lampioników potrzebujesz:

 • słoiczków po jogurtach (kupiłam w hipermarkecie z robaczkiem w logo)
 • cukru (będzie udawał szron)
 • kleju do decoupage (myślę, że Wikol też będzie ok. – klej ma być przezroczysty po wyschnięciu)
 • pędzelka
 • ołówka
 • kartki
 • nożyczek
 • kawałka sznurka sizalowego (opcjonalnie)
 • t-lightów

Wykonanie „oszronionych” lampioników ze słoiczków

 • Na kartce narysuj prostą choinkę o wysokości ok 3 cm i ją wytnij – to będzie szablon (myślę, że fajnie będzie wyglądało też kółeczko. Szczerze mówiąc, ja znalazłam w necie szablon i sobie wydrukowałam. Nie jestem dobra w rysowaniu).
 • Przyłóż choinkowy szablon do słoiczka.
 • Przytrzymując szablon palcem, dokładnie posmaruj słoiczek klejem tak, by klej lekko zachodził na szablon (wtedy na pewno osiągniesz kształt choinki, czy kółeczka)
 • Obsyp słoiczek cukrem i poczekaj aż klej wyschnie
 • Na górze słoiczka zawiąż sznureczek
 • Do lampionika włóż t-light – gotowe

Próbowałam też przyozdobić słoiczki maleńkimi gałązkami jodły i owocami berberysu, ale to było już zbyt wiele. Jednak myślę, że jeśli nie robiłabyś okienka w kształcie choinki, czy kółeczka, takie ozdoby mogłyby całkiem ładnie wyglądać. Wystarczy przykleić je klejem na gorąco do sznureczka. Jeśli wypróbujesz taką opcję, daj znać, proszę, jak wyszło.

Myślę, że takie oszronione lampioniki to nie tylko przyjemna ozdoba świątecznego stołu, ale też fajny pomysł na budżetowy, acz od serca prezent mikołajkowy, lub świąteczny. Co Ty na to?

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pichceniomania

Świetna inspiracja na świąteczną dekorację! Wykorzystam ten pomysł 🙂

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl