Pajacyki niemowlęce na zamek czy zatrzask. Co wybrać dla dzidziusia?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Pierwsze pajacyki dla niemowląt rodzice kupują zazwyczaj, jak maluszek jest jeszcze w brzuszku mamy. Wyprawka zazwyczaj zawiera: pajacyki, ubranka takie jak śpioszki czy też body oraz skarpeteczki, czapeczki i rękawiczki niedrapki. Są to trudne zakupy, ponieważ jeszcze nie wiemy, jak duże urodzi się dziecko, niemniej jednak szeroki wybór ubranek takich jak pajacyki bądź śpioszki sprawia, że każdy rodzic może wybrać kilka rozmiarów, aby być jak najlepiej przygotowanym na narodziny dziecka. Dziś jednak skupimy się na jednym bardzo ciekawym zagadnieniu, a mianowicie jakie wybierać pajacyki dla niemowląt.

Jak wyglądają pajace niemowlęce i czym różnią się od śpiochów

Pajace niemowlęce to jednoczęściowe ubranka dla dziecka, które nakładamy na pieluszkę. Pajacyk zakrywa całe ciałko dziecka łącznie z nóżkami i rączkami. Dla starszych dzieci występują modele pajacyków z odkrytymi stópkami aby można było ubrać skarpetki oraz buciki. Pajace niemowlęce są świetnym ubrankiem na dzień oraz do spania. Dobrą wskazówką jest to, aby poszukiwać pajacyków z czystej bawełny bez domieszek sztucznych materiałów. Pajacyki zazwyczaj zapinane są wzdłuż całego ciałka, począwszy od stopy aż po ramiączko.

Śpiochy to ubranka zazwyczaj zakładane razem z kaftanikami lub body. Łatwo rozróżnić je od pajaca. Śpiochy dla niemowlaków zakrywają prawie całe ciało, zazwyczaj rozpinane są w kroku oraz na ramionach.

Jaki wybrać model pajacyka na napy czy zamek błyskawiczny?

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, z pewnością każdy zauważył, że zapięcia ciuszków są przeróżne. Zazwyczaj można znaleźć pajacyki rozpinane z przodu na długości całego ubranka. Takie modele jak: pajac bawełniany serce szary, czy też pajacyk z czapeczką marynarz doskonale przedstawiają taki sposób zapinania. W większości pajacyków niemowlęcych występuje zapięcie na napy, niemniej jednak można także spotkać modele zasuwane na zamek błyskawiczny. Kiedy więc warto wybrać modele na zamek? Jest to model pajacyka, który szczególnie doceniany jest przez rodziców w nocy, kiedy to trzeba szybko przebrać dziecko. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przyciąć zamkiem maluszka, należy więc zasuwać pociechę bardzo ostrożnie. Można też wybrać modele z krytym zamkiem. Takie rozwiązanie chroni ciało dziecka przed przycięciem.

Pajacyki dla niemowląt zapinane na napy – jakie są zalety?

Najbezpieczniejszym wyborem są jednak pajacyki zapinane na napy. Co prawda zapinanie trwa trochę dłużej, niemniej jednak nie musimy obawiać się o przycięcie dziecka. Co więcej, napy pozwalają na rozpięcie tylko części odzieży dziecka np. tylko dołu w celu przebrania pampersa. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, nie trzeba całkowicie rozbierać maluszka, a to z kolei zapewnia mu cały czas komfort termiczny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także